Soort Valencia stuurt Koeman de laan uit I33 Trainer moet al na een half jaar bij Spanjaarden vertrekken. Robert Cheruiyot wint marathon van Boston Windsurfers aan de leiding in Hyères Voorzitter weg, maar trainer blijft zitten Goede start schakers op Europese titelstrijd Zeldzame nederlaag Laure Manaudou Van Bommel wil met gebroken neus spelen 37 V.. Dinsdag 22 april 2008 door Henk van den Boom BARCELONA/VALENCIA - Ronald Koeman moet na een half jaar al weer weg als trainer bij Valencia. Na een lange dag vergaderen hakte het bestuur van de club gistera vond de knoop door. De beslissing valt vijf dagen nadat de Nederlan der de finale tegen Getafe won om de Spaanse beker. Koeman droomde er altijd van trai ner te zijn bij een grote Spaanse club. Het liefst bij Barcelona, waar hij in de jaren negentig als speler werd bejubeld. Toen hij in 2003 door Barcelona-voorzitter Laporta werd gevraagd moest hij afzeggen wegens zijn contract bij Ajax. De kans vorig jaar oktober om bij Va lencia zijn entree te maken greep hij met beide handen aan. „Het is altijd een droom geweest om bij een grote club in Spanje te trainen", zei hij bij zijn aantreden. De droom veranderde in een nachtmerrie. Van de 22 wedstrij den heeft hij er twaalf verloren en maar vier gewonnen. Zes eindig den in een gelijk spel. Door de 5-1- nederlaag zondag tegen Athletic de Bilbao zakte de club tot twee punten boven de degradatiestreep. De beslissing gisteren kwam niet als een verrassing. De trainer had zelf al aangegeven dat hij zijn aan blijven niet meer in eigen hand had. Voorzitter Agustin Morera zei gisteren niet over één nacht ijs te willen gaan gaan, zoals in oktober toen Koeman's voorganger Qui- que Sanchez Flores hals over kop het veld moest ruimen voor de ex-PSV trainer. Daarom heeft het bestuur gisteren de hele dag over de toekomst van de Nederlandse trainer vergaderd. Om tien over negen stapte Koe- Ronald Koeman heeft eigenlijk nooit zijn draai bij Valencia gevonden. De oefenmeester lag al heel snel onder vuur bij de Spaanse club. foto Albert Olive/ANP man het Mestalla stadion binnen om zijn handtekening te zetten on der de beëindiging van het con tract. In de korte tijd dat Koeman bij Va lencia werkte heeft hij veel kwaad bloed gezet bij de Spaanse sport pers en de fans van Valencia door de drie veteranen Canizares, Albel- da en Angula in te ruilen voor jon gere spelers. Hij wilde schoon schip maken met een aantal vastge roeste tradities. Maar de resultaten bleven uit. Het ontslag van Koeman hing al weken als een dreigende wolk bo ven zijn hoofd. Alleen het succes in de Spaanse bekercompetitie zorgde ervoor dat hij nog tot giste ren kon aanblijven. Vorige week woensdag won Valencia de Copa del Rey, waarmee club een plek verwierf in de het toernooi om de Uefa-Cup. De korte carrière bij Valencia heeft veel afbreuk gedaan aan zijn goede naam in Spanje. Bij Barcelona was hij als speler onsterfelijk populair door in 1992 met een vrije trap het winnende doelpunt te maken in de finale tegen Sampdoria, waar door Barcelona voor het eerst de Champions League won. Ondanks alles kan Koeman met het veroveren van de Spaanse be ker toch weer een titel achter zijn naam zetten. Met PSV (2007) en Ajax (2002 en 2004) werd hij lands kampioen, met Ajax won hij in 2002 ook de beker en de Supercup. In 2006 won hij met Benfica de Portugese Supercup. Bij zijn laatste club PSV maakte hij zich na zijn vertrek overigens niet populair, omdat hij meteen naai" de diensten van verdediger Carlos Salcido hengelde. Met name het feit dat de speler, wiens vertrek bij PSV onbespreekbaar was, al op een vrijdag persoonlijk was bena derd en Valencia pas op maandag contact met de Eindhovenaren zocht, zette kwaad bloed. Het contract van Koeman liep tot 2010. Hierdoor zou hij nog recht hebben op negen miljoen euro. Volgens niet bevestigde berichten heeft de club hem drie miljoen meegegeven. Ook de assistenten van Koeman, Tonnie Bruins Slot en José Maria Bakero hebben hun congé gekre gen, net als technisch directeur Mi guel Angel Ruiz. Salvador Gonza lez Voro, ex-speler en bestuurslid van Valencia is voor de rest van het seizoen de trainer. Niet alleen Ronald Koeman ver trekt bij Valencia, maar ook zijn assistenten Tonnie Bruins Slot en José Mario Bakero en technisch directeur Angel Ruiz. BOSTON - Robert Cheruiyot heeft voor de derde keer op rij de be faamde marathon van Boston ge wonnen. De Keniaanse atleet liep de 42,195 kilometer gisteren offi cieus in 2 uur, 7 minuten en 46 se conden. Bij de vrouwen zegevierde de Ethi opische Dire Tune in 2.25.21. Ze bleef de Russin Alevtina Biktimiro- va net voor. HYERES - De windsurfers Casper Bouman en Dorian van Rijssel- berge hebben gisteren de leiding genomen bij de olympische zeil- week in het Franse Hyères. Na vier races heeft Bouman zes pun ten, Van Rijsselberge zeven. Ze strijden samen om een ticket voor de Spelen, maar moeten nog wel een nominatie voor Peking af dwingen. Dat kan door in Frank rijk bij de eerste drie te eindigen. PARIJS - Paul le Guen mag het sei zoen afmaken als trainer van Paris Saint-Germain, dat door de kanslo ze nederlaag tegen Caen (3-0) in acuut degradatiegevaar is geko men. Clubvoorzitter Alain Cayzac hield gisteren de eer aan zichzelf en stapte op. Boze supporters had den maatregelen geëist. „PSG in Li ga 2 Oproer" stond op de muren van het trainingscomplex gekalkt. PLOVDIV - De Nederlandse scha kers zijn het Europees kampioen schap in Plovdiv goed begonnen. Zowel Sergei Tiviakov, Erwin l'Ami, Jan Werle als Friso Nijboer won zijn eerste partij in de Bul gaarse stad, waar meer dan drie honderd deelnemers zich hebben ingeschreven. Bij de vrouwen startte Zhaoqin Peng ook met een zege. Petra Schuurman kwam remise overeen. DUINKERKEN - De Franse zwemster Laure Manaudou heeft gisteren voor het eerst in bijna vier jaar een nederlaag geleden op de 400 meter vrij. Bij nationale kampioen schappen in Duinkerken moest de regerend olympische kampioene, zonder het snelle zwempak van Speedo, de Roemeense Camelia Potec en haar landgenote Coralie Balmy voor zich dulden. MUNCHEN - Mark van Bommel wil donderdag met een gebroken neus het eerste duel in de halve finale van de Uefa Cup bij Zenit Sint Pe tersburg voetballen. De speler van Bayern München weigerde een operatie. Hij wil met een masker tegen de ploeg van trai ner Dick Advocaat spelen. Van Bommel brak zijn neus zaterdag tij dens de gewonnen Duitse bekerfi nale tegen Dortmund (2-1). Topschutter Dennie le Comte is concurrent kwijt Tip? sport@pzc.ni Kuijt met Liverpool op weg naar finale Champions League

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35