'Tunnelweg tegen geluidsoverlast inpakken in hoge Deltadijken' Heiligenbeeld Talentenmarkt Grote Kerk in Goes scoort Schouwen gaat strijd aan tegen overlast teken Eerste kinderfietstocht in Zak Zuid-Beveland Tholense Boys houdt opnieuw wijktoernooi Gipsy jazzconcert door Basily in De Stenge Brand treft hotel in Bergen op Zoom Leerlingen Ostrea Goes winnen Apple iPod Alliance Frai^aise houdt chansonavond Omwonenden vrezen verdere verstoring door verdubbeling weg. Kerkveiling Ovezande roept nostalgische gevoelens op. Actie Zeeland voor Zambia levert 4000 euro op. D2 1 2 I Maandag 21 april 2008 PZC NISSE - 'Feest op de fiets!', onder .fiie noemer wordt woensdagmid dag in Nisse en omgeving de eer ste kinderfietstocht verreden. Het vertrek is om half twee op het Dorpsplein in Nisse bij bakkerij theetuin Jikkemiene. Wat volgt, is een speurtocht van tien kilometer waaraan ook (groot)ouders mogen meedoen. Onderweg staat limona de klaar bij werk-leerboerderij De Akkerwinde en wacht een bezoek aan kaasboerderij Ter Nisse. THOLEN - Voetbalvereniging Tho lense Boys houdt weer een wijk toernooi. Wie voor t juni 1993 is geboren, kan zich met kennissen, vrienden en buurtgenoten melden via wijkvoetbaltb@zeelandnet.nl. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van Tholense Boys. De speel dagen zijn woensdag 7,14, 21 en 28 mei en vrijdag 30 mei. HEINKENSZAND - De gipsy-jazzfor- matie Basily treedt vrijdagavond op in De Stenge in Heinkenszand. Basily heeft een eigen muziekstijl waarin traditionele en Spaanse zi geunerinvloeden doorklinken. De groep heeft verschillende keren bij North Sea Jazz opgetreden. De toe gangsprijs voor het concert in De Stenge is 12 euro en 10 euro voor CJP en 65+. Kaarten zijn verkrijg baar via info@vrijwilligerhuis.nl of 0113-311999. Aanvang: 20.00 uur. BERGEN OP ZOOM - Een brand zater dagochtend in hotel De Bourgon diër aan de Grote Markt in Bergen op Zoom heeft flinke rook- en wa terschade aan het interieur veroor zaakt. Niemand raakte gewond. De brandweer kon de negen gas ten die in het hotel verbleven tij dig uit hun kamers halen. De brand ontstond in een wasdroger. GOES - Het leerlingenteam van het Ostrea Lyceum Goes is zaterdag in Amsterdam als tweede geëindigd in de Bizzkidz Management Com petitie. Wouter Kipperman, Tekla van Gils en Merula van Straalen mochten ieder als prijs een Apple iPod nano 4 GB mee naar huis ne men. In eerste instantie deden 250 scholen uit Nederland en België aan de wedstrijd mee. Alles draait erom een fictief bedrijf zo goed mogelijk te leiden. KLOETINGE - Alliance Franchise sluit het winterseizoen af met een chansonavond. Anouk en Frédéric Dorfmann tre den woensdagavond op in het 'thuishonk' van de Alliance, het verenigingsgebouw Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14 in Kloetinge. De bijeenkomst begint om acht uur. door Harmen van der Werf BORSSELE - De weg van en naar de Westerscheldetunnel moet op Bor- sels grondgebied worden ingepakt in veel hogere dijken, vinden twee insprekers op het voorontwerp-be stemmingsplan 'verdubbeling Wes- terscheldetunnelweg'. Het tweetal, André Verheijke en Lea Welleman uit het buitengebied van Ovezan- de, pleit voor dijklichamen op Del tahoogte. Veel hogere dijken zijn nodig, oor delen de Ovezandenaren, omdat het autoverkeer over de tunnelweg fors zal toenemen. Het past vol gens hen niet zo'n grote verkeers stroom langs het beschermde Na tionaal Landschap Zak van Zuid- Beveland te sluizen zonder ingrij pende maatregelen tegen geluidso verlast. Dat is niet het enige waar voor zij beducht zijn. Het stoort hen ook dat er veel vrachtwagens met 'kerstboomachtige verlichting' over de tunnelweg rijden. Met ho ge dijken kunnen die vrachtauto's aan het zicht worden onttrokken en wordt het weer wat donkerker in de Borsselepolder. Verheijke en Welleman willen het niet bij Deltadijken laten. Zij stel len voor om langs de dijken 'naar traditioneel gebruik' een enkele of dubbele rij bomen te planten. „Kan de klompenmakerij - in Heinkenszand - eenvoudig aan grondstoffen komen", volgens de insprekers. m De geplande verdubbeling van de Westerscheldetunnelweg roept bij insprekers vooral vra gen op over de geluidhinder door toenemend autoverkeer. Veel reacties zijn er overigens niet binnengekomen op de geplande verdubbeling van de tunnelweg, slechts acht. In de omgeving wo nen ook weinig mensen. De mees te insprekers hekelen, evenals Ver heijke en Welleman, de toename van geluidhinder. Eén omwonen de uit de omgeving van Borssele voorziet een toename tot 'boven wettelijke normen'. Twee fruitte lers spreken de gemeente Borsele aan op het mogelijke verlies van stukken boomgaard. Om financiële redenen zijn de we gen naar de Westerscheldetunnel niet direct twee keer tweebaans aangelegd. Bij de bouw van de tun nel (1998-2003) is wel ruimte gere serveerd voor wegverbreding. De verdubbeling moet in 2013 af zijn, gelijktijdig met de verbrede Sloe- weg. Het colleg van B en W van Borsele praat morgen over de in spraakreacties. door Harmen van der Werf OVEZANDE - Een gaaf Heilig Hart beeld komt in de verkoop. Pastoor Paul Verbeek die zich zaterdagmid dag in Ovezande laat kennen als een volleerd veilingmeester, zet in. „Veertig euro is geboden. U zegt? Vijfenveertig euro." De veilingha mer gaat de lucht in. Verbeek wijst een vinger aan. „Vijftig euro, een maal, andermaalHij valt stil. „Vijfenvijftig euro. Wie meer? Een maal, andermaal, verkocht aan die meneer." Voorin de loods van transportbe drijf Koens waar de kerkveiling is, staan veel mensen, zelfs ietwat te dringen. Achterin is het vrij rustig en leveren bezoekers commentaar op wat 'er nu toch weer wordt aan geboden'. „Weet je wat we vroeger met die beelden deden?", zegt een oudere man tegen zijn echtgenote en een vriend. „We laadden ze in een kruiwagen en schoten erop met een katapult." 'Vroeger' is vol gens hem 'rond i960'. Zijn vriend bevestigt de 'heiligschennis'. „Stuk ken van die beelden waren het bes te stoepkrijt." Veilingmeester-pastoor Verbeek is al bij veilingkavel 28 aangekomen. Heeft hij er een stel overgeslagen? Een parochiaan van de Ovezandse kerk heeft voor het goede doel - de kerk die volgend jaar het 150-ja- rig bestaan viert - een pijpenrekje afgestaan met zes verschillende pij pen. „Minimale inzet", roept Ver beek, „vijftien euro." Hij heeft het nog niet gezegd of vingers worden opgestoken. De teller loopt met de éne na de andere euro snel op, tot bij tweeëndertig euro de veilingha mer valt. Veilingassistent Ad Schenk, vice- voorziter van het plaatselijke paro chiebestuur, neemt een slokje bier en pakt het volgende veilingstuk, |TJ Actieweekeinde van rooms-ka- tholieke kerk Ovezande bereikt hoogtepunt met kerkveiling waar pastoor Verbeek optreedt als volleerd veilingmeester. deel één van een complete Larous- se-encyclopedie. Wat moet je daar nog mee in deze tijd van internet, google en wikipedia? Hoe Verbeek ook probeert de 'kooplustigen' op te peppen, het lukt niet. Voor der tien euro gaat het dikke pak papier de deur uit. „Voor dertien euro?" Ko van den Dries, de vroegere eigenaar, hoort even later wat zijn bezit heeft opge bracht. „Echt waar? Weet je dat ik die encyclopedie vijfentwintig jaar geleden voor 3750 gulden heb ge kocht." Tijden veranderen snel. Zagen kin deren ooit vooral mooi stoepkrijt in heiligenbeelden, zaterdag loopt Charles Verbeek (onder anderen voorzitter van verenigingsgebouw 't Trefpunt in Ovezande en CDA- raadslid) opgewekt met een Chris tusbeeld naar huis. Verbeek heeft er vijfenvijftig euro voor betaald. „Niet voor niets toch? Maar het is voor het goede doel en hij is kun stig gemaakt." Tegen zes uur loopt het al. Het laat ste veilingstuk is aan de beurt: een kromme Paaskaars. „Na een in braak in de kerk lag die te dicht bij de verwarming", weet Ko van den Dries, „en is die kromgetrokken." De kaars brengt meer op dan de encyclopedie. Het is gedaan. Ver beek is na de marathonsessie nog fris. Hij heeft het vaker gedaan. Hij vindt het leuk. „Zo'n veiling is een mooi spel." Opmaat voor jubeljaar k- Ovezande kreeg in 1859 een ei gen parochiekerk die op 23 november is ingewijd. De katholieke kerk maakt van 2009 een jubeljaar met een Gregoriaanse dienst en optre den van een gospelkoor. Een actieweekeinde met kerk veiling was zaterdag en zon dag de opmaat tot het jubel jaar. Naast de kerkveiling waren er optredens van Surrender en Bestel Mè. De veiling bracht 2400 euro op, het hele weekeinde 6500 a 7500 euro. door Harmen van der Werf GOES - Gert van der Slikke heeft za terdag een dagtaak aan het openen van één van de zijdeuren van de Grote Kerk in Goes. Veel mensen gluren door het glas naar binnen, proberen de deur te openen, maar, helaas, dat kan alleen van binnen uit. Van der Slikke die zijn schilder kunsten vertoont, 'speelt' graag portier. Iedere bezoeker van de ta lentenmarkt in de Grote Kerk is welkom, zeker als die bijdraagt aan het goede doel, Zeeland voor Zam bia. In de Grote Kerk heerst een markt pleinsfeer waarin Sjaak de Feijter optreedt als spreekstalmeester. Hij prijst de activiteiten - 'schminken achterin de kerk, gratis' - met ver ve aan. Vlak voor de start van de ZLM-wielertour op de Goese Gro te Markt heeft hij ook nog reclame mogen maken. De opkomst valt hem midden op de dag toch wat tegen. „Het loopt aardig door met bezoekers, maar ik had meer men sen verwacht." De talentenmarkt moet het dan ook stellen zonder de trekpleister van formaat, een kameel. Die had voor de Grote Kerk moeten parade ren met kinderen op de rug. De ei genaar uit Wemeldinge heeft afge beld. „De kameel was niet lekker geworden", vertelt De Feijter. „Hij had buikgriep en diarree. Om hem dan toch over het pas vernieuwde plein voor de kerk te laten lopen, leek ons en de eigenaar geen goed idee." Een alternatief wordt aange boden: een proefritje op een lig fiets. Een muziekuitvoering begint. Aan een kraam worden zuivere boter- Huiselijke sfeer tijdens de talentenmarkt Zeeland voor Zambia in de Grote Kerk in Goes. foto Willem Mieras babbelaars gebakken. Voor jonge ren zijn er computerspelletjes. Veel belangstelling trekken het bloemschikken en de Delftsblau we tegels van Goesenaar Paul van Dort. In de loop van zaterdaga vond heeft Sjaak de Feijter de ba- langs opgemaakt. Zijn voorgevoel dat de markt niet zoveel zou op brengen, is niet bewaarheid. De tel ler is opgelopen tot vierduizend euro. De Feijter is 'heel blij'. „Ook omdat het saamhorigheidsgevoel onder de veertig, vijftig vrijwilli gers zo groot was. Dit is echt voor herhaling vatbaar." De talentenmarkt in de Grote Kerk in Goes moest de trekpleis ter, een kameel, missen, maar bracht desondanks een mooi be drag voor Zambia op. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Schouwen- Duiveland gaat in de aanval tegen de teek. Het beestje speelt een grote rol bij de verspreiding van de ziekte van Lyme. In 2006 bleek uit onderzoek dat in Zeeland de meeste meldin gen van tekenbeten uit Schouwen- Duiveland komen. De gemeente gaat gebiedsbeheer- ders als Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten vragen om een brede strook langs wandelpaden te maaien om zo het risico op een te- kenbeet terug te dringen. Verder wil Schouwen-Duiveland dat er op alle punten waar mensen een natuurgebied kunnen inlopen in formatieborden komen over het gevaar van tekenbeten. Ook gaat er een extra mailing uit naar recreatie- bedrijven. Bij de extra mailing wordt een tekenpen of tekentang ingesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46