'Grove intimidatie van ziekenhuispersoneel' Koeman na halfjaar al klaar bij Valencia 33 OM vraagt uitspraak van Hoge Raad over beroepsgeheim medici. Grote drukte naar kust bij begin meivakantie 'Brazilië zucht onder homocaust' 1 Ajf 21 mei - speciale bijlage over 'Werken in het Onderwijs' Van onbesproken gedrag F U, 17' HET WEER: Veel zon Dinsdag 22 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 95 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Zwijgrecht onder vuur door Jacqueline Steenwijk en Floor Ligtvoet DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie wil artsen dwingen mee te wer ken aan een strafrechtelijk onder zoek bij medische missers. Het OM wil inzage in medische dos siers en lijsten met namen van alle medewerkers die mogelijk betrok ken waren bij een incident. Het OM heeft de Hoge Raad ge vraagd een algemeen geldende uit spraak te doen aan de hand van een medische misserzaak tegen het Erasmus Medisch Centrum. Dit ziekenhuis beroept zich op het medisch zwijgrecht en weigert mee te werken aan strafrechtelijk onderzoek. Het OM heeft een jaar geleden het Expertisecentrum Medische Zaken opgericht om artsen die zich schul dig maken aan medische missers beter te kunnen vervolgen. Vol gens een woordvoerder van het OM Rotterdam, waaronder het Ex pertisecentrum valt, mogen artsen die verdacht worden van een mis drijf zich niet verschuilen achter het beroepsgeheim. Het OM hoopt dat de Hoge Raad het beroepszwijgrecht nietig ver klaart wanneer de betrokkene zelf verdacht is. Er worden twee zaken onderzocht waarbij patiënten on der verdachte omstandigheden zijn overleden. Het Erasmus MC vindt dat de ver trouwensrelatie tussen arts en pa tiënt geschonden wordt als de dos siers worden vrijgegeven. „De pa tiënt moet er vanuit kunnen gaan dat zijn gegevens ook na overlij- Het Openbaar Ministerie hoopt dat de Hoge Raad het beroeps zwijgrecht van artsen nietig ver klaart bij een strafrechtelijk on derzoek naar medische missers. den niet bij anderen terechtko men", aldus een woordvoerder. „Als het beroepsgeheim mag wor den doorbroken door het OM heeft dit grote gevolgen voor de he le medische wereld." Artsenvereni ging KNMG noemt het beroepsge heim van fundamenteel belang. Nu al kan het OM in uitzonderlij ke omstandigheden een medisch dossier opeisen. Als dossiers ge licht kunnen worden voor opspo ring, dan zal de bereidheid van art sen om fouten intern te melden af nemen, verwacht het KNMG. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: simpele operatie ein digt fataal GOES - De ANWB voorspelt voor donderdag en vrijdag lange files. Op de wegen naar de kust en rond de Veluwe verwacht de verkeersor- ganisatie de meeste drukte. Voor de meivakantie, die komend weekeinde begint, is nu zo'n 6o tot 70 procent van de Zeeuwse ac commodaties besproken, aldus Carla Schönknecht van de stich ting Promotie en Marketing Zee land Delta. Veel 'meigasten' hak ken kort voor de vakantie de knoop door over een binnenland se bestemming, afhankelijk van de weersvoorspelling. Die is niet on gunstig en dus verwacht Schön knecht dat de belangstelling verder aantrekt. Volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congres sen gaan zo'n 3,5 miljoen Neder landers de eerste twee weken van mei op vakantie. Ongeveer de helft van hen blijft in eigen land. SAO PAULO - In Brazilië is sprake van een 'homocaust', aangezien ie dere drie dagen een homo wordt vermoord in het land. Dat hebben Braziliaanse homobewegingen gis teren bekendgemaakt. Het land heeft wereldwijd het hoogste aantal homomoorden. Vo rig jaar werden er 122 om het le ven gebracht. In Mexico werden vorig jaar 35 homo's vermoord en in de Verenigde Staten 25. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Buitengebied: 14 en 15; Beurs: 16; Economie: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 32; Sport: 33 t/m 37; Tele visie: 38 en 39. Artsen verstoppen zich achter beroepsgeheim Jungletaks is een prima idee eens 33% oneens 67% aantal reacties: 281 MIDDELBURG - Zesentwintig leerling-agenten en andere nieuwe medewerkers van de Zeeuwse politie zijn gisteren in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis beëdigd. Daarbij werd benadrukt dat politiemedewerkers zowel tijdens hun werk als daarbuiten integer moeten handelen. foto Lex de Meester pagina 2 en 3: de rechtsstaat moet politie kunnen vertrouwen Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia, Ingrid Leerkes- Putman: tel. 06 206 098 99 (Cluster Oost) of Inge van Gooi: tel. 06 534 628 03 (Cluster Zuid). WGGGNGR NieuwsMedia BN/DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantia VLISSINGEN - 479 personeelsleden tekenden de petitie van wantrou wen tegen directeur Rob Zomer van Ziekenhuis Walcheren. Dat meldde notaris Daan Sauer giste ren bij de overhandiging in het zie kenhuis. Het hadden er veel meer kunnen zijn, zei Jaap van der Doef van het Comité Behoud Zieken huis Walcheren. Personeel is grove lijk geïntimideerd door leidingge venden. Er is met ontslag gedreigd als personeel tekende. Twee na menlijsten zijn door een afdelings hoofd verscheurd. Personeel trok hun ondertekening in of vroeg om anonimiteit. Het was directeur Zo mer 'een lief ding geweest' als hij de verklaring direct uit handen van het personeel had gekregen, zei hij. „Intimidatie is niet de cul tuur van dit huis." pagina 27: ziekenhuisdirecteur ver staat het Walchers niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1