Sport Kampioenen: 'Arjen... deze titel Zaamslag verspeelt laatste kans op de titel Tiola verkeert in zwaar weer na verlies tegen concurrent Prinsenbeek Nieuwdorp heeft goede vooruitzichten op nacompetitievoetbal. Roy Gijsel tankt zelfvertrouwen Deceptie voor tennissers van Drive in Bergen op Zoom. Erik Cappon wint 'Zwaarste' kze tite/i/voof i° 28 Maandag 21 april 2008 PZC door Marco Puik GOES - Door de titelaspiraties van Zaamslag gingen zaterdag na de 2-i-nederlaag tegen Nieuwdorp de finitief een streep. De Zeeuws-Vla mingen verloren met 2-1 bij Nieuwdorp en kunnen zich opma ken voor de nacompetitie. Ook Nieuwdorp en Arnemuiden, na een 1-0-zege op Bruse Boys, heb ben hiervoor goede papieren. Nieuwdorp-Zaamslag 2-1: De top per tussen de nummer twee en drie van de ranglijst kende een tu- multeus verloop. Zo werd Zaam slag een strafschop onthouden toen Elias Clement van Nieuw dorp de bal met zijn arm opzichtig uit het doel sloeg. Nadat de scheidsrechter de grensrechter van Zaamslag had geraadpleegd, zag Niels Mulder een doelpunt van de thuisploeg op discutabele wijze worden afgekeurd. Dezelfde speler had ook een strafschop moeten krijgen. Zaamslag kwam al na vijf minuten op voorsprong, omdat Martin de Hamer een vrije trap verkeerd be oordeelde en de bal achter zijn ei gen doelman kopte. Door twee be nutte vrije trappen - na 35 minu ten van Turan Dogan en na zestig minuten van Niels Mulder - nam de thuisploeg een beslissende 2-1-voorsprong. Arnemuiden - Bruse Boys 1-0: Bruse Boys was in de eerste helft de bovenliggende ploeg. Toch kwam Arnemuiden op voor sprong via Leon van Belzen. De be zoekers raakten tot twee keer toe het houtwerk. Dinteloord-Oostkapelle 2-1 (0-0). Nic ky de Frel 1-0, John Kats 2-0, Anton Kruit 2-1. Kapelle-Serooskerke 2-0 (0-0). Edwin van Damme 1-0, Edwin van Damme 2-0. AXEL - Roy Gijsel bewees in de der de wedstrijd van het RES-kam- pioenschap dat hij momenteel uit stekend in zijn vel zit. De 17-jarige motorcrosser uit Heikant was za terdag opnieuw de beste in de cate gorie licentiehouders. Gijsel tankte in Axel zelfvertrou wen voor zijn eerste deelname aan de strijd om het NK, dat 1 mei van start gaat in Rhenen. Hij komt uit in de klasse MXi. Gijsel liet er in Axel geen twijfel over bestaan dat hij in zijn catego rie de sterkste is. Ondanks felle te genstand van Mark Boot uit Burg-Haamstede en Milko Potisek uit Zegerscappel. Er was ook een overwinning voor Jurgen van Ham uit Sint Niklaas. Hoewel Kevin Matthijs uit Poeder- lee won, bleef Aschwin Van Dam me uit Zuiddorpe (tweede) in de klasse MX 2 klassementsleider. Ke vin de Beer uit Axel werd vierde en Niek Henderiks uit Heikant zes de. door Sven Bakker IJZENDIJKE - De verwachting was dat Tiola het moeilijk zou krijgen in de derde klasse van het landelij ke tennis. Die verwachtingen ble ken niet geheel onterecht, want Tiola verkeert in zwaar weer. Vorig seizoen werden de IJzendij- kenaren redelijk verrassend kam pioen in de vierde klasse van de landelijke gemengde competitie door in een thriller de grote favo riet MLTC te kloppen. Nu bivakke- reert de ploeg op de laatste positie in de poule. In eigen huis was er een 3-5-neder- laag tegen directe concurrent Prin senbeek. „Er is altijd nog hoop, maar het zal ontzettend moeilijk worden om er nog in te blijven", zei Ruben Haverbeke na afloop. „De vorige twee wedstrijden had den wij ook verwacht te verliezen. Tegen ploegen als vandaag moet je de punten pakken. Anders wordt het heel lastig." Haverbeke zelf won zijn enkelspel partij eenvoudig met tweemaal 6-1. Ook Daisy Boogaard kwam tot een zege, Tanja van den Dikken- berg en Paul Hendrikse verloren. Het mannendubbelspel werd door Patrick Marteijn en Haverbeke ge wonnen, waardoor Tiola er met een 3-2-voorsprong goed voor stond. Boogaard en José de Wit verloren echter hun dubbelspel met 5-7 in de derde set. De gemengddubbelspelen waren uiterst zwak voor Tiola. De kop pels Marteijn/Van den Dikkenberg en Hendrikse/De Wit gingen hard in twee sets onderuit. „Eigenlijk was dit achteraf gezien een rede lijk slechte prestatie", concludeer de Haverbeke. „We kwamen met 3-2 voor en dan moet het toch minstens 4-4 worden." Voor de mannen van Drive eindig de de dag gisteren in een deceptie. Met 4-2 werd er in de tweede klas se verloren van De Zoom. Brian Dijkstra was niet te spreken over de banen in Bergen op Zoom. „Het was zo slecht als kunstgras in het kwadraat", omschreef Dijkstra het. „Ontzettend trage banen en de ballen schoten alle kanten op. De tegenstander speelde hier welis waar ook op, maar zij doen dat al jaren achter elkaar." Bij Drive verloren Dijkstra en Dylan Blackman en wonnen Kim Langeraert en Duncan Blackman. Beide dubbelspelen (Dijkstra/Langeraert en Duncan Blackman/Dylan Blackman) gin gen ook verloren. Drive houdt nog zicht op de titel, maar moet dan wel alles winnen. WESTENSCHOUWEN - In navolging van de Kustmarathon plakken veel organisatoren tegenwoordig het eti ket 'de zwaarste van' of 'de mooi ste van' op hun loopevenement. De Zwaarste van Zeeland als naam voor de tien kilometer in Westen- schouwen is zeker niet overdreven. Erik Cappon uit Zuidzande kwam als sterkste uit de bus. De tientallen klimmetjes en zand en bospaden zorgden niet alleen voor uitgebluste finishers, maar stelden ook hoge eisen aan de orga nisatie die het parcours uitzet en bewaakt. Doordat enkele natuur liefhebbers richtingbordjes en af- zetlinten hadden verplaatst, raak ten heel wat deelnemers het spoor bijster op het grillige parcours. De finish kwam voor Cappon na 39 minuten en 13 seconden, bijna drie minuten sneller dan de win naar van vorig jaar Edwin Stolk. Arjo Verhage (Aagtekerke) werd tweede, Adriaan van Keulen (Mid delburg) derde. Vreugde bij Terneuzense Boys na het behalen van de titel. Aanvoerder Tim Faassen toont de kampioensschaal. foto Ramon Mangold

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68