Niels Steenbakker laat de sprinters zijn hielen zien in nationale topcompetitie Spetterende wedstrijd in de regen BenZeker.nl De goedkoopste zorgpolis Wm f van Nederland? Skeeleraar uit Biggekerke wint eerste wedstrijd bij beloften. Zeeuwse skeeleraars laten zich zien bij wedstrijd Domburg. PZC Maandag 21 april 2008 33 door jan Dagevos DOMBURG - Nog voordat de natio nale toppers de skeelers hadden ondergebonden, mocht de organi satie van Domburg on Wheels al een succes vieren. Niels Steenbak ker uit Biggekerke won zaterdag middag de wedstrijd over 30 kilo meter bij de beloften en dat gaf het Zeeuwse evenement extra kleur. „Hier droom je als organisa tie van", zei Els Mesu van het skeelercomité. Het was een imponerende zege van de 19-jarige skeeleraar. Hij ging al vroeg op avontuur met de Belg Karei Meulders en bleek niet meer te achterhalen. „Ik had het geluk dat Karei mee wilde hel pen", zei Steenbakker na afloop. „We reden kop over kop. Ik moest ook wel. Ik ben geen sprinter. Tien ronden voor het einde ben ik er in gaan geloven. Toen ben ik echt vol le bak gaan rijden. Karei zat kapot. Als hij overnam, ging het tempo omlaag, dus heb ik me maar op kop gezet." Het gat met de achtervolgers liep uiteindelijk op tot ruim vijftig se conden. Dat kwam ook, omdat Oli vier Goud en Niels Mesu prima af- stopwerk in het peloton verricht ten. In een lange sprint hield Steenbakker zijn Belgische mede vluchter uiteindelijk achter zich en kon Steenbakker zijn eerste over winning bij de beloften bijschrij ven. „Ik wilde natuurlijk goed rijden in eigen omgeving, maar zoiets valt tevoren niet te plannen. Het is af wachten hoe zo'n wedstrijd loopt. Ik heb nu bij de eerste premie sprint gegokt. Ik deed bewust niet mee aan die sprint. Vervolgens viel het stil en ben ik er tussenuit gegaan. Daarna had ik geluk dat de sprinters in het peloton naar el kaar keken." Bij de veteranen, die ook 30 kilo meter reden, was er een achtste plaats voor de 46-jarige Leo Janse uit Yerseke. „Ik heb minder ge traind dan in andere jaren en toch gaat het beter", zei hij naderhand. „Ik kon heel goed bijblijven. Wat is er nu mooier om op mijn leef tijd nog zo lekker te kunnen spor ten. Het was ook super georgani seerd hier vandaag. Een prachtig parkoers en een prima wedstrijd. Wat wil je nog meer." De winst in de veteranenklasse ging naar Tonnie van Tongeren uit Oldebrok. Kees Cijsouw (Oost burg) werd tiende. Bij de vrouwen zegevierde Hilde Goovaerts. De Vlaamse had ook vorige week al gewonnen. Niels Steenbakker boekt een im ponerende zege in Domburg. De skeeleraar uit Biggekerke gaat al vroeg aan de haal en houdt knap stand. door Jan Dagevos DOMBURG - Wie zich zaterdaga vond tijdens de skeelerwedstrijd voor A-rijders staande wilde hou den, moest van goede huize ko men. Een miezerig regentje maakt het 1200 meter lange parkoers in het centrum van Domburg spek glad. „Dit is gekkenwerk", merk ten verschillende toppers op. Tal van rijders hielden het daarom na enkele ronden al voor gezien. Er komen dit seizoen immers nog genoeg wedstrijden in de landelij ke topcompetitie, zo oordeelden ze. Van de 44 starters haalden uit eindelijk 25 rijders de finish, van wie 19 in dezelfde ronde. De echte durfals bleven dus over. Ze hadden vlak voor het begin van de wedstrijd over 40 kilome ter de regenwieltjes onder gedaan en maakten er in de regen een spetterende wedstrijd van, met tal loze demarrages en prachtig ploe- genspel. De zege ging naar Gary Hekman uit Gramsbergen, die de punt van zijn schoen net iets eerder over de streep drukte dan rassprinter Sjoerd Huisman. Beiden maakten deel uit van een kopgroep van ne gen rijders. „Ik dacht dat ik veel te vroeg op kop zat voor de eindsprint", zei Hekman, die vori ge week in Brakel ook al had ge wonnen. Ook de Zeeuwen Andries Minder houd (23 jaar) en Erwin Mesu (18) behoorden zaterdag in Domburg tot de waaghalzen. Ze maakten deel uit van een achtervolgende groep en eindigden na een enerve rende wedstrijd respectievelijk op de 16e en 17e plaats. Dat stemde Minderhoud niet tot tevreden heid. „Omdat er meer had ingeze ten. In de laatste ronde sprong ik met drie man weg uit ons groepje en had ik kunnen sprinten voor een tiende plaats, maar ik nam in één van die bochten te veel risico Erwin Mesu: 'Het is voortdurend zoeken naar het juiste stukje weg' en hups daar lag ik." Zijn knie lag open, maar toch ver volgde hij zijn weg en sloot nog aan bij de achtervolgende groep. „Ik ben geen regenrijder", stelde Minderhoud. „Ik rijd op kracht en als je dat dus onder deze omstan digheden doet, glijd je voortdu- rend weg. Nee, angst heb ik niet ge- j had. Als dat wel zo was geweest, had ik geen risico genomen in die bocht." Een eindje verderop stond Erwin Mesu. Ook hij ontkwam zaterdaga vond niet aan een valpartij. Hij ging in de beginfase van de wed strijd onderuit op een putdeksel. Hij leek hierdoor de aansluiting te verliezen, maar Mesu vocht zich met hulp van een ploegmakker knap terug. „Ik zat een paar keer aan het elastiek", bekende hij. „Het was ook moeilijk met die re gen. Onder dit soort omstandighe den moet je het parkoers zien le ren te begrijpen. Het is voortdu rend zoeken naar het juiste stukje weg." Mesu eindigde in het spoor van Minderhoud en werd zeventiende. „Daar ben ik tevreden mee. Als je ziet hoeveel er afgevallen zijn..." Een impressie van het skeeleren in Domburg. Gary Hekman (linksboven) voert de kopgroep aan, Andries Minderhoud (rechtsboven) heeft moeite om op de been te blijven, Yvonne Spigt (linksonderin) krijgt verzorging en Erwin Mesu rijdt attent mee. foto's Lex de Meester BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35