eindigt nu niet als stoepkrijt Leven van een festivalganger is zwaar 'Straks zijn er geen. daklozen meer' Winkeliers niet naar de rechter Twee dagen kamperen in niemandsland van Dijkrock. Zeeuws Kompas maakt plan dat perspectief biedt tot 2015. B PZC Maandag 21 april 2008 13 door Harmen van der Werf RILLAND - Met z'n zessen zijn ze dit jaar naar Dijkrock gekomen, het kleinschalige popfestival dat al sinds 1992 bij Rilland wordt gehou den. Zaterdagochtend even na tien uur zitten ze al bij hun slaaptent- jes. Ze komen allemaal uit Hooger- heide. „Lekker dichtbij huis", zegt Joost Vreezen (17) die een krat Ju- pilerbier als stoel gebruikt. „Vorig jaar waren we met nog meer." Hij neemt een slokje bier. „Een paar zijn er dood." Gelach. De sfeer zit er zelfs zo vroeg al in. Dijkrock is vrijdag begonnen en za terdagmiddag gaat het verder met allereerst een open podium voor beginnende bands. Vreezen - oran je Unox-muts op het hoofd, bier tje in de hand en sigaret aan de mond - komt er al voor het vijfde jaar, Roland Lodders (20) voor het derde jaar en de rest van de vrien den ook al meerdere jaren. De mu ziek doet 't 'm. „Hardrock, daar houden we van. Dit jaar is het pro gramma gaaf, met covers van Iron Maiden, Deep Purple en ACDC. Vorig jaar was het waardeloos, zes uur achter elkaar Queen-covers." 'Veel nootjes meenemen, daar leven we van, daar zit heel veel energie in' Dijkrock zit in een niemandsland, vlakbij de Westerschelde. Het is er nooit superdruk, wel gezellig druk. Het clubje uit Hoogerheide vindt het prima zo. Bas de Weerde (18): „In de festivaltent kun je makke lijk overal lopen." Hij gaat ook naar Lowlands, het meerdaagse fes tival in Biddinghuizen, Flevoland. „Als je niet oppast ben je elkaar bij Lowlands een dag kwijt. Bij het wisselen van optredens staat daar tienduizend man tegen tiendui zend man te duwen." Nee, dan Dijkrock, eigen bier, veel nootjes. „Op die nootjes leven we. Zit heel veel energie in." Zeker vijf tig euro gaat er nog wel dóórheen. Vijf uur wordt het zondagochtend, zondagmiddag mag Wesley Berger zijn achttiende verjaardag vieren en zondagavond werken in restau rant Boove en Beneeje van zijn ou ders. Het leven van een festivalgan ger is, kortom, zwaar. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In 2015 zijn er geen dak- en thuislozen meer in Zee land. Iedereen heeft een dak bo ven het hoofd, een inkomen, een dagbesteding en krijgt verzorging. Overlast geven ze nog nauwelijks en huisuitzettingen behoren tot het verleden. Ambitieus, maar de visie van het Zeeuws Kompas verraadt niets van twijfel. Het is een plan voor de 221 dak- en thuislozen, de 66 dak- en thuisloze jongeren en de 265 sociaal kwetsbare mensen die dakloos dreigen te worden. Het huidige beleid is niet realis tisch, schrijft de Regionale Com missie Verslavingszorg Zeeland, maar wordt dat wel. Hoe dan? Om te beginnen moet opvang beter ge spreid worden over Zeeland. En als het beter met hen gaat, moeten ze buiten de opvang goed terecht kunnen. De Regionale Commissie Verslavingszorg Zeeland signaleert een tekort aan zelfstandige woon ruimten en flexibele nazorg. Wo ningcorporaties hebben medewer king toegezegd. Om dit alles te bereiken moeten de dertien Zeeuwse gemeenten be ter gaan samenwerken, om ook de lasten en lusten beter te verdelen. Dat echter zien de Zeeuws-Vlaam se gemeenten en ook die in de Oosterschelderegio niet zo zitten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De winkeliers uit het Fonteyne-gebied bij de Spuistraat in de Vlissingse binnenstad span nen toch geen kort geding aan te gen de gemeente. Het dreigement was bedoeld om het stadsbestuur wakker te schudden. Dat is gelukt, volgens voorzitter Hans Knuyt van de winkeliersvereniging. Knuyt heeft deze week een 'goed gesprek' gehad met wethouder Rob van Dooren. „En die zit met het probleem dat de gemeente toch de hele juridische procedure moet volgen", klinkt het een stuk begripvoller dan vorige week. Toen dreigden de winkeliers met een kort geding over de geleden schade tijdens de langdurige bouw van de Fonteyne. Dat gaat niet door, zegt Knuyt. „We zouden wel licht een bodemprocedure moeten beginnen en die duurt meestal ja ren." De winkeliers hebben er nu ver trouwen in dat het goedkomt met de nadeelcompensatie. „In de drie maanden dat dit college er zit, is er al veel meer gedaan dan door het vorige. Normaal duurt het drie, vier maanden voor winkeliers wor-' den gehoord door het adviesbu reau dat de claims beoordeelt. Nu kunnen de eerste ondernemers, die het dichtst bij de bouwput za ten, volgende week al terecht. We mogen niet mopperen." Ad Schenk, vice-voorzitter van het parochiebestuur in Ovezande, toont op de kerkveiling één van de veilingkavels, Jezus aan het kruis in een omlijsting met bol glas, oud en in goede staat. Opbrengst: 21 euro. foto Willem Mieras Kampeerders zaterdagochtend op Dijkrock bij Rilland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47