la F. 1 Weinig kopers van buiten Beeldenroute van Borsele te boek Ruzie op Grote Markt in Goes Tholenaar loopt meswond op BEVEI.ANDEN-THOLEN 15 11 15 Scouting op mooiste plekje van de wereld Nieuwbouwprojecten in Goes en Kapelle vooral voor thuismarkt. Bang Reddingsbrigades A oefenen in samenwerking Maandag 21 april 2008 tlk c' v*V V PvdA rekent af met zitvlees raads- en Statenleden Tip? redgoes@pzc.nl KAMPERLAND - Het ruikt in het gebouw van de Zandkreek- landse dorpen - op Kats na - bestaat een kwart eeuw. De ven van Kamperland vernieuwen. „Wij mogen blijven", weet groep aan het Kamperlandse havenkanaal zaterdag rond twee groep is zo populair dat er een wachtlijst is. „Op een mooier groepsbegeleider Mark Rosel. De Zandkreekgroep kan zich op- uur nog naar friet. Buiten is het een leven van jewelste. Het is plek vlakbij het Veerse Meer kun je ook niet zitten", vindt leid- maken voor de volgende kwart eeuw. Rosel: „We gaan hier de feest. De scouting met 56 jeugdleden uit bijna alle Noordbeve- ster Kim Steyaert. De gemeente Noord-Beveland gaat de ha- komende jaren werken aan nieuwbouw." foto Dirk-Jan Cjeltema door Harmen van der Werf GOES - Voor nieuwbouwprojecten in Goes en Kapelle bestaat vrijwel geen belangstelling onder kopers van buiten Zeeland. Makelaar An- dré Kramer die zaterdag een infor matiebijeenkomst over het project De Bieselinghe hield, is daar lichte lijk verbaasd over. „Ik verwachtte dat er wel liefhebbers uit West-Bra bant zouden komen, maar die heb ik nog niet gezien. Van belangstel ling uit de Randstad merk ik hele maal niks. Het zijn hoofdzakelijk mensen uit de buurt." GOES - Op de Grote Markt in Goes is gisterochtend om kwart voor vijf een ruzie tussen twee groepjes uit de hand gelopen. Twee Goesenaren, onder wie een 18-jarige, kregen klappen van drie plaatsgenoten. De 18-jarige liep let sel op onder zijn oog. De politie hield het groepje van drie (26, 31 en 33 jaar) aan. De aanleiding van de ruzie was gisteravond nog niet bekend bij de politie. De provincie schetst in een recent onderzoek naar de ontwikkeling van de Zeeuwse bevolking nog een ander beeld. Met name Goes springt eruit als gemeente met aan trekkingskracht op bewoners van het Rijnmondgebied en West-Bra bant. Goes zou tot 2030 zesdui zend mensen van buiten Zeeland mogen begroeten. Mardick Minnaard van Minnaard Projecten was zaterdag present in de Kapelse nieuwbouwwijk Zuid hoek. Hij probeert de tweede fase van zijn plan aan de man/vrouw te brengen. „Traditioneel moeten wij het niet van Roosendaal of Ber gen op Zoom hebben", weet hij uit jarenlange ervaring. „Wij heb ben er ook niet geadverteerd." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Wat in 1989 be gon als een voorstel van de Borsel- se cultuurambtenaar Rinus Knuit, is helemaal af Alle vijftien dorpen van Borsele zijn al sinds 2006 voor zien van eigentijdse kunstwerken. Onlangs is het project echt afgeslo ten. Alle beelden zijn vervat in een boek: Wankel Evenwicht. Rinus Knuit wilde twee vliegen in één klap slaan: een moderne beel denroute in Borsele laten maken Bieselinghe en de tweede fase van Zuidhoek moeten het vooral van vijftigplussers hebben die een ei gen woning zo goed als vrij van hy potheek hebben en zich een huis in een hogere prijsklasse kunnen veroorloven. Veel woningen zijn er levensloopbestendig met voor zieningen als bad- en slaapkamer op de begane grond. Het plan Riethoek van de Neder landse Bouw Unie (NBU) in Goes - vlakbij Oostmolenpark in Kloe- tinge - richt zich op een andere 1*5 Goes zou tot en met 2030 zes- duizend mensen van buiten Zee land moeten trekken, maar bij nieuwbouwprojecten is daar nog weinig van te merken. door professionele kunstenaars uit Borsele. Zes van de negen kunste naars werkten mee. Ze hebben niet allemaal evenveel aan de rou te bijgedragen. Wies de Bles en Sander Littel maakten vier objec ten, Martin McNamara drie, Hans de Win twee, Paul Bartels en Iris de Leeuw ieder één. Het eerste werk is in 1991 bij het gemeentehuis in Heinkenszand ge plaatst, Op Deltahoogte van McNa mara. In 2006 volgden tot besluit doelgroep: gezinnen. Ook de NBU hield zaterdag een informatiebij eenkomst. René Verschiere van de NBU zag op de Woonexpo in de Zeelandhallen wel 'wat senioren' uit West-Brabant, maar mocht za terdag voornamelijk gezinnen be groeten. „Dat stelt me wel gerust." Over belangstelling heeft Ver schiere niet te klagen. Voor de eer ste honderd huizen hebben zich al tweehonderd mensen ingeschre ven. „Wat daarvan overblijft, zal de tijd leren." Verschiere stelt dat er in Goes sprake is van een inhaal slag. Jaren is er weinig nieuwbouw gepleegd, terwijl de komende ja ren een nieuwbouwhausse wordt verwacht met de projecten Man nee, Riethoek en Aria. Lewedorp en Nieuwdorp. In Wan kel Evenwicht wordt het niet ge meld, maar het meest geslaagd is wel het schaap met de omgekeer de kop in Lewedorp. Hoe vaak is er niet iets met dat beeld uitge haald, tot ergernis van maakster Wies de Bles. Ze zou er blij mee moeten zijn. Wankel Evenwicht, met tekst van Nico Out en foto's van Dirk-Jan Gjeltema, kost vijf eu ro en is onder meer te koop bij de gemeente Borsele. BRUINISSE - Een Tholenaar (20) is zaterdagavond tegen twaalf uur bij een vechtpartij in een buurthuis in Bruinisse gewond geraakt aan zijn lip. Twee groepen jongeren waren bij de vechtpartij betrokken. De 20-ja- rige Tholenaar is volgens de politie met een mes in zijn lip 'geprikt'. Zijn verwonding viel mee en kon worden behandeld in de huisart senpost in Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl Die monteur uit Goes moet voor een klus bij een psychiatrische in stelling zijn. Hij heeft het er niet zo op. Bang voor het onbekende. Na het karwei, op weg naar zijn auto, hoort hij voetstappen. Hij kijkt om. Een vrouw met een ver wilderde blik volgt hem. De mon teur versnelt zijn pas, de voet stappen achter hem doen dat ook. Nog sneller, net als de voet stappen. De man zet het op een hollen, met de verwarde vrouw achter hem aan. Met bonkend hart springt hij zijn auto in en schakelt meteen de centrale deur vergrendeling in. De vrouw klopt op het raam, drukt haar scheve gelaat tegen de ruit en roept: „Ik ben niet bang voor jou hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45