Sport is voor jou!' Tennissers van Sjef trekken aan het langste eind tegen Vogelvlucht AZVV moet lijfsbehoud in de nacompetitie veilig zien te stellen f Spelers de Boys dragen kampioenschap op aan overleden medespeler. De Noormannen zet Spui de voet dwars Terneuzense Boys 2 gaat wederom onderuit Drive stap dichterbij titel door 6-o-zege op Zierikzee. Cadzand neemt na de rust afstand van SVD CPC nipt onderuit bij Rijsoord, zege SSV'65 Hoek 2 kampioen zonder feestvreugde Vijfde plaats judoka Tess Cornelius op NK Machteloze ploeg komt tegen WC'68 niet verder dan o-o. ZPZC Maandag 21 april 2008 29 door René van Stee lace zwaluwe - „Heel mooi. Prachtig. Echt geweldig van die jongens", prevelde hij. En toen werden de emoties Ad Oostdijk even te veel. Natuurlijk was hij za terdagmiddag blij dat Terneuzense Boys door een 4-0-zege bij Zwalu we de titel in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal pakte. Maar wat had hij graag gewild dat zijn jongste zoon Arjen er bij was ge weest. Het mocht helaas niet zo zijn, want de speler van de eerste selec tie van Terneuzense Boys kwam vorig jaar mei samen met zijn vriend Jeffrey Donze om het leven bij een verkeersongeval. Zijn ploeg genoten brachten hem een prach tig eerbetoon door meteen na af loop van de wedstrijd witte shirts aan te trekken met op de achter kant 'zijn' rugnummer 11 en op de voorkant zijn foto en de tekst 'Ar jen deze titel is voor jou!' Het duurde nog tot dik half vijf voordat er definitieve zekerheid over het kampioenschap was. Want de wedstrijd tussen directe concurrent Zaamslag en Nieuw- dorp bleef maar duren. Boys-voor zitter Robert Matthijs sprak ten slotte de verlossende woorden: 1-2 voor Nieuwdorp. Meteen daarna barstte het gejuich los en vloeide de champagne rijkelijk. „Dikverdiend", vond trainer Leen- dert Geelhoed de titel van zijn ploeg. „We staan al het hele jaar bovenaan. Dat gebeurt natuurlijk niet zo maar." De oefenmeester, die eerder al kampioenschappen en promoties vierde met onder meer Middel burg Ai en SSV'65, roemde met na me de teamgeest binnen de selec tie. „De jongens hebben het na de degradatie van vorig jaar en het Door een 4-0-overwinning op Zwaluwe pakt Terneuzense Boys voor de tweede keer in zijn be staan de titel in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. verlies van Arjen geweldig opge pikt. En al was de uitvoering mis schien niet altijd even groots, er stond wél een hecht collectief dat er voor ging en het nu dus ook waarmaakt. Dat is knap, vind ik." Het kampioensduel was vooral voor de rust het aanzien nauwe lijks waard. Het duurde tot de 55e minuut voordat Peter Doens de 0-1 binnenkopte. Toen Yannick Vos van degradant Zwaluwe vlak daarna rood kreeg (twee keer geel), was de ban gebroken. Evert-Jan van Opdorp (kopbal), Marco Faassen en Tim Louwiesse brachten de eindstand op 0-4. Bij de familie Faassen was het dub bel feest. Want zowel Marco (28) als zijn zes jaar jongere broer Tim werd kampioen. Ze speelden al eens een jaartje samen bij Terneu- zen, maar vierden zaterdag hun eerste gezamenlijke succes bij de club waar ze hun voetballoopbaan begonnen. De gebroeders Faassen vonden dit uiteraard 'heel erg leuk'. Tim zag de titel ook als een bevestiging van zijn overstap van Terneuzen naar Terneuzense Boys, die hij toch wel met pijn in het hart maakte. „Het blijkt achter af de juiste zet", verklaarde hij. In Terneuzen ging 's avonds het dak er af Maar niet voordat er kampioensbloemen op het graf van Arjen Oostdijk waren gelegd. Toen was het weer even stil. Zwaluwe-Terneuzense Boys Zwaluwe-Terneuzense Boys 0-4 (0-0). 55. Peter Doens 0-1, 72. Evert-Jan van Opdorp 0-2, 80. Marco Faassen 0-3, 86. Tim Louwiesse 0-4. Scheidsrechter: H. Haverkamp (Alblasserdam). Rode kaart (2x geel): Yannick Vos (Zwaluwe). Gele kaart: Robert Rijnberg, Dennis van de Broeke (Terneu zense Boys). t- Aantal toeschouwers: 150. Bijzonderheden: Zwaluwe de gradeert na de nederlaag tegen Terneuzense Boys samen met Kapelie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. goes - Spui ging met 3-1 onderuit bij De Noormannen. De Zeeuws-Vlamingen namen in de eerste helft een verdiende voor sprong door Martin Kalisvaart. Na rust was De Noormannen heer en meester en bracht dit tot uiting via goals van Marco Huibregts, Niek Minderhoud en Tom Hengst. De score had nog hoger kunnen uitvallen, maar zowel Hengst als Huibregtse raakte het houtwerk. terneuzen - Voor Terneuzense Boys 2 was ook in de voorlaatste wedstrijd van de competitie wei nig eer weggelegd. De ploeg ver loor thuis met 5-0 van LRC, waar tegen het vorige week nog 0-2 werd. Met een gehavend elftal (de volledige eerste selectie ging mee naar de kampioenswedstrijd tegen Zwaluwe) had Terneuzense Boys dit keer weinig in te brengen. door Sven Bakker aardenburg - Het tennisteam van Sjef heeft de Zeeuws-Vlaamse der by met Vogelvlucht overtuigend in zijn voordeel beslist. De Aarden burgers wonnen zaterdag in eigen huis met 6-0. Dat Sjef zou winnen, zat er aan te komen. Op papier is het een bete re ploeg. Bovendien speelt het team al jaren mee om de bovenste posities in de hoofdklasse van de districtscompetitie. Vogelvlucht weet zich daarentegen altijd in de posities tussen de bo venste en onderste regionen te nes telen. Daar staat de ploeg uit Vogel waarde, die door zeges op Zierik zee en Animo vrijwel niet meer kan degraderen, ook na zaterdag. goes - Cadzand smaakte weer eens het zoet van een overwin ning. De West-Zeeuws-Vlamingen waren met 3-1 te sterk voor SVD. Peter Nieskens benutte in de eer ste helft een strafschop voor Cad zand. John den Herder maakte na mens SVD gelijk. SVD drong in tweede helft aan, maar het was Cadzand dat door goals van Angelo Martlé en Domi nique Strijbosch de zege pakte. goes - GPC Vlissingen verloor in de eerste klasse van het zaterdag voetbal met 3-2 van titelkandidaat Rijsoord. De Vlissingse doelpun ten werden gescoord door Wessel Leijer en Leo de Groot. SSV'65, dat met vier A-junioren aantrad, boekte de tweede zege van het seizoen. Tegen WGZ werd het 2-1. Christiaan Boon maakte beide Goese doelpunten. Het dichtst bij een punt kwam Vo gelvlucht via Dennie Cappendijk, die er al jaren speelt en sinds dit jaar ook voor het gemengde team uitkomt. Hij verloor de eerste set met 6-2 van Bruce Corveleijn, maar kwam in het tweede bedrijf terug in de tiebreak. De derde set was met 6-4 weer voor Corveleijn. Remy Scherbeyn haalde tegen Mar cel Groffen het tweede punt bin nen met twee keer 6-4. Byron Bentley won in het derde enkel spel van Gino Roctus (6-2 6-2) en Dwight van Hulle versloeg Evert Piessens met 6-2 en 6-4. In het dubbelspel ondervonden de twee Sjef-koppels niet al te veel problemen met hun tegenstan- Drive uit Sas van Gent is een stap dichter bij de titel in de hoofdklasse van het districtsten- nis door in en tegen Zierikzee met 6-0 te winnen. zwijndrecht - Hoewel Hoek 2 de titel veroverde in de reserve hoofd klasse, viel er zaterdag weinig te vieren. Het overlijden van de vriendin van speler Michel Mul- laert wierp zijn schaduw over de uitwedstrijd tegen Groote Lindt 2. Hoek won met 8-3 door goals van Gert-Jan Hamelink (2x), Sander de Haas (2x), Robin Francke, Marco Hamelink, Thijs de Blaeij, Marco Doens en Ashwin Oskam. eindhoven - Tess Cornelius (F. de Boevere) was zaterdag op het NK de beste Zeeuw. In de gewichts klasse tot 40 kilo haalde zij de vijf de plaats. De Oostburgse verloor de halve finale van kampioene Me rel Wit (district Noord-Holland) door middel van een houdgreep. De kleine finale om het brons ver loor ze, na de 'golden score perio de', op scheidsrechtersbeslissing. ders. Scherbeyn en Bentley klop ten in twee sets Cappendijk en Roctus: 6-4 en 6-1. Corveleijn en Wesley van Noord waren met 6-2 en 6-2 de meerdere van Groffen en Piessens. Drive kwam een stap dichter bij de titel door met 6-0 te winnen in en tegen Zierikzee. In de eerste klasse verkeren de Zeeuws-Vlaam- se ploegen in acute degradatie nood. Sluiskil, Hulster Ambacht en Animo 3 bezetten de onderste drie posities. Sluiskil verloor met 6-0 van De Bongerd, Hulst met 4-2 van DOS en Animo 3 met 6-0 van De Schelde 2. Game'78 speel de zich afgelopen weekeinde met de 5-1-winst op De Schenge rich ting de veilige zone. In de andere poule in de eerste klasse deed Animo 2 goede zaken in de strijd om de titel. Met 4-2 wonnen de Terneuzenaren van Yerseke 2. AZW-verdediger Emanuel Pauwels rukt op naar het doel van WC'68. foto Wim Kooyman door Aector Doorns AXEL - AZW is in de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal ver oordeeld tot de nacompetitie. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft bleef tegen WC'68 steken op een o-o-gelijkspel. Omdat con current Dinteloord met 2-1 van Oostkapelle won, eindigen de Axel aars definitief op de tiende plaats. De thuisclub bleek niet in staat om een bres in de stugge verdedi ging van WC te slaan. „We heb ben geen kans gecreëerd", illus treerde Van der Hooft de onmacht van zijn team. De ploeg uit Halsteren werkte niet mee, want WC had tegen AZW theoretisch nog een punt nodig om het tweedeklasserschap veilig te stellen. WC hanteerde een zeer behoudende taktiek met veel spe lers rond het eigen strafschopge bied. Zelfs de aanvallend ingestel de Leon van den Ouden zakte he lemaal terug voor zijn verdediging. Tegen de Brabanders kwamen ook de tekortkomingen van AZW aan het licht. Van achteruit was de op bouw te slordig, op het midden veld miste de ploeg een aanspeel punt en voorin ontbeerde het een echte spits. De komst van Jens Da- neels heeft het team aanvallende impulsen gegeven, maar zaterdag speelde de Belg, net als zijn team genoten, een ondergeschikte rol. De doorzichtige speelwijze, met lange ballen, was voor de tegen stander gemakkelijk te verdedigen. Daardoor werd het een saaie wed strijd, die wel tot het einde span nend bleef Voor de rust waren er welgeteld twee kansen via een kop bal (net naast) van Kana da Rosa Bernardo en een slappe inzet van WC-spits Bas Verschuren. De tweede helft gaf een identiek beeld. Ook invaller Danny Aarn- oudse (hij was ziek geweest) kon het tij niet keren. De thuisclub bleef volharden in de lange bal, waartoe laatste man Jo- chem Marcus door het statische middenveld vaak werd gedwon gen. AZW miste de creativiteit om langs de flanken gevaarlijk te zijn. De Brabanders waren dicht bij een doelpunt, maar invaller doelman Danny Pijcke (voor de ge schorste Niels Meesen) had goede reflexen op een vrije trap van Rick Baay en een inzet van Harold Dam. In een spannende slotfase zag Jarmo Giling zijn schot ge keerd door WC-doelman Peter Glerum en werd een treffer van Daneels afgekeurd. Er was al geflo ten voor een overtreding toen de bal onderweg was naar het doel. Ook was er nog een opstootje, waarbij Michiel Standaert van AZW betrokken was. WC-verde- diger Jan Glerum ontsnapte na een slaande beweging aan een ro de kaart. „We hebben het eerder la ten liggen tegen Zwaluwe en Ka pelie", verzuchtte Van der Hooft, die zijn ploeg moet opladen voor de nacompetitie. azw-wc'68 0-0. Scheidsrechter G. Daems (Gilze-Rijen). Gele kaart: Michiel Standaert, Jens Daneels (AZW), Patrick Franken, Jan Glerum, Sander Molenaar, Hans van den Ouden (allen WC). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69