Waken voor te veel wateronderzoek Ziekenhuisdirecteur verstaat het Watchers niet Hl Op www.pzc.nl staat een filmpje over de tournee Middelburger krijgt cel en contactverbod Bedreiging om gokschuld Nieuwe studie Hogeschool Zeeland moet iets toevoegen. PZC Dinsdag 22 april 2008 27 door René Schrier RILLAND - Zeeland lijkt het knuffel- gebied te worden als het gaat om projecten en onderzoeken op het gebied van waterbeheer. We moe ten uitkijken dat er niet te veel van hetzelfde gebeurt. Zeeland bruist, maar moet niet overkoken. Dat gaf Huib de Vriend, hoogleraar Ecolo- ge en Waterbouw aan de TU Delft, aan op een symposium over de Deltawerkers van de toekomst. Dat werd gisteren in Rilland ge houden ter gelegenheid van een nieuwe masteropleiding die de Ho geschool Zeeland begint. De Vriend vond het goed dat Zee land probeert het kenniscentrum voor water te worden, maar er is volgens hem wel behoefte aan een overkoepelende visie. Misschien dat het kenniscentrum Deltawater daar wat in kan betekenen, reageer de Anja de Groene, lector van de Hogeschool Zeeland daarop. De Vriend deed de oproep om in Zeeland niet de opleidingen uit Delft of Wageningen te kopiëren, maar wat anders te doen. Hij denkt aan een brede opleiding met ruimte voor verschillende theorieën en modellen, die voor ziet in een marktbehoefte. Volgens de directeur van het on derzoeksinstituut NIOO in Yerse- ke, Carlo Heip, moet de Deltawer ker van de toekomst zich richten op het rechtbreien van de fouten die zijn gemaakt bij de aanleg van de Deltawerken. Een idee dat daar bij aan de orde kan komen is de aanleg van schorren, zodat met la gere dijken volstaan kan worden. De nieuwe HZ-opleiding moet vol gens hem geen opleiding worden voor generalisten. Die mensen moeten wetenschappers zijn, maar geen vakidioten. Heip wees er verder op dat nieuwe inzichten die ontstaan zijn allemaal weer on derzoek vergen. Dat biedt kansen aan de Deltawerkers van de toe komst. In Rilland werd gisteren een sym- posium gehouden ter gelegen heid van een masteropleiding aan de Hogeschool Zeeland voor Deltawerkers van de toekomst. Nieuwe opleiding HZ In januari 2009 begint de HZ een engelstalige masteroplei ding: Master of Science Delta water Management. De studie is voor mensen met een bacheloropleiding en en kele jaren werkervaring. De opleiding is ontwikkeld sa men met de Hogeschool West-Vlaanderen en de Open Universiteit Nederland. Op termijn wordt de opleiding elektronisch aangeboden, zo dat die overal te volgen is. HEINKENSZAND - „Spreek ik met de BP-pomp? Hier Giel Beelen van Radio 3. Er komt straks een zanger langs. Stuur die maar weg, hoor!" De Zeeuwse zanger Danny Vera kon wel lachen om de grap die de radio-dj met hem uithaalde, na afloop van het interview dat hij gaf over zijn promotietournee. Vera trok gisteren langs alle benzinestations op de A58 om zijn nieuwe single AS8 onder de aandacht te brengen. De band werd overal enthousiast binnengehaald. „Dit is een van de leukste dingen die ik ooit heb ge daan! Overal stond koffie voor ons klaar en we mochten binnen optreden. Alleen halverwege de tournee, bij Eindhoven, werden we eruit ge gooid." Om acht uur gisterochtend begon de tocht bij Shell Arnemuiden. Daarna werd elk half uur een volgende pomp aangedaan voor een akoestisch optreden. Wie wilde, kreeg een gratis single. Bij de laatste stop kreeg gedeputeerde Toi- ne Poppelaars een single uitgereikt, waarbij Vera aandacht vroeg voor de vele ongelukken op de A58. Vandaag deelt de zanger singles uit op het Provinciehuis. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 56-ja- rige Middelburger een celstraf van een jaar waarvan de helft voor waardelijk opgelegd. Gedurende zijn proeftijd van een jaar mag de man bovendien geen contact heb ben met zijn slachtoffer. Tegen de man was 42 maanden cel waarvan twaalf voorwaardelijk, een schade vergoeding van 9000 euro en even eens een contactverbod geëist. De man wordt ervan verdacht tus sen augustus 2003 en december 2004 een uiterst labiel meisje meer dere malen te hebben verkracht, en met een revolver te hebben be dreigd. Hij zou haar middels drank en drugs tot seks hebben gedwon gen. Het meisje was veertien jaar. De rechtbank sprak de man vrij, behalve voor het hebben van sek suele gemeenschap met een meis je jonger dan zestien jaar. De recht bank oordeelde dat het meisje haar verklaringen had aangedikt. VLISSINGEN - De politie heeft twee Vlissingers (20 en 22 jaar) opge pakt voor bedreiging van een 24-ja- rige plaatsgenoot, zondagavond op de Schuitvaartgracht. De twee dreigden met iets dat op een vuur wapen leek, omdat de man gok schulden had bij de 20-jarige. Bei den zijn naar Torentijd gebracht. Rob Zomer liep gisteren spitsroeden op zijn eerste werkdag na een weekje weg. Nu ja, weg: dankzij e-mail en overzeese kennissen wisten ziekenhuismedewerkers hun pro testposters met Walchje- en Goes- je-leuzen tot bij Zomers Caraïbi- sche verblijfplaats geplakt te krij gen. De ziekenhuisdirecteur begrijpt niet hoe het zo mis kon gaan. Een jaar lang hebben hij en Hans Sim ons iedereen laten meepraten over een plan waarover niets bekend werd omdat 'alles nog open lag'; nu is er een besluit en roept ieder een dat ze daar toch wel zeggen schap in hadden willen hebben. De gemoederen raakten gisteren ANALYSE door Claudia Sondervan weer behoorlijk verhit in de be stuurskamer waar Walcherse (oud-)politici, (oud-)artsen, (oud-)personeel en enkele militan te patiënten zich verdrongen om de schuldbekentenis te horen van de directeur die door zijn eigen personeel werd aangeklaagd voor de verkwanseling van 'hun' zie kenhuis. Zomer vond het 'jam mer' dat vijfhonderd medewer kers het vertrouwen in hem opzeg den. Hij gaat het management team vertellen dat intimidatie van personeel 'in dit huis niet past'. Hij realiseert zich dat er 'verkeer de beelden' zijn ontstaan over ba nenverlies en 'dat reken ik me ten zeerste aan.' Daar bleef het bij. De raad van toezicht, eindverant woordelijk voor het bestuur van Ziekenhuis Walcheren, bleef giste ren onzichtbaar. Omdat de over handiging van de protesthandteke ningen door een extern comité werd uitgevoerd; en voor de bui tenwereld is de raad van bestuur (de directeur) het aanspreekpunt, aldus Zomer. Formeel is dat geheel volgens de regels. Zolang de directeur het naar behoren doet, laat je hem be gaan. Maar als er revolte onstaat je gens de directeur, is zulke distan tie ongepast. Het gaat het perso neel niet om Zomers bestuurlijk, maar om zijn persoonlijk functio neren. Het schort aan de commu nicatie, concludeerde Zomer te recht, maar hij gaf geen blijk van inzicht hoe die communicatie mis liep. Er is meer dat hij niet ver staat. Zijn afkeer van buitenstaan ders die zich mengen in zieken huiszaken is helder. „Het is een in terne aangelegenheid. Het gaat om mijn personeel", zegt hij. Cor rect, maar in de Walcherse verhou dingen is dat ziekenhuis van ieder een en het personeel nog even zeer van Reina de Groot, tot 1993 directeur patiëntenzorg. Zij ver weet Zomer ontkenning van het recht op protest van personeel en een arrogantie 'die zijn weerga niet kent'. Ergens in de tijd heeft het personeel de verandering van hun baas in fusiedirecteur gemist. En zo verbaasd als Zomer bij zijn aantreden was over het chroni sche schelden van de Vlissingers op hun ziekenhuis-van-niks, zo verrast is hij over hun felheid nu hij dat ziekenhuis verbeteren wil. Zijn stroeve spreektrant en hang naar eufemismen helpen daarbij niet. Hij zei gisteren over de inti midatie van protesterende mede werkers: „Dat raakt mensen. Het is onhandig. Nou: onheus. Tja. Elk vogeltje zingt zoals het gebekt is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29