Sport degraderen RIA W. is een stap dichter bij de nacompetitie Terneuzen delft in Oosterhout het onderspit in de blessuretijd Hulstenaren blijven opnieuw met een kater achter na o-o-gelijkspel. RCS behoudt kans op kampioenschap Doelpuntrijk gelijkspel van Terneuzen D1 Trainer Ardian Lekaj dicht arbiter Nijsse bedenkelijke rol toe. Terneuzen A1 pakt weer eens een zege Terneuzen B1 verslaat Zeelandia Middelburg HW'24 A1 degradeert uit de hoofdklasse Eremetaal turnsters EMM Terneuzen Koewacht, Biervliet en Hulsterloo vechten nog tegen degradatie. ZPZC Maandag 21 april 2008 27 door Jack Begijn hulst - Een ijzige stilte na het laat ste fluitsignaal. Spelers liepen strak voor zich uitkijkend het veld af, handen werden nauwelijks ge schud, uitslagen werden door de speaker niet omgeroepen en mu ziek klonk al helemaal niet uit de boxen. De o-o van HW'24 tegen het reeds gedegradeerde RCD riep de sfeer op van een begrafenis. Trai ner Michel Leonhart bleef na af loop eenzaam achter in de dug-out. Zijn tactische fouten over denkend? Zijn ploeg speelde gister middag te behoudend, terwijl winst noodzakelijk was om de kan sen op lijfsbehoud in eigen hand te houden. HW'24 startte met één diepe spits met twee mensen erachter die bij moesten sluiten. Voor de rust bleek de speelwijze niet effec tief Verder werkte de druk op de spelersgroep verlammend. De thuisploeg grossierde in misver standen en speelde in een te laag tempo om het RCD lastig te ma ken. Als er al gevaar kwam, dan was het van de Pool Michael Szczawins- ki, die met een aantal individuele acties de verdediging van RCD open legde. Een solo van de Pool had na ruim dertien minuten een beter lot verdiend, maar hij schoot naast. RCD was een paar keer gevaarlijk met uitvallen, maar een degelijke doelman Siersema hield zijn ploeg in de race naar een eventuele zege. HW'24 voerde gaandeweg de wedstrijd de druk op. Zoals de af gelopen weken zo dikwijls, was het elftal echter ongelukkig in de afwerking. Maarten Scheerders had de beste kans in de eerste 1*^ HW'24 moet volgende week de laatste competitiewedstrijd te gen EBOH winnen om zeker te zijn dat er geen rechtstreekse de gradatie volgt. helft, maar zijn inzet was te slap. RCD was bepaalde niet naar Hulst gekomen met aanvallende inten ties. De degradant hield drie tot vier man achterin en probeerde problemen voetballend op te los sen. HW'24 had er geen ant woord op. Vooral omdat het voor in te weinig mensen had om de te genstander op te jagen. Na de rust gooiden de Hulsten aren alle schroom van zich af Jari Vyaene kwam in de ploeg voor Christoph Praet en Tim Mechelin- ck schoof door naar de voorste lijn. Szczawinski zorgde hangend voor de extra aanvallende impul sen op links. De verre uittrappen van doelman Siersema met de wind in de rug zorgden voor gevaar, maar zonder al te veel pijn hielden de Zuid-Hol landers stand. Naarmate de tijd verstreek en het verdiende doel punt uitbleef, nam de wanhoop in het Hulsterse kamp toe. Job Inghels kopte een honderd pro cent kans in de handen van de doelman en Szczawinski zag zijn schot via de lat overgaan. Een teneergeslagen Bart Rijckaert: „Qua voetbal horen wij in deze klasse thuis, maar bij ons vallen de ballen steeds verkeerd. Door dit ge lijke spel zijn we afhankelijk van de concurrentie. Alleen winst in de laatste wedstrijd tegen EBOH uit telt." HW24-RCD HW'24-RCD 0-0. Scheidsrech ter: K. Mandemakers (Waal wijk). Gele kaart: Randy Verga- uwen, Jaimy de Visser, Bart Rijckaert, Tim Mechelinck en job Inghels (HW'24), Andrew McGregor, Robin Hardenbol en Mocsin Ghorafi (RCD). Aantal toeschouwers: 250. Bijzonderheden: HW-aanvaller Jari Vyaene heeft al sinds 18 no vember (EBOH thuis) niet meer gescoord. Doelman Tim Siersema wist tot de wedstrijd tegen RCD slechts éénmaal de nul te houden. Dat was op 30 september uit tegen IFC. goes - Na een 5-1-zege op Halste ren maakt RCS nog altijd kans op de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Daartoe moe ten de Souburgers zondag winnen van Terneuzen en mag koploper Dongen niet winnen. De zege op Halsteren was verdiend, maar ge flatteerd. Alwin van Ham (twee keer), Mohammed Ben Kaddour, Hoessein Bouzambou en Jeremy van Aalst maakten de doelpunten. terneuzen - De D-pupillen van Terneuzen slaagden er zaterdag nog niet in om zich in veiligheid te spelen. Een zege op Desk Dl zou voldoende voor lijfsbehoud zijn geweest, maar de ploeg kwam thuis niet verder dan 3-3. Het punt werd in de slotminuten veiliggesteld. Voor Terneuzen scoorden Raillison Cristina en Jef frey Geers in de eerste helft en Jas per van Asten in de tweede. door Peter van Kouteren oosterhout - Voor Terneuzen wa ren de druiven gisteren zuur. De Zeeuws-Vlamingen kwamen in Oosterhout twee keer op voor sprong, maar werden door een tref fer in blessuretijd met 3-2 versla gen. De rood-zwarten moeten zon dag van RCS winnen om nog kans te maken op de nacompetitie. Trainer Ardian Lekaj zei dat arbi ter Nijsse uit Oost-Souburg een be denkelijke rol had gespeeld. „Ik zal niet snel iets zeggen over een scheidsrechter", zei de oefenmees- ter. „Maar deze scheidsrechter had vandaag een black-out." Lekaj bekende dat de tweede Ter- middelburg - Na een aantal neder lagen op rij was er zaterdag voor Terneuzen Ai een 6-3-overwin- ning bij Zeelandia Middelburg. De Middelburgers stootten Terneuzen eerder deze week nog uit de beker. Via 1-0 en 2-1 werd het nog voor de rust 3-4. Daarna werd het 3-6. Voor Terneuzen scoorden Erwin Wondergem (tweemaal uit een strafschop), Stefan Jansen (3X) en Michal Nikolajczyk. terneuzen - De B-junioren van Terneuzen waren zaterdag nog eens goed voor drie punten. Op ei gen veld was er een 4-1-overwin- ning op Zeelandia Middelburg Bi. Bij de rust was het 2-0. De Terneu- zense goals werden gemaakt door Jonathan Geertruida (drie keer) en Nick Claassen. Temeuzense Boys Bi won op ei gen veld ruim van Roosendaal Bi. Na 2-0 bij rust werd het 3-0. neuzense treffer, die op naam kwam van Jonathan Constancia, vanuit buitenspelpositie was ge maakt. „De vlagger van Ooster hout had niet zijn beste dag. Hij maakte het echt te bont en werd op den duur genegeerd. Maar toen Jonathan vertrok stond hij buiten spel." Niet veel later tekende de Braban der Jeffrey van Baal met zijn twee de doelpunt voor de gelijkmaker. Lekaj: „Ook een duidelijke buiten spelgoal. De scheidsrechter heeft de wedstrijd uit de hand laten lo pen. Oosterhout speelde met heel veel inzet. Dat is uiteindelijk be- 1^ Terneuzen moet de laatste com- petitiewedstrijd aanstaande zon dag winnen van titelkandidaat RCS om nog kans te maken op een plek in de nacompetitie. hulst - Voor HW'24 Al viel zater dag het doek in de hoofdklasse. De ploeg van trainer Geert-Jan Me- chelink had alleen bij winst op Pa- pendrecht Ai nog een waterkansje op lijfsbehoud, maar verloor op ei gen veld met 2-0. Met nog één wedstrijd te gaan bleef de achterstand op Zeelandia Middelburg zes punten. De doel punten werden over beide helften verdeeld. goes - De landelijke finale van de vierde divisie leverde twee turn sters van gymnastiekvereniging EMM uit Terneuzen ereplaatsen op de meerkamp op. De 9-jarige Joëlle Dhanis (instap niveau 11) haalde in Amsterdam de eerste plaats. De één jaar oude re Sharina Obrie werd derde bij de pupillen 2 niveau 9. In totaal deden er zes pupillen van EMM aan de landelijke finale mee. loond. Ze hadden veel overtredin gen nodig. Onze spitsen werden niet in bescherming genomen." Terneuzen kwam in Oosterhout door een treffer van Maik de Wolf kort voor rust op voorsprong en liet een aantal mogelijkheden on benut. Erik-Jan Naudts kopte voor een leeg doel tegen de paal. Jona than Constancia liet bij een 2-2-stand twee goede mogelijkhe den liggen. Toen iedereen zich met een gelijkspel had verzoend, sloeg de thuisploeg na een lange bal in blessuretijd toe. Oosterhout-Terneuzen 3-2 (0-1). 44. Maik de Wolf 0-160. Jeffrey van Baal 1-1, 65. Jonathan Constancia 1-2, 75. Jef frey van Baal 2-2, 90+2. Custley Cornelia 3-2. Scheidsrechter: M. Nijsse (Oost-Sou burg). Gele kaart: Arie Eikelenboom, Jef frey van Baal, Custley Cornelia (allen Oos terhout). Aantal toeschouwers: 150. Een voorzet van Hontenisse komt voor het doel van Biervliet maar wordt door iedereen gemist. foto Wim Kooyman door Jos van Belzen VLissiNGEN - In de strijd om deel name aan de nacompetitie boekte RIA W een nuttige 3-1-zege bij Pa trijzen. Ook Luctor'88 deed in de vierde klasse van het zondagvoet bal goede zaken. In de strijd tegen degradatie boekte het een ruime 5-2-overwinning bij Koewacht. Naast Koewacht komen ook Bier vliet (ondanks een 2-1-zege op Hontenisse) en Hulsterloo (2-2 bij Robur) nog in aanmerking om Kwadendamme richting de vijfde klasse te vergezellen. Axel-Aardenburg 1-2: Het eerste kwartier was voor de gasten, maar daarna speelde de wedstrijd zich tot aan de rust veelal op de helft van Aardenburg af In de tweede helft werd Axel teruggedrongen, maar het duurde nog tot de 65e minuut voordat Niek van Sprun- del de score opende: 0-1. Kevin Schot maakte een kwartier voor tijd nog wel gelijk (1-1), maar kort hierna tekende Van Sprundel alweer zijn tweede treffer van die middag aan: 1-2. Patrijzen-RIA W 1-3: Kort na de thee wist Quincy Tjan-Asem niet te scoren uit een strafschop, maar enkele minuten later kwam RIA W toch op voorsprong via Daryl Rawidjan: 0-1. Arno Verlinde ver dubbelde deze voorsprong even la ter (0-2), waarna opnieuw Rawid jan in de slotfase voor 0-3 zorgde. De tegentreffer van Edwin Capello was dan ook slechts van statis tische waarde: 1-3. Breskens-Kwadendamme 5-1: Binnen een kwartier leidde Bres- kens al comfortabel met 2-0 via doelpunten van Elmar Lauret en Merijn van der Plas. Hierdoor kon doelman Arjan Worst, die vertrekt bij de Bressiaanders, direct na rust een applauswissel krijgen. Nadat eerst Michel Coquit nog de paal had getroffen, liep de thuis ploeg verder uit naar 5-0 via Erik de Rechter, invaller Mark Boeck- hout en Jeffrey Tanghe. Kort voor tijd deed Roel de Jonge wat terug namens Kwadendamme (5-1), dat door deze nederlaag degradeert. Robur-Hulsterloo 2-2: Van de ve le kansen in de eerste helft wist slechts Rik Hopmans er één te be nutten: 1-0. In de tweede helft zorgden Niels Cornelis en Remi van Itegem voor 1-2. Een kwartier voor het einde redde Roy Haer- kens met een afstandsschot toch nog een punt voor Robur: 2-2. Koewacht-Luctor'88 2-5: Door treffers van Johnny Lensen (1-0) en Ronald van de Zwaluw stond het bij rust 1-1. In de tweede helft liep Luctor'88 via Johnny Nieuw- dorp, Juul Back en Rinze Back uit naar 1-4. Lensen bracht de marge terug tot twee doelpunten, maar Rutger van Rossum bepaalde de eindstand op 2-5. Biervliet-Hontenisse 2-1: Na ruim vier maanden smaakte Bier vliet gisteren weer eens het zoet van een overwinning. Tim Bogaart zette zijn ploeg tegen Hontenisse op een 2-o-voorsprong. Jeroen Ver schuren scoorde pas vlak voor tijd tegen. Biervliet kan zich volgende week met een zege op Kwaden damme in veiligheid spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67