hetzelfde op de Ravenstein Leven van een festivalganger is zwaar i Expositie in Machinefabriek Viissingen staat op de tocht Fonteyne-café alweer zo goed als doorverkocht Twee dagen kamperen in niemandsland van Dijkrock. Technisch mankement Machinefabriek kost wellicht tonnen. W PZC Maandag 21 april 2008 1 3 Bijna alle leerlingen van de Ravensteinschool in Viissingen op het schoolplein van hun tijdelijke huisvesting. NT2-project, voor leerlingen met Nederlands als tweede taal, is ge stopt. De zestigduizend euro die ze elk jaar kreeg voor het project onderwijskansen is ze ook al kwijt. En welke school heeft nou een vol le koelkast voor hongerige kinde ren? De boterhammen gaan van het schoolbudget af. Bovendien slurpen de hoge energiekosten die de tijdelijke huisvesting met zich meebrengt datzelfde budget op. In vesteringsruimte is er niet. De school staat min of meer onder cu ratele bij Archipel. Maar niet alleen de school is arm: dat zijn vooral ook de ouders van de leerlingen. De meesten hebben problemen, en die zijn niet mis. Verslaving, detentie, huiselijk ge weld en misbruik zijn zaken waar de allerkleinsten al mee te maken hebben. Of ze zijn gevlucht uit hun geboorteland. Toch doet de Ravenstein er alles aan om de kinderen de problemen van thuis even te laten vergeten en ze op school lekker kind te laten zijn. Toevallig scoorde groep 8 dit jaar heel hoog met de Cito-toets. Dik boven het landelijk gemiddelde zat ze. Dat gebeurt niet altijd. De Ravenstein valt in categorie zeven: de zwaarste die er is. Toch trekt directeur Yvonne van Dijk zich niet te veel aan van zulke statistieken. „Die geven niet het foto Ruben Oreel verhaal dat erachter zit. We heb ben een jaar gehad waarin twaalf van de zestien kinderen naar het leerwegondersteunend onderwijs gingen. Maar dat zijn er wél twaalf die we hier hebben gehouden! Sommige kinderen krijg je niet op de havo. Maar als ze vmbo-B als doel hebben en dat lukt, dan is dat toch fantastisch?" Dit is de eerste aflevering van een achtdelige serie over de Ravenstein. door Harmen van der Werf RILLAND - Met z'n zessen zijn ze dit jaar naar Dijkrock gekomen, het kleinschalige popfestival dat al J sinds 1992 bij Rilland wordt gehou den. Zaterdagochtend even na tien uur zitten ze al bij hun slaaptent- jes. Ze komen allemaal uit Hooger- heide. „Lekker dichtbij huis", zegt Joost Vreezen (17) die een krat Ju- pilerbier als stoel gebruikt. „Vorig jaar waren we met nog meer." Hij neemt een slokje bier. „Een paar zijn er dood." Gelach. De sfeer zit er zelfs zo vroeg al in. Dijkrock is vrijdag begonnen en za terdagmiddag gaat het verder met allereerst een open podium voor beginnende bands. Vreezen - oran je Unox-muts op het hoofd, bier tje in de hand en sigaret aan de mond - komt er al voor het'éijfde jaar, Roland Lodders (20) voor het derde jaar en de rest van de vrien den ook al meerdere jaren. De mu ziek doet 't 'm. „Hardrock, daar houden we van. Dit jaar is het pro gramma gaaf, met covers van Iron Maiden, Deep Purple en ACDC. Vorig jaar was het waardeloos, zes uur achter elkaar Queen-covers." 'Veel nootjes meenemen, daar leven we van, daar zit heel veel energie in' Dijkrock zit in een niemandsland, vlakbij de Westerschelde. Het is er nooit superdruk, wel gezellig druk. Het clubje uit Hoogerheide vindt het prima zo. Bas de Weerde (18): „In de festivaltent kun je makke lijk overal lopen." Hij gaat ook naar Lowlands, het meerdaagse fes tival in Biddinghuizen, Flevoland. „Als je niet oppast ben je elkaar bij Lowlands een dag kwijt. Bij het Kampeerders zaterdagochtend op Dijkrock bij Rilland. foto Willem Mieras wisselen van optredens staat daar tienduizend man tegen tiendui zend man te duwen." Nee, dan Dijkrock, eigen bier, veel nootjes. „Op die nootjes leven we. Zit heel veel energie in." Zeker 50 eürö gaat ér nog wel doorheen. Vijf uur wordt het zondagochtend, zondagmiddag mag Wesley Berger zijn achttiende verjaardag vieren en zondagavond werken in restau rant Boove en Beneeje van zijn ou ders. Het leven van een festivalgan ger is, kortom, zwaar. door Wendy van den Hurk VLiSSINGEN - In de Machinefabriek is zetting ontdekt. Daardoor is het onzeker of een expositie, gepland voor medio mei, kan doorgaan. Re paratie kost wellicht tonnen. „De platen aan de bovenkant zit ten los", is eigenlijk alles wat wet houder Rob van Dooren over het technische mankement over de fa briek op het Scheldeterrein kan vertellen. „Als je dan weken zware activiteiten binnen hebt, kan het gebouw gaan bewegen." Wat er nou precies mis is en hoe dat zo is gekomen, is onduidelijk. Ambtenaren die het wél weten mogen het door een nieuw pers protocol niet meer uitleggen en zo technisch is de wethouder niet. Zeker is dat er gevaar zou kunnen ontstaan. „Daarom zoeken we nu uit of we de activiteit verplaatsen naar bijvoorbeeld de Zware Plaat werkerij of dat we de Machinefa briek laten herstellen. Ja, dat kost veel geld. Ik heb allerlei bedragen gehoord, variërend van veertigdui zend euro tot drie ton." Dinsdag praat de wethouders met zijn collega's over hoe nu verder. Er zit haast achter, want de exposi tie komt volgende week al vanuit Knokke naar Viissingen, om op 17 mei open te gaan. Het gaat om de Kunstminigolfbaan van Jan de Nys. Hij heeft een mini golf laten aanleggen door zeven tien kunstenaars. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voorlopig kan er nog geen koffie worden gedronken in het paviljoen in het Vlissingse Fon- teyne-gebied. Amadore heeft een mondelinge overeenkomst bereikt met een belegger die het pand wil kopen. Het stond lange tijd te koop, toen twee weken te huur en inmiddels kan ook dat bord eraf: een nog on bekende belegger heeft het glazen kotje zo goed als gekocht. Wat die ermee van plan is, zegt Joost van Damme van Amadore niet te we ten. Zijn compagnon, Jerry van Zuylen, had het lang geleden al op het oog. Maar de bouw van de Fon- teyne vertraagde en de oprichting van Amadore kwam ertussen. Inmiddels hebben de mannen an dere prioriteiten: het opknappen van de hotels Arion en Arneville. Die eerste krijgt niet alleen nieu we inrichting, ook komen er na de Blof-kamer weer drie speciale ka mers bij: een romantische kamer, de Kamer der Slapeloosheid - met medewerking van kunstenaar Remco van den Bosch - en een lite raire kamer. „Daarover zijn we in gesprek met Martin Bril, Bart Chabot en Ro nald Giphart", aldus Van Damme. „Maar aan nieuwe zaken denken we even niet. En dat heeft niks met de Fonteyne te maken. Dat vinden we schitterend." I:l .Vélll Tït. i. 'Lx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13