Sport Nieuwdorp wint slag op middenveld SSV'65 mikt na winst op voorlaatste plaats De goedkoopste van Nederland? autoverzekering BenZeker lil 26 Maandag 21 april 2008 PZC Ook gedegradeerd Kapelle boekt zege op voorlaatste speeldag. CPC Vlissingen Tam Vosmeer langs grijpt naast gelijkspel Hansweertse Boys Lebo nipt onderuit tegen kampioen door Roeland van Vliet en Marco Puik GOES - In de strijd om de derde-pe- riodetitel heeft tweedeklasser Nieuwdorp zaterdag goede zaken gedaan. De voetbalploeg van ]os van Belzen won thuis met 2-1 van concurrent Zaamslag. „Maar we zullen ook in de laatste ronde nog van kampioen Terneuzense Boys moeten winnen om zeker te zijn van nacompetitie", zei de trainer na afloop. Nieuwdorp, de nummer drie op de ranglijst, staat met veertien pun ten bovenaan in de derde periode. Arnemuiden is, na Terneuzense Boys, derde met twaalf punten. Van Belzen: „Arnemuiden moet nog tegen Serooskerke. Die ploeg kan ons dus passeren. Ik ben er nog niet gerust op." Zaamslag kwam tijdens de tumul tueuze topper van zaterdag al na vijf minuten op voorsprong. Na een vrije trap van de Zeeuws-Vla mingen ging de bal via Nieuw- dorp-speler Martin de Hamer het eigen doel in: 0-1. Maar door twee benutte vrije trappen - na 35 minu ten van Turan Dogan en na 60 mi nuten van Niels Mulder - kwam de thuisploeg helemaal terug in de wedstrijd. „Het was een mooi duel", zei Van Belzen. „Er zat alles in en we zagen soms oogstrelend voetbal." Volgens de vertrekkende trainer won Nieuwdorp de slag op het middenveld. „Zaamslag heeft mis schien wel het beste middenveld van Zeeland, met Jordy Bakker en Alfaro Pentury. Maar ik denk dat wij met Teun Rentmeester en Tu ran Dogan op punten gewonnen hebben." Kapelle-Serooskerke 2-0: In de eerste helft was het fellere Kapelle al een paar keer dicht bij een (foel ie Nieuwdorp verslaat Zaamslag met 2-1 en blijft daardoor num mer één in de stand om de der- de-periodetitel. Kapelle wint van Serooskerke. punt. Een vrije trap van Rob Oostrom werd op knappe wijze ge keerd door de Serooskerke-doel- man en Koen Sinke liet een kans voor open doel onbenut. Na de pauze wist de thuisclub wel het net te vinden. Edwin van Damme zorgde voor de 1-0 en hij nam ook de 2-0 voor zijn rekening. Beide treffers kwamen voort uit uitge speelde kansen. AZW-VVC'68 0-0. Arnemuiden-Bruse Boys 1-0 (1-0). Leon van Belzen 1-0. Dinteloord-Oostkapelle 2-1 (0-0). Nic ky de Frel 1-0, John Kats 2-0, Anton Kruit 2-1. Titel Terneuzense Boys Mede door de overwinning van Nieuwdorp werd Terneuzense Boys kampioen. De ploeg van trainer Leendert Geelhoed, af komstig uit Kamperland, pro moveert daardoor naar de eer ste klasse. „Dikverdiend", noemde Geel hoed de titel. „We staan al het hele jaar bovenaan. Dat ge beurt natuurlijk niet zo maar." Het kampioensduel was vooral voor de rust het aanzien nau welijks waard. Het duurde tot de 55e minuut voordat Peter Doens de 0-1 binnenkopte. Toen Yannick Vos van degra dant Zwaluwe vlak daarna rood kreeg (twee keer geel), was de ban gebroken. Evert-Jan van Opdorp (kopbal), Marco Faas- sen en Tim Louwiesse brachten de eindstand op 0-4. De Zeeuws-Vlamingen droegen het kampioenschap op aan hun vorig jaar verongelukte ploeg genoot Arjen Oostdijk. Na de wedstrijd trokken ze direct t-shirts aan met een foto van hem, het rugnummer 11 en de tekst 'Arjen... deze titel is voor jou!' In Terneuzen ging 's avonds het dak er arf. Maar niet voor dat er kampioensbloemen op het graf van Arjen Oostdijk wa ren gelegd. Daar was het even stil. door Roeland van Vliet GOES - Zaterdag-eersteklasser SSV'65 is al gedegradeerd, maar de ploeg van trainer Aad Andriessen kan komende zaterdag nog wel van de laatste plaats afkomen. In de laatste speelronde is namelijk het eveneens gedegradeerde GJS de opponent. Bij winst klimt het Goese elftal één plek. „Dat is het enige waar we nu nog voor strij den", zei Andriessen. SSV'65 naderde GJS zaterdag tot op twee punten door een thuis zege op WGZ: 2-1. Met vijf A-ju nioren in de ploeg sprong de ploeg - voor de verandering - goed om met de kansen. Andriessen: „Ik denk dat we zo'n drie goede scoringsmogelijkheden hebben ge had. Daarvan hebben we er twee benut." Chistiaan Boon nam beide treffers voor zijn rekening. De eerste viel na twintig minuten, de tweede vlak voor rust. Twintig minuten voor tijd kwam de tegenstander uit Zwijndrecht terug tot 2-1. Daar na hield SSV'65 stand in het res tant. RIDDERKERK - GPC Vlissingen was zaterdag dicht bij een puntje in de uitwedstrijd tegen titelkandidaat Rijsoord, maar de voetbalploeg van trainer Edwin Kriens stapte met nul punten van het veld. De Vlissingers hadden een vliegen de start: Wessel Leijer zorgde al na vier minuten voor de 0-1. Lang kon GPC echter niet van de voor sprong genieten. Binnen vier mi nuten stond het alweer 1-2. Vlak voor rust maakte Leo de Groot de 2-2. GPC mocht daarna lang ho pen op een punt, maar Gerben Achterberg hielp de Zuid-Hollan ders veertien minuten voor tijd als nog aan de zege. OUD-VOSSEMEER - Zondag-vijfde- klasser Vosmeer heeft gistermid dag thuis met 3-1 gewonnen van Hansweertse Boys. Bij rust was het gelijk: 1-1. Ondanks een tamme start van de ploeg uit Oud-Vossemeer opende Ricky de Klerk halverwege de eer ste helft de score: 1-0. Nog voor de rust maakte Frank Quakkelaar gelijk. Een inschattingsfout van de doelman stelde Mark Mosch na een kwartier in de tweede helft in staat om uit een vrije trap van 35 meter de 2-1 te maken. Kort voor het einde zorgde B-junior Richy Wahlbrinck voor de bevrijdende 3-1- LEWEDORP - Voor de voetballers van zondag-vijfdeklasser Lewe- dorpse Boys zat er gisteren een stuntje in tegen kampioen Nieuw Borgvliet. Toch verloor de thuis ploeg met 0-1. Lewedorpse Boys speelde goed en kreeg met name voor rust enkele kansen. Maar het elftal zag veel dingen nét mislukken. Gescoord werd er in de eerste helft niet. Halverwege de tweede helft beslis te Kees van de Velde uit een vrije trap de wedstrijd in het voordeel van de toekomstige vierdeklasser. Lewedorpse Boys staat na gisteren zevende. Er zijn nog twee speel ronden te gaan. vergelijkt en helpt u op weg! De twee voetballers van Nieuwdorp en Zaamslag zoeken de bal in het tumultueuze duel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58