Binnenland reden in open jeep Vragen van PvdA'ers in Senaat over Irak Minister wil werkweek weer naar veertig uur Segway mag deze zomer weg op Eén op tien wisselt van energiebedrijf www.autovermeuleri.nl 21 mei - speciale bijlage over 'Werken in het Onderwijs' Ziekteverzuim te dikke mensen kost miljoenen Timmermans wil geen fractieleider worden 'Griepvaccins worden komende jaren beter' Meer weddenschappen op sport gaat niet door PZC Zaterdag 19 april 2008 I 5 Mark Schouwink DEN HAAG - Vijf jaar na het begin van de oorlog in Irak hebben PvdA-senatoren het kabinet een reeks vragen gesteld naar het waar om van Nederlands politieke steun aan de Amerikaanse inval in Irak in maart 2003. In de Tweede Kamer hebben coali tiepartijen CDA, PvdA en Christenunie de stilzwijgende af spraak dat zij deze kabinetsperio de geen onderzoek naar Irak laten uitvoeren. Voor de verkiezingen pleitte de PvdA nog voor zo'n par lementair onderzoek, maar lever de die eis tijdens de coalitieonder handelingen in. PvdA-fractievoor- zitter in de Eerste Kamer, Han No ten, zei gisteren dat hij een coalitie akkoord belangrijk vindt, maar het nog belangrijker te vinden dat Ne derland 'lessen voor de toekomst trekt'. „Dit gaat om een oorlog. We mogen dat niet onbesproken laten in de Eerste Kamer." Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 DEN HAAG - Minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken wil dat de 40-urige werkweek weer regel wordt. Ook moet het aantal verlofdagen omlaag. Dat zegt de bewindsvrouw in het NRC Handelsblad. Ze wil daarover met werkgevers en werknemer in het voorjaars overleg praten. Volgens Van der Hoeven is het de beste manier om de koopkracht op peil te houden en de personeelstekorten te bestrij den. Die tekorten zijn volgens haar sa men met de dreigende loonstijgin gen het grootste gevaar voor de Ne derlandse economie. Het is voor het eerst dat een minis ter uit het huidige kabinet pleit voor een 40-urige werkweek. schaffen over de activiteiten van ta- libanstrijders in de Baluchi-vallei en het Deh Rashan-gebied. De vier zaten reden terug naar Tarin Kowt. Op twaalf kilometer van Kamp Holland sloeg het noodlot toe en reden zij - als vierde in de colonne - op het geïmproviseerde explosief Minister-president Jan-Peter Bal kenende zei na afloop van de mi nisterraad verslagen te zijn. Aan Op de terugweg van een verken- ningsmissie komen twee militai ren om door een bermbom. De toestand van een van de twee ge wonde militairen is kritiek. het begin van de ministerraad gis terochtend informeerde minister Eimert van Middelkoop van Defen sie zijn collega's over de aanslag. Daarop werd de vergadering enke le minuten geschorst. Balkenende: „Op zo'n moment word je even stil. Ik ook." Van Middelkoop zei dat de krijgs macht in het hart is getroffen en verwees naar de wrange tegenstel ling tussen de feestelijke installatie van Van Uhm donderdag en de aanval van gisteren waarbij zijn zoon omkwam. „Het contrast had niet groter kunnen zijn." De defen sieminister heeft generaal Van Uhm gevraagd zich nu alleen te concentreren op zijn persoonlijke situatie. Eerder deze maand raakten in drie afzonderlijke aanslagen met berm- bommen elf Nederlandse militai ren gewond. Eén van hen verloor beide benen en liep zwaar intern letsel op. Hij verkeert nog steeds in levensgevaar. De opstandelingen in de Afghaan se provincie maken steeds meer ge bruik van zelfgemaakte explosie ven, omdat ze daarmee veel slacht offers maken zonder zelf te hoe ven vechten. De op strategische plekken opgestelde en ingegraven bommen maken ook veel burger slachtoffers. Bron: Voorjaarsrapport Elsevier Retail/GfK S WERKEN Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia, Arbeidsmarkt (055) 538 80 00. WGGGNGR NieuwsMedia BN/DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantia J DEN HAAG - Nederlanders mogen uiterlijk vanaf 1 juli met de Seg way de weg op. Ze mogen maxi maal 30 kilometer per uur rijden op de gemotoriseerde tweewieler- step. Verder moeten ze duidelijk te identificeren zijn en geldt dezelfde verzekeringsplicht als bij andere motorrijtuigen. Dat meldden de ministers Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en Camiel Eurlings (Verkeer) gisteren in een brief aan de Tweede Kamer. Be stuurders van een Segway moeten minstens 16 jaar zijn. Ze hoeven geen helm te dragen. Mobiel bel len en naast elkaar rijden mogen ze niet. SITTARD - Steeds meer mensen stappen over naar een andere stroom- of gasleverancier. Vorig jaar veranderden ruim 640.000 mensen van elektriciteitsbedrijf en 543.000 van gasbedrijf. Dat is 9,5 procent van alle aansluitingen in Nederland. In 2006 was dat nog 6,1 procent. Dat blijkt uit cijfers van Energie Data Services Nederland. Ook in 2004 en 2005 lagen de overstapcij- fers lager dan in 2007. In juli 2004 werd de energiemarkt voor parti culieren vrijgegeven. Sindsdien kunnen particulieren veranderen van energieleverancier. Dat men sen steeds meer wisselen komt on der meer door meer spelers op de markt. Die werven klanten met voordelige tarieven. Ook is bij steeds meer mensen de schroom eraf om te veranderen. Verder is de informatievoorziening over de aanbieders beter geworden. DEN HAAG - Ziekteverzuim door te zware werknemers kost jaarlijks 600 miljoen euro. Daarvan komt het grootste gedeelte (tweederde) voor rekening van mensen met ernstig overgewicht.Dat blijkt uit cijfers van minister Ab Klink en het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu. Te zware men sen zijn vaker ziek en kosten hun werkgever meer dan collega's met een normaal gewicht. DEN HAAG - Staatssecretaris Frans Timmermans van Europese Zaken is niet beschikbaar om fractievoor zitter van de PvdA in de Tweede Kamer te worden. „Dat is volstrekt niet aan de orde", zei hij gisteren na afloop van de ministerraad. De voorzittersfunctie bij de Pv- dA-fractie is vacant, omdat Jac ques Tichelaar heeft laten weten af te treden. ROTTERDAM - Griepvaccins worden de komende jaren beter. Ze zijn dan beter aangepast aan de virus- stammen die in een bepaald jaar circuleren. Dat zegt viroloog Ab Osterhaus van het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. Uit onderzoek van Osterhaus blijkt dat virussen een bepaalde route over de aarde volgen. Daardoor kunnen de vaccins efficiënter wor den samengesteld. DEN HAAG - De Lotto mag het aan tal sportweddenschappen niet uit breiden. Het gokbedrijf kondigde begin deze maand aan een ruim ere kansspelvergunning te willen aanvragen. Nu mag De Lotto jaar lijks maximaal 370 sportwedden schappen organiseren. Directeur Veenstra wil dit aantal verdubbe len. Maar het ministerie van Justi tie voelt hier niets voor. Boven het ministerie van Defensie is de vlag halfstok gehangen toen het nieuws van de dodelijke aanslag bekend werd. foto David van Dam/GPD Dennis van Uhm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5