Sport Cuarnieri in voetspo Vernieuwe Jean Paul de Bruijn is titel kwijt aan Caudron Standard pakt titel tegen Anderlecht 30 Maandag 21 april 2008 PZC Hulster biljarter komt er dit keer niet aan te pas op EK bandstoten. Manchester United ziet voorsprong slinken na gelijkspel. Italiaan sprint met overmacht naar zege ZLM Tour. Noord-Hollandse formatie verslaat in finale DOS'46:18-16. door Frits Bakker CARVIN - Jean Paul de Bruijn ver liest maar zelden een partij biljar ten in de spelsoort bandstoten. Op het mondiale toneel is hij superi eur in deze discipline. Hij is de re gerend wereldkampioen en verza melde zes Europese titels. Op het EK in het Franse Carvin, waar de Belg Frédéric Caudron gis termiddag tot eindwinnaar werd gekroond, kwam er een tijdelijk einde aan de hegemonie van Jean Paul de Bruijn. En nog niet zo zuinig ook. De 43-jarige Hulster biljarter speelde al niet zo'n sterke voorronde, wor stelde zich daarna in de knock-out fase naar een moeizame overwin ning op de Griek Gerassimopoulos (150-137 in zeventien beurten), maar kreeg in de kwartfinale een ongenadig pak slaag (150 tegen 23 in acht beurten) van de Nederlan der Henri Tilleman. Zijn tegenstan der in die partij gleed al door de fi nish toen De Bruijn amper uit de startblokken was gekomen. De deceptie van een verspeelde ti- nn Op het EK bandstoten in Carvin komt een eind aan de hegemo nie van jean Paul de Bruijn. De Belgische alleskunner Caudron is de nieuwe kampioen. LUIK - Standard is gisteravond Bel gisch kampioen geworden. De kop loper, onder leiding van trainer Mi chel Preud'homme nog altijd onge slagen dit seizoen, won voor eigen publiek met 2-0 van naaste rivaal Anderlecht en werd drie duels voor het einde van de competitie al onbereikbaar. De succesvolle spits Dieumerci Mbokani was de matchwinner. Tien minuten na rust maakte hij met het hoofd de openingstreffer na een voorzet van Réginal Goreux. Met minder dan een kwar tier te gaan besliste hij de wed strijd ook. Ditmaal deed Dante het voorbereidende werk, waarvan ook Milan Jovanovic namens Stan dard had kunnen profiteren. Mbo kani was net iets eerder bij de bal. Voor aanvang van de topper bracht Zinedine Zidane het sta dion Sclessin op temperatuur door de gouden schoen te overhandi gen aan de Luikse vedette Steven Defour. Prolongatie van de titel is sinds za terdag opeens geen zekerheid meer voor Manchester United. De koploper in de Engelse competitie kwam bij Blackburn Rovers niet verder dan 1-1. Standard Luik verovert drie speel- dagen voor het einde de Bel gische titel. De ploeg verslaat in eigen huis rivaal Anderlecht met 2-0. tel kwam redelijk hard aan. Al op weg naar huis bekende De Bruijn zaterdag in de vooravond dat het niet zijn toernooi was geweest. „En toch kwam ik hier met een goed gevoel naartoe, ik voelde me in een prima vorm. In de week voor het EK heb ik Caudron en Bongers in de competitie nog ver slagen in superkorte partijen." In het Centre Sportif van Carvin kwamen de hoge series, waarop hij een patent heeft, er ineens niet meer uit en bleven de moyennes onder de maat. De Zeeuw klaagde onder meer over een biljart dat af liep, maar praatte zichzelf na de schiftingen weer zelfvertrouwen en moed in. „Het begint nu pas echt", riep hij strijdvaardig. Toen het vanaf zaterdag om de hoofdprijzen ging, kon De Bruijn ook geen moment de flair tonen van de onverslaanbare bandstoter die hij toch jaren is geweest. Tegen Gerassimopoulos ontsnapte hij nog aan uitschakeling, tegen Henri Tilleman, een specialist in de ka- derspelen, moest de Hulstenaar apathisch toekijken hoe zijn tegen stander de partij domineerde en in acht beurten uitspeelde. En De Bruijn, algemeen beschouwd als de beste bandstoter van de wereld, harkte in acht gangen naar het bil jart niet meer dan 23 caramboles bij elkaar. Frédéric Caudron greep de titel in de finale tegen de Zwitser Gretil- lat: 150-43 in tien beurten. Manchester keek een groot gedeel te van de wedstrijd tegen een ach terstand aan. De Argentijn Carlos Tevez kopte vier minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. Blackburn was halverwege de eerste helft op voorsprong gekomen door een doelpunt van de Paraguayaan Ro- que Santa Cruz. Manchester heeft drie wedstrijden voor het einde nog drie punten meer dan achtervolger Chelsea, dat donderdag al met 1-0 won bij Everton. Volgende week zaterdag kan Chelsea bij winst op Manches ter United (op Stamford Bridge) op gelijke hoogte komen. Doel man Edwin van der Sar ontbrak bij Manchester. De Nederlander had last van zijn lies. Trainer Alex Ferguson wilde met het oog op de halve finale van de Champions League tegen FC Barcelona, aan staande woendag, geen risico ne men met Van der Sar. Arsenal heeft ook nog een theoreti sche kans om Manchester als kam pioen op te volgen. De Londena- ren versloegen Reading met 2-0. De eindstand was bij rust al be reikt door doelpunten van topsco rer Emmanuel Adebayor en Gilber- to Silva. Real Madrid bracht gisteravond de lastige uitwedstrijd tegen Racing Santander tot een goed einde: 0-2. Raul redde Real. De ervaren spits scoorde al na een kwartiertje. De koploper van de Primera Divi sion kon het karwei tegen de hoog- geklasseerde opponent, vijfde, ech ter niet snel afmaken. Pas in blessu retijd bracht Gonzalo Higuain de beslissing. door Koen de Vries GOES - Wordt Jacopo Guarnieri een nieuwe Fabian Cancellara? De organisatoren van de ZLM Tour zouden het prachtig vinden als de Italiaan in de toekomst net zo vaak op het podium staat als de Zwitser. Zes jaar nadat wereldtop per Cancellara de koers won, schreef de 20-jarige inwoner van Brescia de wedstrijd met start en fi nish in Goes op zijn naam door veertig concurrenten in de eindsprint te verslaan. Gezien de overmacht die Guarnie ri in de laatste meters ten toonspreidde, lijkt hij in de voet sporen te kunnen treden van zijn landgenoten Petacchi en Cipollini. Guarnieri is geen tempobeul a la Cancellara maar een sprintkanon zoals zijn illustere landgenoten. Toen hij zaterdagmiddag om half vijf de finishlijn in de Anthony Fokkerlaan passeerde, had hij drie lengtes voorsprong op de nummer twee, de Duitser Degenkolb en nog iets meer op zijn landgenoot De Negri, die derde werd. De winnaar van de dertiende edi tie van de ZLM Tour heeft al de uitstraling van een vedette. Hij stak dankzij zijn lengte van 1.90 meter met kop en schouders bo ven zijn concurrenten uit en wist ook nog eens zijn omgeving te be koren. Na de huldiging viel de ron demiss bijna in katzwijm, toen de stoere Italiaan zijn fraaie bos bloe men met ferme kussen aan haar overhandigde. „Ik moet met het vliegtuig mee en kan ze toch niet meenemen", was zijn wat door zichtige argument. Guarnieri is in zijn land geen onbe kende meer. Hij sprintte dit sei zoen vijf keer om de zege en won ze alle vijf. Niet voor niets weet hij na twee maanden koersen al dat hij volgend seizoen volwaardig prof is voor Liquigas, een sterke Pro Tourploeg. Ook in ons land kende hij successen. Vorig jaar sprintte hij naar de zege in de ze vende etappe van Olympia's Tour en in 2005 werd hij derde in het eindklassement van de Axelse Ju- niorendriedaagse. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Het wordt 'het sprookje van Koog aan de Zaan' ge noemd. Vorig jaar degradeerde Koog Zaandijk nog bijna uit de Korfbal League, zaterdag veroverde de Noord-Hollandse ploeg in een uitverkocht Ahoy' de korfballands titel. De ploeg won van DOS'46. De succesformule van coach Jenne Warrink en tweede trainer Wim Bakker, hét geheime wapen, wierp zo meteen in het eerste jaar haar vruchten af „We waren vandaag veel fitter en hielden ons strijd plan langer vol dan de tegenstan- De Italiaan Jacopo Guarnieri wint de dertiende editie van de ZLM Tour. Hij verslaat in een machti ge eindsprint zijn veertig concur renten. Jacopo Guarnieri wint met overmacht de ZLM Tour. Erik de Vries en Tim Bakker (rechts) vieren feest, foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70