Sport Van den Dries komt op stoom na rood voor Boot Yerseke heeft nog één punt nodig voor nacompetitie Volleyballers redden dankzij Leo Maat vege lijf in tweede divisie. Onderling resultaat nekt BV Souburg Goede resultaten Nipt verlies Tovaal Lavrijssen en Francke in oefenwedstrijd Voetballer Wolfaartsdijk maakt vier treffers in duel met DFS: 4-1. Treffers Van Steveninck zijn beslissend in stationsderby. PZC Maandag 21 april 2008 I 29 door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus spelen ook volgend seizoen in de tweede divisie. De Goese formatie zette zaterdag in Dor drecht tegen het op de derde plaats geklasseerde Next Volley 2 een 2-o-achterstand om in winst met 3-2. De mannen van WS'92 waren al zeker van lijfsbehoud in de regiodivisie. De Vlissingers ver loren met 4-0 van kampioen VCN/King. De volleybalsters van Savok sloten het seizoen af met een nederlaag tegen het op de tweede plaats ge klasseerde Mikro Electro/Roosen- daal 2: 3-1 (25-18 25-12 25-21, 23-25). Morres/Hulst komt zaterdag pas voor de laatste keer in actie. In de voorlaatste confrontatie werd met 3-1 (25-18 22-25 25-15 25-19) verlo ren van VCN/King Software. De vrouwen van Forza Schou- wen-Duiveland verloren thuis van Volcom: 1-3 (21-25 22-25 24-26 25-16). Maar dat mocht de pret niet drukken. Forza, dat een week eerder op vreemde bodem kam pioen was geworden, werd na af- 1 loop gehuldigd. Ook het mannen- 1 team verloor. Benevia was met 0-4 (22-25 19-25 15-25 17-25) te sterk. Next Volley Dordrecht 2-My- tilus 2-3 (25-12 25-16 24-26 18-25 12-15): Na zwaar verlies in de eer ste twee sets en een 21-14-achter- stand in de derde set gaf niemand nog een cent voor de kansen van Mytilus. De Goese equipe, afge reisd met zes spelers van de vaste selectie, zorgde echter voor een verrassende ommekeer van de wedstrijd. Assistent-coach Leo Maat werd aan het slot van de derde set inge bracht. Hij pakte twee belangrijke Mytilus speelt ook volgend sei- zoen in de tweede divisie. In de laatste speelronde wonnen de Goese volleyballers met 2-3 bij Next Volley Dordrecht 2. ballen en inspireerde zijn ploeg. „We waren in de eerste twee sets helemaal weggeserveerd", bekende aanvoerder Peter Verburg. „Maar plotseling sloegen die mannen al les uit en in ons blok." De Zeeuwse volleyballers knokten zich op karakter terug, wonnen volkomen onverwacht de derde set en namen daarna het initiatief. Met een lastige opslag, een ge weldige inzet en een prima blok werd ook de vierde set in winst omgezet. „We waren al blij met twee setzeges, omdat we die nodig hadden om erin te blijven", zei Verburg. „Maar ook in de vijfde set hadden ze geen schijn van kans. Ik ben echt trots op ons team." WS'92-VCN/King Software 0-4 (22-25 22-25 16-25 23-25): Voor de Vlissingers, verzekerd van lijfs behoud, stond er niets meer op het spel. Kampioen VCN/King Software kon eveneens vrijuit spe len. WS'92 moest door het ontbre ken van een spelverdeler impro viseren. De thuisploeg was nauwe lijks minder dan de kampioens formatie, kon lang aanklampen, maar werd op cruciale fases afge troefd. In de vierde set was WS'92 nog het dichtst bij setwinst. De be zoekers bleven echter bij een ach terstand koel en wikkelden ook toen bekeken spelend naar winst af Mytilus wordt achtste Mytilus won eerder dit seizoen ook de thuiswedstrijd tegen Next Volley Dordrecht 2, de nummer drie in de eindstand. In september werd het in Goes eveneens 3-1 Mytilus is het seizoen geëin digd als achtste, met 53 pun ten uit 22 wedstrijden. De Goese volleyballers wonnen twaalf keer en leden tien ne derlagen. Maar één keer kwam er een 4-0-stand op het bord. Tegen kampioen Florie/NVC werd in januari met die cijfers verloren. VLISSINGEN - Voor de basketbal- sters van BV Souburg kreeg de competitie in de overgangsklasse zaterdag een nogal onbevredigend slot. De ploeg eindigde dankzij de 72-39-zege op Schijndel samen met het Veghelse Attacus boven aan, maar greep naast de titel. Atta cus was in de onderlinge duels iets beter. De vrouwen van BC Vlissingen 2 wonnen in Werkendam bij Virtus met 42-79. GOES - De vrouwen van wieler ploeg Rabo Lady Force boekten het afgelopen weekeinde goede re sultaten. Agnieta Francke (Koude- kerke) werd derde in de Kleine Hein, een klassieker in Emmen. Birgit Lavrijssen uit Kapelle werd derde in een tijdrit over 14,8 ki lometer in de etappewedstrijd Youth Tour van Denemarken. Daarmee verstevigde de Beveland- se haar tweede plaats in het klasse ment. GOES - De rugbyers van Tovaal heb ben in Goes een vriendschappelijk duel met het Engelse St Francis RFC met 12-15 verloren. Via een try van Jacco Korstanje kwam de thuisploeg op voor sprong. Bij rust keek het team ech ter tegen een 5-12-achterstand aan. Korstanje bracht zijn ploeg na rust weer dichterbij en door een con versie van Jan-Joost Wiebrens werd het nog 12-12. Daarna scoor den de Engelsen nog een keer. door Marco Puik GOES - Wolfaartsdijk legde in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal beslag op de derde-periode- titel. De ploeg van trainer Marcel de Nijs rekende op eigen veld met grote cijfers af met kampioen DFS: 4-1. Wilfred van den Dries nam al- levier de treffers voor zijn reke ning. Wolfaartsdijk-DFS 4-1: In de eer ste helft hielden beide ploegen el kaar behoorlijk in evenwicht. Kort voor rust kreeg het duel een be langrijke wending. DFS moest met tien spelers verder na een rode kaart voor Martijn Boot (twee keer geel) en in de 45e minuut schoot Wilfred van den Dries de thuisclub via een van richting ver anderde vrije trap op voorsprong. Tussen de 55e en 72e minuut tilde Van den Dries met een loepzuivere hattrick de stand naar 4-0. René van der Linde redde nog de eer voor de kampioen: 4-1. Borssele-Wemeldinge 2-1: Door een treffer van William Boone kwam Borssele op voorsprong. Wilco Zuijddijk tekende voor de gelijkmaker. Via Stefan Boonman kwam de thuisclub opnieuw aan de leiding. Kort voor rust moest Borssele met tien spelers verder na een rode kaart voor Gerard Boone. Ondanks de ondertalsituatie wa ren de beste kansen in de tweede helft voor Borssele. MZVC-'s-Heer Arendskerke 2-1: Een afgekeurd doelpunt van de be zoekers was het belangrijkste wa penfeit in de eerste helft. In de vijf tigste minuut kwam de thuisclub op voorsprong door een treffer van Ronald Bakker. Na een enorme communicatiefout tussen de keeper en de laatste man van MZVC kwam Arendskerke langszij via Egbert Blok. De bezoekers lie ten vervolgens een grote kans op de 1-2 onbenut en kregen daarvoor de rekening gepresenteerd toen Sander de Vries de thuisclub naar de overwinning schoot. SVD-Cadzand 1-3: Via Peter Nies- kens (strafschop) kwam Cadzand in de eerste helft op voorsprong. Jo hn den Herder bracht SVD op gelij ke hoogte. In de tweede helft pro beerde SVD de eerste competitieze ge te forceren, maar de ploeg kreeg het deksel op de neus. Angelo Martlé tekende voor de 1-2 en Do minique Strijbosch bepaalde de eindstand op 1-3. Zaterdag-vierdeklasser Wolfaarts- dijk pakt de derde-periodetitel door een 4-1-zege op kampioen DFS. Wilfred van den Dries maakt de vier treffers. Hoedekenskerke-Bevelanders 1-2: Na een kwartier kwam Beve landers op voorsprong door een treffer van Robin van der Moere. Via een sterke individuele actie van Ronald Zuijdwegt trok Hoede- kenskerke de stand weer in even wicht. Lang kon de ploeg hier niet van genieten, want twee minuten later tekende Leo Koole voor de 1-2. In de tweede helft ging Hoede- kenskerke op jacht naar de gelijk maker, maar de thuisclub slaagde er niet meer in om te scoren. Mevo-Nieuwland 0-5: Door diver se personele problemen had Mevo alle moeite om een representatief elftal op de been te brengen. Bij de thuisclub sprak men zelfs van een veredeld derde elftal dat de strijd aanging. Nieuwland profiteerde daar optimaal van. Door treffers van Pieter van Dijke en Richard Ja cobs leidden de bezoekers bij rust al met 0-2. In de tweede helft lie ten Carsten Feleus, Richard Jacobs en Michael van der Schoor de sco re hoger oplopen: 0-5. De Noormannen-Spui 3-1: De eer ste helft was voor Spui, dat via Mar tin Kalisvaart ook op voorsprong kwam. Na de pauze was de thuisclub heer en meester. Marco Huibregtse tekende voor de gelijk maker. Na een prima aanval zorg de Niek Minderhoud voor 2-1 en Tom Hengst bepaalde de eind stand op 3-1. door Klaas Verspoor GOES - Halsteren eiste in de vierde klasse B de laatste periodetitel voor zich op. De club die als der de op de ranglijst eindigt, neemt nu de periodetitel van kampioen SKNWK over. Yerseke, dat de der by tegen Kruiningen met 2-1 won, heeft daarvoor zaterdag aan één punt tegen SPS genoeg. Yerseke-Kruiningen 2-1: In de sportief verlopen derby boekte Yerseke een verdiende overwin ning. Bij afwezigheid van de ge- schorste Raymond Rovers schoot j Bart van Steveninck Yerseke na elf minuten uit een vrije trap naar een t-o-voorsprong. In de tweede helft was hij ook verantwoorde lijk voor de tweede goal van Yerse ke. Na verdedigend blunderen aan Yerseke-kant kon Gert-Jan van de Pol namens Kruiningen nog wat terug doen. Brouwershaven-Stavenisse 2-0: Brouwershaven kreeg veel kansen, maar ging daar slordig mee om. De 1-0, gescoord door Marijn den Boer, kwam eigenlijk nog uit de lucht vallen, want de Brouwse spe ler raakte van dertig meter de bal eigenlijk verkeerd. Na voorberei dend werk van Frank Kristelijn zorgde Patrick Berrevoets daarna voor de beslissing. Smerdiek speelt voor de vijfde keer dit seizoen met 1-1 gelijk SPS-ZSC'62 2-0: SPS boekte tegen de kampioen van de tweede pe riode een verdiende zege. Voor rust kwam de thuisploeg door een afstandschot van Sjaak Quist op een t-o-voorsprong. ZSC'62 helft tot de 2-0 voor de thuis ploeg. WIK'57-Smerdiek 1-1: Na vijf ne derlagen op rij pakte WIK'57 weer eens een punt en Smerdiek speel de voor de vijfde keer in dit sei zoen met 1-1-gelijk. Beide treffers vielen voor rust. Smerdiek kwam door een treffer van Jan de Viet op een o-i-voorsprong, Bart Boot zorgde daarna met zijn vijfde sei zoenstreffer voor de gelijkmaker én de eindstand. FSV-Waarde 9-2: Na een 1-0-ach- terstand zorgde Henk-Jan Stok nog wel voor de gelijkmaker, maar bij rust keek de ploeg van trainer Joost van de Griek al tegen een 3-1-achterstand aan. Na rust maakte Evert van Houte nog de 5-2. Voor FSV waren Wiebe de Kok (5), Edward de Rooij (3) en Raymond Lingen trefzeker. SKNWK-Chrislandia 5-0 (3-0). Christian van Vossen 1-0, Wesley Goud 2-0, We sley Goud 3-0, Leon Stolk (eigen doel punt) 4-0, Emiel Kuijten 5-0. creëerde nauwelijks kansen en moet zich met het oog op de nade rende nacompetitie zorgen gaan maken over het gebrek aan vorm. Een individuele actie van Willem Bevelander leidde in de tweede In de stationsderby Yerseke-Kruiningen strijden twee spelers om de bal. Yerseke wint het duel met 2-1. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61