Sport Joan van Belzen heeft record Nederlaag Kloetinge is illustratief HOeK Hoek handhaaft zich in top vijf na zege op Geinoord (2-0). Onno Doeland degradeert met TOGR Hoofdklasser heeft al halfjaar niet gescoord op vreemde bodem. PZC Maandag 21 april 2008 I 25 door Frits Bakker HOEK - Waar het voetbal niet kon t boeien, was er tenminste nog een 'opstootje dat de gemoederen be zighield. Hoek won zaterdag de thuiswedstrijd tegen Geinoord taet 2-0 na een redelijke eerste en een slechte tweede helft. Ferry Alf ons scoorde voor rust uit een straf schop en gaf vlak voor het einde de assist voor de beslissende goal. Joan van Belzen evenaarde als keeper het clubrecord van elf wed- SOES - Onno Doeland is met TO GR gedegradeerd uit de hoofdklas se A van het zaterdagvoetbal. De Souburger verloor met de Rotter damse club met 2-0 bij koploper FC Lisse en kan degradatie niet meer ontlopen. Voor Doeland is het de tweede degradatie uit de hoofdklasse. In 2001 kon hij het niet bolwerken met Achilles Veen. De oud-Hoek-spelers Thijs Bin- nerts en Niels Dominicus wonnen met Kozakken Boys in de hoofd klasse A met 1-2 bij IJsselmeervo- gels. Binnerts maakte de negentig minuten niet vol door twee gele kaarten. Bij de nieuwe koploper Spakenburg mocht Dennis van der Welle (Westkapelle) nog enke le minuten meespelen. I fi .f .r-V i'iriT tlrmdoit shnszail? strijden zonder goal tegen. Het op vallendste moment van de wed strijd deed zich voor in de elfde minuut na rust. Wim de Boer, de aanvoerder van Geinoord, deelde een elleboog uit aan Thomas Ra- gut. De scheidsrechter uit Stap horst stuurde de dader uit het veld, maar in zijn woeste gang naar de kleedkamers schopte hij te gen een reclamebord en een deur. En bij de ingang van de kleedka mer duwde hij de Hoekse materi aalman André Pieters tegen de grond. „Hij gaf me een stamp, om dat ik zei dat het wel wat rustiger kon." Het incident werd later met excu ses goedgepraat en eigenlijk was het ook onbegrijpelijk en onver standig. Zowel voor Hoek als voor Geinoord stond er weinig anders meer op het spel dan de eer. „Maar wij willen scherp blijven tot het einde om de top vijf te ha len", zei Willem Leushuis van Hoek, die met de week meer pro gressie ziet bij jonge spelers als Kenneth Okorley en Bert den Ha mer. Ferry Alfons had het belangrijkste aandeel in de winst met een goal uit een strafschop en een assist op Alain Grozdanic. De Vlissingse aan valler heeft nu op acht treffers op zijn naam staan, maar had hoger op de topscorerslijst gestaan als hij niet was stilgevallen door een bles sure en een schorsing. „Ik vond het ook verre van goed wat Hoek liet zien", bekende hij zaterdag. „Voor de rust combineerden we wel aardig, daarna hebben we het slecht uitgespeeld." De bevrijdende goal viel pas twee minuten voor tijd. Jeroen van de Broeke werd aangespoord door Leushuis om snel een ingooi te ne men en daardoor Alfons een vrij veld te geven. Grozdanic liep mee en kon het simpel afmaken. De strafschop, in de 38e minuut voor rust, was een weggever. Peter Straver kreeg de bal tegen een uit gestoken arm, toch mocht Alfons vanaf de stip aanleggen en scoren. Joan van Belzen, voor wie scouts van Lokeren kwamen kijken, hield voor de elfde keer dit seizoen de nul op het scorebord. Dat is een evenaring van het clubrecord. „We gaan er nu nog even overheen", verzekerde de keeper met nog wed strijden tegen Kozakken Boys, Spa kenburg en Kloetinge voor de boeg. De hoofdrol was zaterdag weer voor de verdedigers, met Gio vanni Siereveld en Björn Lange- veld als een centraal blok, Jeroen van de Broeke op rechts voor de geschorste Pieter de Munnik en Maarten van Rosevelt op links. „We spelen met een offensieve tac tiek, maar krijgen toch weinig goals tegen", stelde Leushuis vast. Stijn Mahieu was met zijn schoten uit de tweede lijn de meest drei gende man. Volgens Paul Telussa, de technisch manager, is hij de eni ge speler uit de huidige selectie die zijn verbintenis nog niet heeft ver lengd. „We praten na afloop van de competitie met hem." De komst van Josimar Pattinama, spits en topscorer van Jong Am- bon, is nog lang niet zeker, al wordt dat in de wandelgangen be weerd. Telussa: „Ik wil hem daar niet in beïnvloeden, maar als hij hogerop wil, moet hij voor Hoek kiezen. En ik denk dat hij het ni veau moet aankunnen. Hij is lang, heel balvast en heeft een prachtig schot. Hij moet in de lucht nog sterker worden." Hoek speelt een degelijke, maar geen beste wedstrijd tegen Gein oord. Ferry Alfons (uit een straf schop) en Alain Grozdanic (vlak voor tijd) scoren: 2-0. Karakteristieken Hoek-Geinoord 2-0 (1-0). 38. Ferry Alfons (strafschop) 1 -0, 88. Alain Grozdanic 2-0. Scheidsrechter: H. Slager (Stap horst). Rode kaart: Wim de Boer (Geinoord). Aantal toe schouwers: 350. Hoek: Joan van Belzen; Jeroen van de Broeke, Giovanni Siere veld, Björn Langeveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Ramazan Kesikbas (75. Tijn Tielemans), Kenneth Okorley (68. Bert den Hamer), Stijn Ma hieu; Ferry Alfons (90. Niels Breijaert), Alain Grozdanic. Ajax-Kloetinge 1-0 (1-0). 35. Sergio Cameron 1-0. Scheids rechter: J.H.M. Huis in 't Veld (Elburg). Gele kaart: Dennis van der Kraan, René Biesot (Ajax), Daan Esser, André Siere veld, Niels Kole (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 80. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (66. Kyle Does burg), Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smissen, Joffrey Geldof; Niels Kole, Jaap Esser; Daan Esser, Etiënne Mallie, Ro bin de Pagter; Regilio Pinas. Alfons nadert Naudts Ferry Alfons benutte zaterdag zijn achtste strafschop in dienst van hoofdklasser Hoek. Daarmee is hij Hoeks penaltykoning Patrick Naudts tot op één strafschop genaderd. Patrick Naudts Ferry Alfons Ad Gladdines Bart Poppe Dave Gijsel Geert de Poorter PZC Felix Binicewicz bron Rudy Boogerl door Rudy Boogert AMSTERDAM - Joffrey Geldof is met Kloetinge bezig aan de laatste wed strijden in de hoofdklasse. Frustra tie over de serie nederlagen is in middels een gepasseerd station bij de verdediger. „Het begint te wen nen", zei Geldof zaterdag met een knipoog na het zoveelste verlies. In Amsterdam waren de amateurs van Ajax met 1-0 te sterk. Op sportpark De Toekomst, waar meer aandacht uitging naar de B2 van Ajax dan naar de zaterdagama teurs, balden alle problemen van dit seizoen bij Kloetinge zich sa men in één wedstrijd. De aanval- .r,n/s* Qf) I901.1 in ?1' lende onmacht, de ergernis over de arbitrage, de smalte van de se lectie en de nasmaak dat er meer in de wedstrijd zat dan weer een nederlaag. Een gelijkspel zat er dit keer in. Vijf minuten voor tijd kreeg Kloe tinge een strafschop, nadat Regilio Pinas onderuit was geschopt door Joes Blakborn. Nadat eerder dit sei zoen André Siereveld en Comé Schilperoort al misten van elf me ter, deed ook Daan Esser dat. „Zó slap ingeschoten", vond Geldof Het tekende de offensieve bloedar moede. De improductiviteit van Kloetinge begint een beetje zielig te worden. De ploeg heeft al ruim een halfjaar - acht duels - geen doelpunt meer gemaakt op vreemde bodem. En niet scoren is niet winnen. „Hij wil er gewoon niet in", zei Geldof „We missen kansen, de eindpass is niet goed en we kunnen geen ac ties maken." Maar in Amsterdam had ook de verdediging weinig recht van spre ken. Het centrale duo Erwin van der Woerdt en Arjan van der Smis sen speelde buitengewoon slordig en mocht doelman Jaco van der Schee op de blote knieën danken 'We missen kansen, de eindpass is niet goed en we kunnen geen acties maken' dat hij hun missers keer op keer re pareerde. Alleen op de strafschop van Sergio Cameron (via de onderkant van de lat ingeschoten) had hij geen antwoord. Deze elfmetertrap was een zware straf voor het duwtje van André Siereveld. Deze kreeg ook nog 's geel voor zijn minimale vergrijp, terwijl de strafschopver oorzaker van Ajax later niet in het boekje van de ondoorzichtig lei dende scheidsrechter Huis in 't Veld kwam. En zo stapte Kloetinge met weer een nederlaag (de zestiende van het seizoen) in de bus. „Het is te genwoordig rustig in de bus", zei Geldof „De muziek staat niet zo hard en we gaan maar kort naar de Raayberg." Hij hoopt voor volgend seizoen op een luidruchtigere bus in de eerste klasse. „Maar ik speel toch liever onderin de hoofdklasse dan boven in de eerste klasse." .novopo^w -nrrrir.ib tod nr.v jftr.ri 00 Ferry Alfons, die scoorde uit een strafschop, zet op weg naar de goal een tegenstander in de wind, foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71