Niet één dag is Zeeland Winkeliers spannen toch geen kort geding aan tegen gemeente Op uw plaatsen... Plons! Plons! Plons! RAVENSTEIN Schouwen gaat strijd aan tegen overlast teken Vlissingse spuitgastjes door naar halve finale Jonge Vlissinger rijdt Nieuwlandse sloot in Ondernemers denken er zelf uit te komen met 'welwillend' college. Provinciaal School Zwemkampioenschap voor eerst in Vlissingen. Politie neemt gestolen snorfiets in beslag Man opgepakt wegens mishandeling vrouw Vlissingse (16) loopt titel Miss Regio mis Gipsy jazzconcert door Basily in De Stenge 12 Maandag 21 april 2008 PZC VLISSINGEN - De Vlissingse jeugd- brandweerploeg heeft weer goed gepresteerd bij de jeugdbrandweer- wedstrijden, zaterdag in Breuke- len. De ploeg werd eerste bij de as piranten hoge druk. Bij de aspiran ten lage druk werd ze tweede. Op de hogedrukbaan moesten de jon geren een paard uit een 'branden de' stal redden, op de lagedruk- baan ontstond 'brand' in een werk plaats. De twee ploegen zijn door naar de halve finale, in juni. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de de A58 bij Nieuwland is zaterdag rond 20.00 uur een 22-jarige Vlis singer met zijn auto de sloot in ge reden. Hij kwam uit de richting van Goes en wilde inhalen, maar verloor de macht over het stuur. De auto slipte en belandde in de sloot. De auto is total loss, de be stuurder is ongedeerd. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De winkeliers uit het Vlissingse Fonteyne-gebied span nen toch geen kort geding aan te gen de gemeente. Het dreigement was bedoeld om het stadsbestuur wakker te schudden en dat is vol gens voorzitter Hans Knuyt van de winkeliersvereniging gelukt. Die had deze week namelijk een 'goed gesprek' met wethouder Rob van Dooren. „En die zit met het probleem dat de gemeente toch de hele juridische procedure moet vol gen", klinkt het een stuk begripvol ler dan vorige week. Toen dreig den de winkeliers met een kort ge ding om de geleden schade tijdens de langdurige bouw van de Fontey- ne. Die zaak gaat niet door, zegt door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Badmutsen, duikbril len, badjassen, teenslippers en honderdtwintig bibberende kinde ren. Zaterdag waren de tweede Zeeuwse schoolzwemkampioen- schappen in het Vlissingse Vrij- burgbad. Mar-ruk! Mar-ruk! Mar-ruk! En vijf tig meter vrije slag verder: Fem-ke! Fem-ke! Fem-ke! Daarna slaan de Oostburgse moeders aan het reke nen. Maar zodra Mark en Femke terugkeren naar de tribune, gaan de wedstrijdformulieren opzij. De kinderen krijgen een handdoek omgeslagen, pakken een spekje uit de zak en dan is het weer aanmoe digen geblazen. Pedro Mol en Levi Kort werden vo- W KOUDEKERKE - De politie heeft za terdagnacht om 00.30 uur een ge stolen snorfiets in beslag genomen op de Duinstraat in Koudekerke. Aanvankelijk wilde de politie de berijders - twee Vlissingers van 14 en 15 jaar- aanhouden omdat ze geen helm droegen. Later bleek de snorfiets onverzekerd en de be stuurder had geen bromfietscertifi caat. De politie denkt dat de snor fiets is gestolen en heeft hem inge nomen. MIDDELBURG - De politie heeft gis teravond om 19.30 uur in de Ne- derstraat in Middelburg een 38-jari- ge man uit Terneuzen aangehou den. Hij had daar in een woning een 21-jarige vrouw mishandeld. Ze hield er een gekneusde neus aan over. De oorzaak ligt in de rela tionele sfeer. De man is ingesloten en naar Torentijd gebracht. Knuyt. „Daarvoor zouden we eerst naar de bestuursrechter moeten en als dat niet lukt, een bodempro cedure starten. Dat duurt meestal jaren. Daar hebben we geen zin in en geen tijd voor. Geen geld is niet de reden, omdat we de gemaakte kosten zouden terugkrijgen van de gemeente als we zouden winnen. En dat zouden we, dat is één ding dat zeker is. Sowieso winnen win keliers als een bouwproject langer duurt dan twee jaar. Daar is juris prudentie over. De bouw van de Fonteyne heeft vier jaar geduurd." Nee, het is meer dat de winkeliers er nu eindelijk vertrouwen heb ben dat het goed komt met de na deelcompensatie. „In de drie maan- W* Er komt toch geen kort geding tegen de gemeente Vlissingen. De winkeliers uit het Fontey ne-gebied hebben nu wel ver trouwen in het college gekregen. rig jaar winnaar, met de VSV, en zijn vastbesloten dat kunstje te her halen. En het zit er dik in, want de groep 8'ers zijn alleen maar beter geworden. „Ik heb net een nieuw PR gezwommen", glundert Pedro. Een P-wattes? „Een persoonlijk re cord: 30 punt 49 op de vijftig me ter borstcrawl." De jongens zwem men bij de Stormvogel. En dat doen er meer. „Zwemmen wordt steeds populairder", constateert Le vi. „Dat zie je wel op tv. Daar is meer zwemmen dan tennis." De spanning stijgt aan de water kant. De kleintjes uit de onder bouw maken zich op voor de 25 meter rugslag. „Da's tenminste lek ker makkelijk", zegt een meisje van de Burcht-Rietheim tegen haar vriendinnetje. Die beaamt dat. „Alles op de rug is makkelijk. En dan heb ik nog liever open-dicht-open-dicht dan craw len", zegt ze, terwijl ze met haar ar- VLISSINGEN - Tara De Vriend (16) uit Vlissingen is er zaterdag niet in geslaagd de verkiezing van Miss re gio in Almelo te winnen. De Over ijsselse Cecilia Ramirez Bochard werd gekozen tot Miss Regio 2008. Miss regio is een verkiezing voor meisjes onder de 1.74 meter. De twintig finalisten werden afgelo pen december door een jury uit tweehonderd meisjes gekozen. De andere Zeeuwse deelneemster was Isabel Velasco uit Sluiskil. HEINKENSZAND - De gipsy-jazzfor- matie Basily treedt vrijdag om 20.00 uur op in De Stenge in Hein- kenszand. Basily heeft een eigen stijl waarin Spaanse zigeunerin vloeden doorklinken. De groep heeft op North Sea Jazz opgetre den. Kaarten a 12 euro zijn te koop via info@vrijwilligerhuis.nl of 0113-311999. den dat hij er zit, heeft dit college eigenlijk al veel meer gedaan dat het vorige. Dat wilde gewoon niet, dit nieuwe stadsbestuur wél. Nor maal duurt het drie, vier maanden voor winkeliers worden gehoord door het adviesbureau dat de claims beoordeelt. Nu kunnen de eerste drie ondernemers, die het dichtst bij de bouwput zaten, vol gende week al terecht; wat dat be treft mogen we niet mopperen." Waarom deden ze dat vorige week dan nog wel? „Omdat we het colle ge wilden wakker schudden", be kent Knuyt. „En dat is gelukt. Dat we volgende week al worden ge hoord, zegt al genoeg. We mogen dan onze omzetcijfers toelichten, want die zeggen op zich natuurlijk niet zoveel. We willen ook foto's van de afgesloten binnenstad laten zien. Daarna kan het snel gaan. De wethouder heeft beloofd direct te betalen als het advies positiefis." 'Een persoonlijk record: 30 punt 49 op de vijftig meter borstcrawl' men de schoolslag doet. „Ssst, even luisteren naar de uitslagen! Oh. We zitten niet bij de eersten." Het andere meisje haalt haar schouders op. „Meedoen is toch In de Randstad zou de Raven- stein misschien niet zo opval len. In Zeeland wel. Het is de enige echte 'zwarte' school, in een echte achter standswijk in Vlissingen. Maar met zulke mooie smoeltjes. door Wendy van den Hurk Geen dag hetzelfde op de Ra- venstein. Altijd wel weer wat. Kinderen die niet op school verschijnen. Zonder ontbijt of gewoon te laat. Leerkrachten die na het klaar-overen, na de voor school, na de overblijf, na de na schoolse opvang en niet te verge ten de reguliere lessen ook nog leerlingen naar hun sportclub brengen. Een directeur die kleren, wekkers, brilletjes, tandenborstels, zwempakken en boterhammen uitdeelt. Vaak invalt. Lobbyt bij het leven. Van alles moet regelen. En 's avonds de rest doet. De Ravenstein - voortgekomen uit de Jan Ligthartschool en Jacob Catsschool - valt sinds 1999 onder het bestuur van Archipel. Dat bete kent dat het onderwijs openbaar is. En dat is te zien. De kinderen komen uit Bulgarije, Wit-Rusland, Egypte, Griekenland, Iran, Irak, Marokko, Portugal, Algerije, Polen, Congo, Rwanda, Slowakije, Soma lië, Turkije, Sierra Leone, Servië en Montenegro. Sommigen zijn statenloos. Twaalf kinderen zijn 'wit'. En dan zijn er nog de Surinaamse en An tilliaanse ouders. De hele wereld in één gebouwtje, aan de Verlengde Bonedijkestraat in Vlissingen. Vroeger zat de school aan de overkant van de weg, in de buurt die toen nog Bonedijke genoemd mocht wor den. Sinds dat het Spaans Kwartier werd, zit de Ravenstein 'tijdelijk' in de voormalige ROC. Met maar één speeltoestel, een klimrek, zon der valmatten. Straks verhuist ze samen met Het Vlot en de Sint Jo sef terug naar haar oude stekkie - belangrijker dan winnen?" Ze klimmen de kant op, trekken hun badpak recht en springen bij het fluitsignaal het bad in. En weg zijn ze. Intussen kruipt een klein kerel tje weer de tribune op. Marvin heet hij en zijn T-shirt verraadt dat hij op de Cypressenhof zit. Groep vier, zegt hij er bibberend bij. Zijn favoriete onderdeel? „B-b-borstcrawl." straks brede school De Combina tie - aan wat tegenwoordig het Pab lo Picassoplein heet. Sommige scholen hebben een heel stabiel leerlingenaantal. De Ravenstein niet. Het wisselt zelfs wekelijks. Nu zijn het er 124, met de voorschool erbij 128. Laatst kreeg de school er vrij plotseling weer een klasje bij, met kinderen uit het inburgeringscentrum in Middelburg. De ene keer heeft de school twee kinderen uit de crisis opvang, de andere keer tien. Of er wordt weer eens een familie het land uitgezet. Door de sluiting van het asielzoe kerscentrum verloor de school een paar jaar geleden zeventig kinde ren en dook onder de opheffings norm. Een administratieve koppe ling aan de Frans Naereboutschool heeft sluiting voorkomen. Wat ook betekent dat de scholen be paalde financiën moeten delen. Er is immers maar geld voor één kopi eerapparaat. En de scholen liggen twee kilometer bij elkaar vandaan. Maar het betekent óók dat de Ra venstein sommige subsidies hele maal misloopt. Zoals die voor de wegingskinderen. Dat zijn kinde ren van laagopgeleide ouders. De Ravenstein heeft er veel van, maar de Frans Naerebout niet. Die haalt het gemiddelde omlaag. En dan zijn er ook nog genoeg ouders die niet eerlijk zeggen dat ze weinig onderwijs hebben ge had. Vorig jaar viel de landelijke subsidie voor kinderen die korter dan een jaar in Nederland zijn, weg. De gemeente Vlissingen be loofde dat te compenseren, bij een aantal van vier leerlingen. Maar zelfs daarvan krijgt de directeur de papieren niet bij elkaar. Weg subsi die, maar niet weg kinderen. En zo kan de directeur nog wel even doorgaan. De subsidie voor het door Piet «leemans BURGH-HAAMSTEDE - Schouwen- Duiveland gaat in de aanval tegen de teek. Het beestje speelt een grote rol bij de verspreiding van de ziekte van Lyme. In 2006 bleek uit onderzoek dat in Zeeland de meeste meldin gen van tekenbeten uit Schouwen- Duiveland komen. De gemeente gaat gebiedsbeheer- ders als Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten vragen om een brede strook langs wandelpaden te maaien om zo het risico op een te- kenbeet terug te dringen. Verder wil Schouwen-Duiveland dat er op alle punten waar mensen een natuurgebied kunnen inlopen in formatieborden komen over het gevaar van tekenbeten. Ook gaat er een extra mailing uit naar recreatie- bedrijven. Bij de extra mailing wordt een tekenpen of tekentang ingesloten. Op de Hoogte uit Terneuzen werd eerste,'t Honk uit Kapelle tweede en de Terneuzense Zuidlandschool derde. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12