m ■miMm en van Cancellara Koog Zaandijk pakt landstitel Gevraagd: een bocht naar rechts Koevermans dacht aan goal Vitesse n PSV'ers zingen voice-mail Perez vol PSV'ers treiteren Aad de Mos PZC Maandag 21 april 2008 31 M foto Willem Mieras Nations Cup In de ZLM Tour sprokkelden de Nederlandse renners einde lijk wat puntjes bij elkaar voor de Nations Cup. »- In de eerste drie wedstrijden van het wereldbekerklasse ment van landenploegen met renners tot 23 jaar scoorde de ploeg welgeteld drie punten. In het klassement stond Neder land zeventiende van de acht tien ploegen. Zaterdag kwa men daar dankzij de vijfde plaats van Coen Vermeltfoort, de achttiende plaats van Rikke Dijkxhoorn en de twintigste plaats van Luc Hagenaars elf punten bij. Nederland steeg in het klassement naar de veer tiende plaats. „We hebben in de eerste drie wedstrijden veel pech gehad", vond bondscoach Egon van Kes- sel. „In de Ronde van Vlaande ren belandden bijvoorbeeld drie van de zes renners in het ziekenhuis." Verder kon Van Kessel niet al tijd een beroep doen op de sterkste renners. Het aantal van twaalf in plaats van de ge bruikelijke zes renners in de ZLM Tour was niet altijd een voordeel. Ze mogen niet met 'oortjes' rijden, dus ze waren heel moeilijk te coachen. Vaak ging het goed, maar ze deden ook heel domme dingen." De Italiaanse selectie met renners tot 23 jaar reed zaterdag helemaal in dienst van Guarnieri. In het be gin van de wedstrijd brachten zijn ploeggenoten hem vanuit de twee de groep terug naar de kop van de wedstrijd. En in de hectische slot fase werden alle aanvallen gepa reerd, waarna de toch ook aalvlug- ge Pierpaolo de Negri de sprint voor hem aantrok. Guarnieri bekroonde een koers die door en voor de Nederlanders ge maakt was. Ze namen tegen de harde wind in al na tien kilometer het initiatief en hielden dat lang in handen. Pas in de slotfase zag de ploeg de regie als zand door de vin gers glippen en moest zich tevre den stellen met een troostprijsje. De Nederlanders waren altijd en overal in de meerderheid. Dat was niet altijd voordelig. In de beginfa se waren ze gedwongen om steeds het tempo te maken. Daar kwam pas verandering in toen halverwe ge een groep van negen man uit het toen al gedecimeerde peloton wegreed. Onder hen twee Neder landers: Boy van Poppel en Ray mond Kreder. De acht overgebleven oranjerijders konden de benen eindelijk stilhou den. Daar kwam verandering in toen Kreder door een lekke band werd teruggeworpen. Tien kilome ter voor de finish werden de vluch ters achterhaald en ontstond er anarchie in het peloton. Alles en ie dereen wilde wegrijden en alles wilde iedereen terugpakken. De Italianen, die de hele koers on zichtbaar waren geweest, beheers ten dat spelletje het best. Met twee man op het podium waren zij de grote winnaars. Nederland greep ondanks het dubbele aantal ren ners in koers naast de hoofdprij zen. Coen Vermeltfoort was met de vijfde plaats de beste Nederlan der. „Ik wist dat ik in de sprint in het wiel van Guarnieri moest zit ten", gaf de winnaar van de Ron de van Drenthe aan. „Maar ik kon er niet bijkomen. Die jongen is de laatste meters ongelooflijk snel." Vermeltfoort kreeg na afloop de Arjaan de Schippertrofee uitge reikt. Eigenlijk was die voor de bes te Zeeuw, maar die was door de promotie van de ZLM Tour niet in koers. Volgend jaar zal er waar schijnlijk ook geen Zeeuw aan de start staan. De wedstrijd voor de Nations Cup was perfect georgani seerd. De UCI had dat blijkbaar al verwacht: de ZLM Tour staat ook voor volgend jaar al op de interna tionale agenda. der", zei Bakker na de 18-16-over- winning. Bakker, een bewegingswetenschap- per uit Almere, kwam een jaar ge leden op verzoek van Warrink naar Koog Zaandijk. Nadat de ploeg via een beslissingswedstrijd lijfsbehoud had veiliggesteld en duidelijk was dat het achttal nog een tweede jaar op het hoogste ni veau mocht uitkomen, ging de knop om bij de Noord-Hollan ders. Er moest meer en intensiever getraind worden om aan te kun nen haken bij de subtop van Ne derland. Bakker: „Warrink bleef de groepstrainingen doen en was eindverantwoordelijke. Ik werd de specialist die alle spelers indivi dueel ging begeleiden. In een extra training per week heb ik gepro beerd iedereen sterker te maken, in technisch, tactisch en misschien ook wel mentaal opzicht." Die nieuwe aanpak werkte. De spe lers groeiden in hun eigen rol. „Na tuurlijk hebben we naast leiders ook waterdragers in de ploeg, maar ze zijn zich er allemaal be wust van geworden dat iedereen nodig is om goed korfbal te kun nen spelen", vertelde Bakker. „Toen ik bij de club kwam, was er een hoop onduidelijkheid binnen de ploeg. Alle spelers hadden de zelfde ambitie, maar streefden op verschillende manieren hun doel na. Dat gaf wat wrijving. Maar nu accepteert iedereen die verschillen en hebben we een heel hechte ploeg. We zijn hard op de inhoud, maar zacht in de relatie." Koog Zaandijk deed het veel beter dan verwacht. De ploeg won de eerste vijf duels op rij en raakte daarna met Dalto, DOS'46, PKC, Fortuna en Nic. verwikkeld in een spannende strijd om vier plaatsen in de play-offs. Koog Zaandijk sloot het reguliere seizoen als eer ste af (op doelsaldo) en won vori ge week in de play-offs van groot macht PKC. Zaterdag moest ook DOS'46, dat in het bontgekleurde Ahoy opging voor de derde titel op rij, eraan geloven. De verdedi ging van Koog Zaandijk stond zo goed, dat de Niieveense tegenstan der zich daar g"tn raad mee wist. Voor rust maakte de debutant in Ahoy' al het verschil: 11-6. Daarna hield het Noord-Hollandse achttal vrij eenvoudig stand. k kan prima voor mezelf opkomen en voor mezelf zorgen. Maar laat mij nu dan nog maar even mama's kindje zijn. Ik vind het prima zo." PSV-middenvelder Ibrahim Afellay woont nog thuis. In de Volkskrant. „We hebben armpje gedrukt om Martijn. Theo (de Rooij, red.) wil de hem graag houden, wij wilden hem graag halen." Jonathan Vaughters, teammanager van Slipstream, over het oppikken van wielrenner Martijn Maaskant bij Rabo bank. In Sportweek. „Nee, we vochten vroeger niet om de afstandsbediening. Het enige waar we thuis strijd om leverden was de PlayStation, met Fifa Soc cer. Stoeien deden we op de mat." Judoka Guillaume Elmont in Veronica Magazine over zijn broer Dex. Beide broers gaan naar Peking. „Op een verjaardag is het interessanter te vertellen dat je bij de luchtmacht werkt dan op een accountantskantoor." Europees judokampioen Mark Huizinga is kapitein bij de luchtmacht. In Vara TV Magazine. „Als ik een antwoord gaf, vroeg hij waarom ik dat antwoord gaf. Was ik blij dat ik een antwoord had gegeven, vroeg hij weer: waar om? Hij wilde dat ik de discussie aanging, maar ik had dat nog nooit meegemaakt en ik ben niet de allerslimste." Heerenveen-speler Roy Beerens in Sportweek over de psy chologische vragen van trainer Gertjan Verbeek. Het skeelercomité Dom burg on Wheels wil in de toekomst graag een Neder lands kampioenschap organi seren. De organisatie heeft zich hiervoor al aangemeld bij de skeelerbond. Er is echter één probleem. Wie een NK organiseert, moet wel een bocht naar rechts in het parkoers opne men. Dit komt volgens de bond de wedstrijd ten goede. Het geval wil dat er in Dom burg op het huidige parkoers alleen bochten naar links zijn. Dus gaat men op zoek naar een bochtje naar rechts. Danny Koevermans kreeg gisteren in de kleedka mer in het Gelredome de schrik van zijn leven. De spits van PSV hoorde in de kam pioenswedstrijd tegen Vitesse kort na rust gejuich. „Het ge luid klonk zo hard. Ik dacht dat Vitesse op voorsprong was gekomen", aldus de spits na afloop. „Toen ik ging kij ken, bleek dat wij hadden ge scoord. Dat was een fantas tisch gevoel", aldus Koever mans, die tijdens de rust werd vervangen door doel puntenmaker Danko Lazovic. „De beste wissel ooit", lachte Koevermans. Kenneth Perez deed er gis teren verstandig aan zijn telefoon niet op te nemen. De spelers van PSV besloten tijdens het titelfeest in de kleedkamer om hun voorma lige ploeggenoot te bellen. „Maar helaas kregen we geen gehoor. We hebben zijn voi ce-mail ingezongen", zei ver dediger Dirk Marcellis. Bij het afluisteren van zijn voi ce-mail kreeg Perez liederen te horen als 'helemaal niets in Amsterdam' en 'PSV kam pioenen'. Perez speelde de eerste seizoenshelft voor PSV. Hierna vertrok hij naar Ajax. Vitesse-trainer Aad de Mos beloofde Ajax de landsti tel, maar hij slaagde er met zijn ploeg niet in PSV te ver slaan. Na afloop wachtte de 61-jarige Hagenaar een 'warm onthaal' in de kleedkamer van de Eindhovenaren. „Aad- je!, Aadjel", klonk het secon- denlang cynisch. De Mos stond een halve minuut later alweer buiten en kreeg van verschillende spelers een kran tenartikel voor zijn gezicht ge duwd. Daarin deed De Mos de voorspelling dat hij met Vitesse van PSV zou winnen. „De uitspraken van De Mos hebben ons gemotiveerd." Doelman Heurelho Gomes miste dit seizoen geen minuut bij PSV. De Braziliaan deed alle competitiewedstrijden van de eerste tot de laatste minuut mee en staat op 3060 minu ten. Timmy Simons miste alleen de uitwedstrijd tegen Excel sior. De Belg neemt de tweede plek in met 2970 minuten. Car los Salcido staat derde. De Mexicaan deed 2931 minuten mee. PSV'ers met meeste speelminuten: 1. Heurelho Gomes: 3060 minuten/34 wedstrijden 2. Timmy Simons: 2970/33 3. Carlos Salcido: 2931/33 4. Jan Kromkamp: 2430/27 5. Jefferson Farfan: 2328/29 6. Danko Lazovic: 2186/31 7. Dirk Marcellis: 2185/26 8. Ibrahim Afellay: 2024/24 9. Otman Bakkal: 2001/31 10. Mike Zonneveld: 1630/2111. Eduardo Alcides: 1607/2112. Balazs Dz- sudzsak: 1459/17 13. Danny Koevermans: 1352/29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33