Zeeland PZC111 Protest tegen hotel oefencentrum Het is moeilijk stoppen in Blaosnacht Aardenburg Lentemarkt is in trek 'Stamboomonderzoek is een bacil waardoor je steeds dieper gaat graven' ZEEUWS-VLAANDEREN Reddingsbrigades oefenen in samenwerking 15 PvdA rekent af met zitvlees raads- en Statenleden 15 Er zijn al genoeg kamers in Kanaalzone, vinden hotelketens. Zeeuwse dweilbands spelen tijdens een festival in Aardenburg. Maandag 21 april 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Hampshire hotel keten en de Hoogstadhorecagroep tekenen protest aan tegen de bouw van een nieuw hotel bij het toekomstig oefencentrum voor rampenhulpverlening in de Koe- gorspolder bij Terneuzen. Ze vinden dat de hulpverleners die daar worden (bij)geschoold ge makkelijk kunnen worden onder gebracht in de bestaande hotels in Terneuzen. De twee hotelketens reageren op het bericht dat de gemeente Ter neuzen snel extra hotelaccommo datie wil realiseren in het drie- en viersterrensegment. Het liefst in combinatie met congresfacilitei ten. Want daaraan zou het in Zeeuws-Vlaanderen ontbreken. De hotelketens vragen zich af welk onderzoek daaraan ten grondslag ligt. „Noch de Hampshire-keten (Hampshire-Hotel Churchill en Hampshire-Inn City in Terneu zen) als de Hoogstadhorecagroep (Hotel Royal Sas van Gent) zijn be naderd voor een marktonder zoek", schrijven de hotelonderne mers in hun bezwaarschrift aan het gemeentebestuur. „Tevens heeft er géén toetsing plaatsgevon den van bezettingsgraden. Onvol doende marktverkenning en on duidelijke argumenten geven voor nu absoluut onvoldoende fiinda- Bestaande hotelondernemers protesteren tegen de mogelijke bouw van een hotel bij het toe komstige rampenoefencentrum in de Koegorspolder. ment voor de realisatie van een dergelijk project." Als er verblijfplaats wordt gezocht voor het rampenoefencentrum vra gen de hoteliers zich af waarom er niet bij de huidige hotelonderne mers is gecontroleerd of de be staande accommodaties toerei kend zijn. „Vanwaar de uit de lucht gegrepen fantasie dat het ont breekt aan congresfaciliteiten? Als er een overcapaciteit aan kamers wordt gerealiseerd, betekent dit een pijnlijke steek in de rug voor de bestaande hoteliers." Beide hotelketens zeggen geen aan wijzing te hebben voor een ver meend tekort aan hotels of hotel ruimte in het centrum van de Ka naalzone. „Sterker nog, onze bezet tingsgraden wijzen geenszins aan dat de bestaande accommodatie onvoldoende zou reiken." De ho telondernemers tekenen dan ook bezwaar aan tegen de komst van een nieuw hotel. „Zolang er geen deugdelijk rapport uitwijst dat on ze mening niet de juiste is en de bestaande hoteliers niet zijn ge hoord, zullen wij er vooralsnog al les aan doen om onnodige markt- verzadiging tegen te gaan." door Gino van den Broecke AXEL - Meer dan tweehonderd stamboomonderzoekers hadden af gelopen zaterdag de dag van hun leven in Axel. Ze konden er in tal van archieven op zoek naar familie- gegevens tijdens de genealogische dag in De Halle. In het cultureel centrum snorden vele laptops bomvol archiefinfor matie. Tientallen professionele ar chiefonderzoekers uit Zeeland en Vlaanderen waren aanwezig om uitleg te geven en bezoekers op weg te helpen in hun zoektocht naar het verleden. Daarbij waren ook werkgroepen van de gemeen tearchieven uit Hulst en Axel om tips te geven. Archivaris Carlo Buijsrogge zag het allemaal geamu seerd en tevreden aan. „Wij wil den met deze dag het werk van de overleden heer Kuipers voortzet ten. Hij organiseerde voorheen stamboomdagen." In De Halle wa ren onder andere de Vlaamse Vere niging voor Familiekunde en de Genealogische Vereniging Zee land, die vierhonderd leden telt, aanwezig. „Stamboomonderzoek is gewoon een bacil dat je besmet en waardoor je steeds dieper gaat graven. Het is mooi om te zoeken en steeds op nieuwe dingen te stui ten. Dat geeft een kick", aldus Buijsrogge. door Gino van den Broecke AXEL - Het was voor de eerste keer dat de activiteitenbegeleiders van zorgcentrum De Vurssche in Axel een lentemarkt op touw hadden gezet. Een goede keus, want ruim driehonderd mensen kwamen er zaterdag op af. Zowel in als om De Vurssche stonden kraampjes opge steld met allerlei koopwaar. Zo was er een rommel- en boeken markt en verkochten de activitei- tengroepen onder meer lente bloemstukjes, plantjes en tal van handwerkartikelen. Ook konden bezoekers prijzen winnen met een Rad van Avontuur en een verlo ting. Verder waren er tentoonstel lingen van de kleindiervereniging, klederdrachtvereniging Mooi Zee land en toonde men oude ambach ten. „De markt is bedoeld om voor vertier te zorgen, maar is ook een mooie gelegenheid voor integratie tussen het zorgcentrum en de woonomgeving. Gezien het aantal bezoekers en het plezier zijn beide doelstellingen meer dan geslaagd", zei Leo Adriaanse namens de orga nisatie. door Wilma Valk AARDENBURG - „We horen het rui-r" sen der golven." De dweilband Te Zot uit Goes vermaakte het pu bliek en hun collega-muzikanten niet alleen met spel maar ook met gezang. Een gezang dat zaterdag tij dens het Blaosnacht dweilbandfes tival in Aardenburg door de toe hoorders met veel enthousiasme en niet altijd even muzikaal werd overgenomen. Terwijl de spelers van Oor Ons Noe, eveneens uit de Ganzestad, stonden te trappelen om te begin nen, vonden ondanks de beperkte ruimte de leden van de Boerenka- pel De Blaosuuln een plekje voor een polonaise. Volgens speaker Erik bliezen de mannen de platen uit het plafond. In de tweede locatie aan het Kaai- plein van nu weer even Uulehat, konden de blazers van De Sjok- kers - Peter, Mikel en ]ob - zich maar moeilijk losrukken van de muziek van Leute Boven Alles uit Dwoafplaote. Zij moesten even naar een derde café.De speeltijden waren strak gepland. De twee speakers Erik en Paul moesten dan ook regelmatig de spelers waar schuwen: niet om te beginnen, maar om te stoppen. Behalve uit Goes, Hoofdplaat en Aardenburg zelf waren er nog dweilbands uit Vogelwaarde, Zuidzande, Lams- waarde, Hulst en 's-Heerenhoek. De Nachtuuin dansen de polonaise op de muziek van Te Zot uit Goes. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49