W (KI Vergoossen looft wilskracht PSV Kabinet wil jungletaks jrfrTl Italiaanse belofte sprint naar zege in ZLM Tour 30 en 31 Trainer van de nieuwe kampioen vindt de titel volkomen terecht. Plan voor fiscale heffing op producten die het regenwoud aantasten. Ongeval eist leven motorrijder bij Veere Dode door aanrijding trein met auto Nispen Italiaan Cunego sprint naar zege in Gold Race QHHI en nnn ctïÉÊ HET WEER: Veel zon „as- Maandag 21 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 94 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 derland na een overwinning op Vitesse. door Frans van den Nieuwenhof ARNHEM - Hij ging zich één keer in zijn leven te buiten aan een onge breidelde jubelren. Dat was toen zijn zoon werd geboren. Sef Ver goossen, die gisteren met PSV de landstitel behaalde, had het niet van zichzelf verwacht. „Toen het zo ver was, ben ik het hele dorp gaan vertellen dat ik vader was ge worden." Vergoossen had zichzelf gisteren na de o-i-winst bij Vitesse weer helemaal onder controle. Hij be schouwde, analyseerde en genoot. Er was een tevreden glimlach, maar de armen kwamen bijna geen moment los van het lichaam. „Het was nog even spannend", vond hij na het kampioensduel. In de interimperiode van Sef Ver goossen, die ruim drie maanden duurde, waren de uitoverwinnin- gen op Feyenoord, Ajax en AZ bin nen een bestek van drie weken cru ciaal. „En zonder Europees voetbal was die titel er al een paar weken eerder geweest. Vanwege het druk ke programma is het immens zwaar geworden. Het is onvoorstel baar hoe diep de spelers zijn ge gaan, bijna onverantwoord soms. Daarom: de titel is volledig terecht in Eindhoven terechtgekomen. We hebben de directe concurren- Timmy Simons steekt met een wilde schreeuw de kampioensschaal omhoog. PSV werd gisteren karr pioen van Ne- foto Ermiido Armino/AP ten verslagen, steeds bovenaan ge staan en het wegvallen van drie spelers in de winterstop (Da Costa en Perez werden verkocht, Addo raakte na de Afrika Cup lang ge blesseerd) uitstekend opgevan gen." Ook Vergoossen had graag meer spektakel gezien. PSV is een sobe re kampioen. De wilskracht won het van de creativiteit. „Wij heb ben niet de creativiteit die Ajax be zit. Daarom zijn we in de winter aan de slag gegaan met de kwalitei ten die we wél hebben. Dat heeft ons in balans gebracht." pagina 21: PSV met drie trainers de beste sh pagina 22 en 23: kampioen van ge zond beleid DEN HAAG - Het kabinet wil een be lastingheffing invoeren op produc ten die vernietiging van planten en diersoorten veroorzaken. Het gebruik van tropisch hardhout en soja, dat ten koste gaat van het re genwoud kan daardoor duurder worden. Met de opbrengst moet het verval van de jungle worden gecompenseerd. Ook voor aantasting van de na tuur in Nederland, door bijvoor beeld visserij of bebouwing, zou zo'n taks kunnen gelden. De op brengst zou de natuurschade el ders goed moeten maken. De jungletaks past in het idee 'be talen voor biodiversiteit' waar on der meer de ministeries van LNV (Natuur) en Vrom (Milieu) op zin nen. Zij denken over enkele maan den voorstellen te presenteren. Die worden voorbereid door het Door de voorgestelde heffing op producten die het regenwoud aantasten worden producten als tropische hardhout, palmolie en soja duurder. VEERE - Op de Polredijk tussen Vrouwenpolder en Veere is gister middag rond vier uur een 29-jarige motorrijder uit de gemeente Veere bij een eenzijdig ongeval om het le ven gekomen. Hij kwam door on bekende oorzaak in de berm en botste tegen een metalen paal met drie verwijsborden. De motorrij der is ter plaatse overleden. NISPEN - Bij een aanrijding tussen een trein en een auto, zaterdaga vond tussen Nispen en Essen (B), is een 51-jarige Essense automobi list omgekomen. De man reed pal op de grens via een bewaakte over gang het spoor over, toen de inter nationale trein van Brussel naar Amsterdam zijn auto greep. pagina 2: 'Ontspoord, dachten we' VALKENBURG - De 22-jarige Italiaan se wielrenner Damiano Cunego spurtte als snelste de Cauberg op en won de Amstel Gold Race. Kar- steiï* Kroon en Thomas Dekker streden lang mee voorin, maar mis ten de kracht om voor de zege te sprinten. pagina 24: Cunego laat bier staan Milieu- en Natuur Planbureau (MNP). De 'biodiversiteitsheffingen' zijn bedoeld als wapen tegen het uit sterven van planten- en diersoor ten. In Nederland verdween sinds 1900 meer dan de helft van de bio diversiteit. Ook in Oost-Europa, Azië en Zuid-Amerika verdwijnen in rap tempo planten en dieren. Oorzaken zijn de vernietiging van het tropisch regenwoud voor hout kap en landbouw, en overbevis- sing van de oceanen. De heffing op het vernietigen van planten- en diersoorten moet de zelfde vorm krijgen als de C02-compensatie op vliegreizen. Zo kan de opbrengst van heffin gen op tropisch hout, palmolie, so ja en tropische diersoorten wor den gebruikt voor het uitbreiden van reservaten in Brazilië en Indo nesië. Met de betreffende landen is daarover nog niet gesproken. Ook in Nederland is zo'n compen satie voorstelbaar, aldus het MNP. „Als ecosystemen op de Wadden en in de duinen worden aangetast door visserij of bebouwing, zou je kunnen eisen dat dit elders wordt gecompenseerd", zegt Rijk van Oostenbrugge van het MNP. pagina 4: Nederland kaal en saai Jungletaks is een prima idee Man moet z'n auto en lapje vlees laten staan eens 26% oneens aantal reacties: 453 |74% Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1