Eric Cappon blijft op rechte pad Renesse speelt zich warm voor FC Drunen Dissidenten zitten organisatie dwars in Zwaarste van Zeeland. Zonnemaire verliest bij Lepelstraatse Boys na voorsprong. Ilse van Dijke schiet Zierikzee in veiligheid Brouw beperkt schade tegen kampioen: 6-0 ZSC'62 scoort zeven keer in één helft HVV'24 kan het tij maar niet keren De pijp is leeg bij voetbalsters WIK'57 Weerwerk Mark Boot leidt tot tweede plek 28 Maandag 21 april 2008 PZC door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - In navolging van de Kustmarathon hangt iedere organisatie van een loopevene ment er wel het etiket 'de zwaar ste van' of 'de mooiste van' aan. De Zwaarste van Zeeland als naam voor de tien kilometer in Westen- schouwen is zeker niet overdre ven. De Zeeuws-Vlaming Erik Cap pon kwam als sterkste uit de bus. De tientallen klimmetjes, zand en bospaden zorgen niet alleen voor uitgebluste finishers, maar stellen ook hoge eisen aan de orga nisatie wat betreft het uitzetten en bewaken van het parcours. Door dat enkele natuurliefhebbers rich tingbordjes en afzetlinten hadden verplaatst, raakten heel wat deelne mers het spoor bijster in het grilli ge parcours. Zo kwam een deelnemer aan de zes kilometer pas na ruim een uur binnen met de mededeling: „Ik ben die mevrouw op de drie kilo meterafslag wel vier keer tegen ge komen." Een ander riep wat ver bolgen: „Ik heb zeker drie kilome ter te veel gelopen", waarop de speaker alert reageerde: „Dat zijn weer extra inkomsten voor de Ro- parun." Want daar was dit evene ment voor georganiseerd. Jammer voor de organisatie en de Roparunteams van Schouwen-Dui- veland was dat slechts zo'n hon derd deelnemers de weg naar de boswachterij hadden gevonden, want de wedstrijd heeft zeker po tentie. De Zeeuws-Vlaming Erik Cappon liet er geen twijfel over be staan dat hij voor de zege ging. De eerste kilometers bleef hij in het spoor van de verrassend goed lo pende Adriaan van Keulen (Mid delburg) en Arjo Verhage (Aagte- kerke), maar zijn eerste aanval - na twee kilometer - was al beslissend. pi* De Zwaarste van Zeeland krijgt te maken met natuurliefhebbers die richtingbordjes en afzetlinten verplaatsen. Erik Cappon trekt zich er niets van aan. Bart Verkaart achtste Bart Verkaart (uierikzee) was met de achtste plaats de beste loper van Schouwen-Duive- land. Verkaart finishte in de Zwaarste van Zeeland in een tijd van 43 minuten en 22 se conden. Bij de wedstrijd over 6,5 kilo meter was Martin van den Bosch (Bruinisse) de beste thuisloper. Hij werd derde in 40 minuten en 13 seconden. Bij de vrouwen kwam Sandra Priemis (Renesse) op het po dium. Ze werd tweede in een tijd van 44 minuten en 30 se conden. De finish kwam voor Cappon na 39 minuten en 13 seconden, bijna drie minuten sneller dan de win naar van vorig jaar Edwin Stolk. Arjo Verhage handhaafde zich op de tweede plaats, waardoor de voormalig motorcrosser zijn tien de tweede plaats van het jaar be haalde. Adriaan van Keulen be hield zijn derde plaats, ook omdat Sjaak Brouwer een afslag miste. Voor Leonie Ton (Colijnsplaat) was deze wedstrijd een test of haar knie het zou houden. Op za terdag 5 januari schreef ze in voor de Kustmarathon en een dag later liep ze een knieblessure op in de Halve van Rockanje en was ze drie maanden uitgeschakeld. Ondanks nachtdienst in de Daniel de Hoed kliniek, waardoor ze maar drie uur had geslapen, won Ton onbe dreigd bij de vrouwen, op de der tigste plaats overall in een tijd van 48.24. „Het ging lekker", vertelde ze opgelucht na de finish. „Maar morgen weet ik pas of mijn knie het heeft gehouden." Door de vele foutlopers kon de or ganisatie maar een beperkte uit slag maken van de zes kilometer. De ramspoed was compleet toen na de start bleek dat de uitslagen laptop nog maar voor een paar mi nuten 'energie' had en men op handverwerking moest overgaan. De opbrengst van vijfhonderd eu ro voor de Roparun was er niet minder om. door Jos van Belzen GOES - Renesse speelt zich warm voor de nacompetitie. De Schouw- se ploeg won gisteren met 0-3 bij FC Moerstraten in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Behalve FC Drunen is de tweede deelne mer in deze nacompetitie nog niet bekend. Zes clubs uit de vierde klasse C komen nog in aanmer king voor die plaats. Zonnemaire ging gistermiddag met 4-1 onderuit bij Lepelstraatse Boys. Lepelstraatse Boys-Zonnemaire 4-1: Uit een hoekschop van Mauri ce Hart bracht Steven Verseput de bezoekers op voorsprong: 0-1. Nog voor de thee maakte Job Segprs echter alweer gelijk: ï-l.Tn'detM'ee- de helft bracht Martijn Petie de thuisploeg op 2-1, waarna zij ver volgens via opnieuw Segers en Pe tie uitliepen naar een ruime 4-1-overwinning. FC Moerstraten-Renesse 0-3: On danks een zeer matige start leidde Renesse halverwege met 2-0 tegen een FC Moerstraten dat zonder veel beleving speelde. Na de ope ningstreffer van Frenk van Hengel (0-1), was Vincent Goedegebuure attent toen een kopbal van Erwin Wandel tegen de lat eindigde en hij uit de rebound de 0-2 binnen schoot. Na rust werd Torsten Henke ge vloerd en tekende Vincent Goede gebuure vanaf de stip zijn tweede treffer aan: 0-3. Lewedorpse Boys-Nieuw Borgvliet 0-1 (0-0). Kees van de Velde 0-1. Vosmeer-Hansweertse Boys 3-1 (1-1). Ricky de Klerk 1-0, Frank Quakkelaar 1-1, Mark Mosch 2-1, Richy Wahlbrinck 3-1. ZIERIKZEE - De voetbalsters van Zie rikzee hadden nog één punt nodig om zich veilig te spelen. De ploeg van trainer Wim Kommer vol deed tegen Wieldrecht aan die op dracht en stapte zelfs met een over winning van het veld. Na een 0-1-ruststand maakte Ilse van Dij ke in de tweede helft de gelijkma ker. Door nog twee treffers van uit blinkster Ilse van Dijke kwam de 3-2-eindstand op het scorebord. IJZENDIJKE - De voetbalsters van Brouwershaven hielden de schade beperkt tegen IJzendijke: 6-0. Op de Zeeuws-Vlaamse ploeg staat dit seizoen geen maat. De kampioen won al haar wedstrijden en scoor de gemiddeld bijna dertien keer per wedstrijd. Vanuit dat licht be zien hoefde Brouwershaven zich dan ook niet te schamen voor de -6-o-nederlaag. OOSTBURG - De voetbalsters van ZSC'62 rekenden zaterdag eenvou dig af met Oostburg: 0-8. Het was eenrichtingsverkeer. Bij rust leidde de Schouwse ploeg al met 0-7. Mi chelle Brongeest nam liefst vier doelpunten voor haar rekening, waaronder de eerste en de laatste treffer. Ook Elene van Opstal was op schot met drie treffers. Ariane Nee- Ie maakte het achttal compleet. GOES - De vrije val van HW'24 duurt voort. De Hulster tweede klasser speelde gisteren doelpunt loos gelijk tegen RCD en zakte naar de tiende plaats die uiteinde lijk verplicht tot het spelen van na competitie. HW'24 heeft sinds de winterstop nog maar één keer ver loren. Op de laatste speeldag treft de ploeg EBOH dat nog in de race is voor de nacompetitie. NIEUWDORP - De voetbalsters van WIK'57 verloren met 2-1 van Nieuwdorp. De thuisclub kwam op voorsprong waarna Ellen Schreurs nog voor rust voor de ge lijkmaker zorgde. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Trainer Walter de Jonge: „Ik maak mijn ploeg een groot compliment voor de prestaties na de winterstop. De pijp is echter leeg en de doorde weekse duels breken ons nu op." AXEL - Motorcrosser Mark Boot eindigde zaterdag als tweede in de derde wedstrijd van het RES-kam- pioenschap in Axel. De Schouwse coureur bood felle te genstand aan Roy Gijsel uit Hei kant maar hij kon hem in de cate gorie licentiehouders niet van de eerste plaats afhouden. Deze Gijsel bezet in het klassement eveneens de leiding. 3 Johnny Ravia kwam zaterdag als dertiende over de streep in de Zwaarste van Zeeland foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74