Meningen fK H 4 De mooiste momenten beleef je opnieuw bij NostalgieNet \Y 51? m Plasterk 2 Probleemwijken Ziekenhuizen 17 Ziekenhuizen 18 Ziekenhuizen 19 Benzineprijs Dierenrechten Klaas Hendrikse 2 PZC Dinsdag 22 april 2008 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Als minister van Onderwijs kan ik achterover gaan leunen, iedereen maar denken dat ik extra geld uit ga geven, ze vergeten echter dat het over jaren uitgesmeerd wordt. In die jaren gaan er veel oude duurbetaalde leerkrachten uit het onderwijs en komen er jonge goed kope leerkrachten voor in de plaats, van dat geld geef ik een paar extra's. We blijven weinig geld uitgeven aan dat volkje onder wijsgevenden, ja we blijven bij de landen behoren die het minste van hun nationaal bruto inkomen aan onderwijs besteden. Ik ben er apetrots op dat ik dit heb kunnen regelen, terwijl iedereen denkt dat er een miljard bij komt! Waar ik ook van sta te kijken dat niemand er aan denkt wat die directeuren straks allemaal moeten gaan rege len. Zij mogen beslissen wie er wat meer gaat verdienen. Alleen al het administratieve werk en het sussen van ruzies in de teams. Ik wens ze veel wijsheid toe. Adri Willemse Schoolstraat 10, Vrouwenpolder Niet gehinderd door enige empiri sche ondersteuning heeft de Raad voor Maatschappelijke Ontwikke lingen een 'onderzoeksrapport' aan de regering geschreven, waar in gemaand wordt het beleid voor hangjongeren niet te laten door schieten. Niet dat er al iets op aan te merken valt, of zelfs maar ge beurd is. Maar je weet maar nooit. Wat zullen de mensen in pro bleemwijken hier blij mee zijn. Of zijn die probleemwijken er eigen lijk ook helemaal niet? Rein Scheele Energiestraat 11, Temeuzen Hoewel ik niet in Zeeland woon, maak ik me ernstig zorgen over de organisatie van de gezondheids zorg. In de Wet Toelating Zorgin stellingen (WTZi) is vastgelegd dat een burger binnen 45 minuten een Spoedeisende Hulp (SEH) moet kunnen bereiken. Of aan de ze wettelijke eis wordt voldaan moet blijken uit het definitieve fu sieplan. Reistijd, en niet de af stand, is dus het criterium. Door een EHBO-post te openen in Mid delburg hoopt de directie mis schien aan die norm te kunnen voldoen maar een EHBO-post voor pleisters en pijntjes is géén SEH. Ik hoop toch werkelijk nooit een hersen- of hartinfarct of trau ma te krijgen op mijn vakantie adres in Westkapelle, want hoe kan een ambulance, die eerst uit Middelburg moet komen, mij bin nen 45 minuten op de SEH in Goes krijgen in het hoogseizoen? Ik meen te kunnen spreken na mens de honderdduizenden ande re toeristen die Walcheren bezoe ken. Janneke de Bruine (IC-verpleegkundige) lepenwede 32, Barendrecht Statenlid Van Zandbrink vindt het nodig (PZC 19-4) de ziekenhuis kwestie maar weer eens over de boeg van 'lage kwaliteit' te gooien. Wat een lef om een staf aan me disch specialisten en verpleegkun digen en verder honderden uit hun handen genezen patiënten zo te beledigen. Maar ja, in de nog steeds onvoltooide Zeeuwse mis daadroman 'Het Ziekenhuismyste rie' is kennelijk alles geoorloofd. Maar om de roman te voltooien zal de schrijver zich nog door heel wat plots en vooral intriges moe ten heenwerken. Zoals het hoofd stuk 'afstand', dat ons dappere duo, Simons en Zomer, ons steeds voorhield als zijnde dat het geen bezwaar zou zijn voor doodzieke patiënten en hoogzwangere vrou wen uit westelijk Walcheren om via spoor- en brugovergangen en vele rotondes het genezing en ver lossing brengende Goese zieken huis te bereiken. En zie, plotseling is diezelfde afstand ineens een be zwaar om het Ziekenhuis Walche ren op de bestaande plek te hand haven! Ik schaam me voor mijn partijgenoot-PvdA-bestuurders! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Met verbazing heb ik de ingezon den brieven gelezen over de zie kenhuizen: ze kwamen vooral uit Walcheren en iedereen was boos en verontrust over de sluiting van het ziekenhuis in Vlissingen. Heeft men op Walcheren nu niets ge leerd van hetgeen zich 7 jaar gele den op Schouwen-Duiveland heeft afgespeeld? Toen bekend werd dat vrijwel alle afdelingen van het Zweedse Rodekruis Zie kenhuis werden gesloten en 'ver huisden' naar Goes brak er een wa re volksopstand uit: in een week tijd werden ruim 10.000 handteke ningen gezet (bijna 1/3 van de be volking), die ik heb overhandigd aan vijf'TWeede-Kamerleden. Alle tv-journaals schonken er aandacht aan. Ik was zo naïef te denken dat een gemeente en toch zeker een provincie hier ook iets in te zeg gen hadden, maar nee: een zieken huis-directeur had alles te zeggen! Ik had nog hoop, dat deze kwestie aanleiding zou zijn om de wetge ving aan te passen en dat een pro vincie meer te zeggen zou krijgen. Er is niets veranderd. Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse In de PZC van 12 april las ik dat de benzineprijs dit jaar niet meer be neden de 1,50 euro komt. De olie maatschappijen geven altijd de ge stegen prijzen de schuld. Nu is het natuurlijk zo, dat de olie wordt be taald in dollars en dat de dollar zakt, waardoor de prijs van het vat stijgt. Logisch, maar ten opzichte van de euro is de olieprijs niet of vrijwel niet gestegen. Misschien kunnen de mensen van die maat schappijen ons eens uitleggen hoe dit zit Zullen ze wel niet veel zin in hebben, want iedereen die maar iets met energie te maken heeft profiteert ervan. Ik vind het een beetje naar oplichting ruiken. Wat mij helemaal bevreemdt is dat wij dit allemaal nemen. Ad de Pree Draaibrug 66, Aardenburg Goed nieuws voor de kippen (PZC 19 april). Dierenvrienden strijden, dikwijls intimiderend, ook voor een betere uitloop, en een menswaardige behandeling voor de dieren. Prachtig. Daarom hoop ik dat we kinderen voortaan ook onder de kippen mogen rang schikken, en eens werk maken van een betere groene uitloop in de ste den. Misschien wel 5m, per kind binnen 30 meter van het woon- hok. En felle actie van de PvdD te gen het ophokken van die kinde ren, die nu slechts 2m, bewegings ruimte krijgen op een betonnen til, ook balkon geheten. En sowie so een algemeen verbod op het op- hokken van mensen in batterijen hoger dan drie lagen, waar ze on voldoende broed- en nestmogelijk heid hebben. En een eis aan KLM om mensen minimaal dezelfde be wegingsruimte te geven als var kens tijdens een Europees trans port. Regelmatig komen mensdie- ren beschadigd door trombose uit een vliegtransportkist. Gelijke die renrechten voor mensen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Als actief lid van de Koorkerkge meenschap constateert Henk Soe penberg PZC 17 april) dat er ook een behoorlijke groep oorspronke lijke 'koorkerkers' is, die moeite heeft met de opvattingen en de praxis van de dominee. Tot deze groep reken ik mezelf en met Soe penberg neig ik ertoe de dominee meer eigenzinnig dan vrijzinnig te noemen. Waarom heeft Hendrik- se zo'n ongelukkige titel voor zijn boek gekozen. 'In de God geloven die niet bestaat' zou al veel minder misverstanden hebben opgeroe pen. Positiever zou het geweest zijn als vertrouwend geloven in God als contrast aan het boek was toegevoegd. Een mens handelt al tijd in een sociale omgeving: waar om handelt Hendrikse zo los van de vrijzinnige traditie, waarin dis cussie en openstaan voor anderen altijd een centrale plaats innam? Als hij dat niet wenst, waarom trekt hij dan niet moedig zelf zijn conclusie, in plaats van afwachten hoe een procedure afloopt? A.M. van den Broecke Beukenlaan 1, Middelbuty NostalgieNet is dé Nederlandse tv-zender over al die mooie en bijzondere momenten van de jaren 50,60 en 70 en 80. Gewoon te ontvangen op de kabel in bijna heel Nederland. Ook NostalgieNet kijken? Vraag ernaar bij uw kabelexploitant of kijk voor een voorproefje op www.nostalgienet.nl NOSTALGIE NET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13