Binnenland f Slachtoffers 'Minister Rouvoet wil tweedekeus-jeugdzorg' Te weinig speelplek kinderen - &sV *1. i- deOndernemer.m AMELAND Amsterdam eerste met led-straatverlichting Is er ook een potje voor mijn plannen? Ook 'luxe' legbatterij verboden ALL IN 4 I Zaterdag 19 april 2008 PZC Forse kritiek van provinciebestuurders op aanpak wachtlijst. Em www.boomhiemke.nl Gemeenten hebben veel te weinig speelruimte binnen bebouwde kom. j Ook zoon van de Commandant der Strijdkrachten sneuvelt. Alles over subsidies, vergunningen en méér. DEN HAAG - Minister André Rou voet (Jeugd en Gezin) faalt bij de aanpak van wachtlijsten in de jeugdzorg. In plaats van het pro bleem aan te pakken dat de wacht lijst veroorzaakt - gebrek aan geld - pakt hij de cijfers aan. Het aantal jongeren dat op professionele hulp wacht, is explosief gegroeid omdat de minister onvoldoende doortas tend optreedt. Wel probeert hij met een administratieve truc dit probleem weg te poetsen. In mei verschijnen nieuwe cijfers over de wachtlijsten. De provincies zijn ontstemd dat Rouvoet de definitie van de wacht lijsten heeft veranderd. Voortaan mogen alleen nog de kinderen worden meegeteld die na negen weken nog geen enkele vorm van hulp hebben gehad. Volgens het IPO houdt de minister zichzelf daarmee voor de gek. De nieuwe telwijze reduceert de Zeeuwse wachtlijst van circa drie honderd kinderen sterk. Zeeuwse kinderen krijgen vervangende hulp als de voorgeschreven zorg nog niet beschikbaar is. Ze blijven Door een nieuwe telwijze staan er minder Zeeuwse kinderen op de wachtlijst voor jeugdzorg. Van Heukelom spreekt van tweede- keus-zorg. DEN HAAG - Na het verbod op nor male legbatterijen voor kippen, doet het kabinet ook verrijkte kooien in de ban. Deze kooien staan bekend als een iets luxueuze re variant op de gewone legbatte rij. PETER nu nog op de wachtlijst staan tot die voorgeschreven zorg wel gege ven kan worden. „Zijn de kinderen hier beter mee?", vraagt Zeeuws provinciaal bestuurder voor jeugdzorg G. van Heukelom. „Nu moeten kinderen van de wachtlijst als ze 'enige vorm van zorg' krijgen. De provin cies wilden daar de term 'geïndi ceerde zorg' zien staan. Tweede keus-jeugdzorg is Rouvoet blijk baar goed genoeg." Volgens minister Rouvoet heeft het IPO ingestemd met de nieuwe definitie. „Nu lijkt het IPO terug te krabbelen", aldus de bewindsman in een reactie. Rouvoet wijst er op dat ook de provincies zelf in een overleg hebben erkend dat er ook zonder extra geld veel winst valt te boeken bij de aanpak van wacht lijsten. „Daarover heb ik met hen onlangs stevige afspraken gemaakt en ik verlang dat ze nu ook resulta ten laten zien", zegt Rouvoet. Het aantal jongeren op een wacht lijst nam toe van 284 in 2006 naar ruim 4067 eind vorig jaar. Het IPO vreest dat Rouvoet bij de onder handelingen over de voorjaarsnota geen geld voor de aanpak van wachtlijsten uit het vuur sleept. Jaarlijks is minimaal 100 miljoen extra nodig, aldus de provincies. Dat eind 2006 amper jongeren op een wachtlijst stonden was te dan ken aan een eenmalige impuls van 100 miljoen extra rijksgeld. Op pa pier stond de teller op 31 decem ber ook in Zeeland even op nul. Het kabinet heeft gisteren bekend gemaakt dat het verbod begin vol gend jaar in gaat. Nederland loopt daarmee vooruit op Europese re gels. Kippen mogen straks alleen in kooien worden gestopt die op een kleine volière lijken. luxe bungalow, midweek mei/juni Tel. 0519 - 554052 DEN HAAG - Nederlandse gemeente besturen realiseren binnen de be bouwde kom veel te weinig speel ruimte voor kinderen tot en met twaalf jaar. Om de in 2006 door het kabi net-Balkenende II voorgestelde norm te halen, moet nog voor 27.000 voetbalvelden aan ruimte in de steden worden vrijgemaakt. Dat blijkt uit een rapport dat woensdag wordt gepresenteerd. Oud-minister Sybilla Dekker vroeg de gemeenten twee jaar gele den drie procent van de ruimte in de bebouwde omgeving te reserve ren voor speelruimte. Dat komt neer op 35.000 hectare of 54.000 voetbalvelden, aldus de commis sie. Volgens een inventarisatie in opdracht van organisaties als Jan tje Beton, de lohan Cruyff Founda tion en het Fonds Gehandicapten sport is momenteel slechts de helft beschikbaar: 17.500 hectare. Tot dusverre hebben slechts hon derd van de ruim 400 gemeenten aangegeven dat zij de drieprocents- norm willen toepassen. De jeugdorganisaties vrezen dat er van vrijwillig naleven van de norm weinig terechtkomt vanwe ge de hoge grondprijzen en omdat gemeenten onder druk staan om op open plaatsen in de stad meer huizen te bouwen. „Een gemeente verdient er meer aan wanneer in de stad een gebouw wordt neerge zet dan wanneer er een speeltuin komt", aldus een woordvoerder van de organisaties. Nederlandse doden in Afghanistan - Tarin Kowt Deh Rawod JOknv Chora CheckpoinfNyazi - lbaluchiva'llei Patrouille- wL basis Poentjak Kowt h Kamp Holland -k 5 doden door oorlogsgeweld 26 juli 2006: twee Nederlandse militairen komen om bij helikopterongeluk 31 aug. 2006: 29-jarige piloot van Nederlandse F-16 sterft als zijn toestel neerstort 11 oktober 2006: Nederlandse sergeant berooft zich van het leven met zijn dienstwapen 6 april 2007: sergeant overlijdt dooreen ongeval met een Patria- pantservoertuig 20 april 2007: 21-jarige militair komt om door bermbom 15 juni 2007: 20-jarige militair f overlijdt door zelfmoordaanslag 18juni2007:sergeant-majoor f komt om door ongeluk tijdens gevechtshandelingen 12 juli 2007: 24-jarige eerste f luitenant komt om bij aanslag 26 augustus 2007: bermbom wordt 30-jarige sergeant fataal 20 sep. 2007:20-jarige soldaat sneuvelt in vuurgevecht 3 nov. 2007:21-jarige korporaal r komt om als zijn voertuig op een bermbom rijdt 13 jan. 2008: 20-jarige soldaat j en 22-jarige korporaal sneuvelen l door eigen vuur bij Deh Rawod 18 april 2008:23-jarige eerste r luitenant en 22-jarige soldaat l komen om het leven na aanslag met bermbom nabij Tarin Kowt infographic: ANP DEN HAAG - De twee Nederlandse militairen die gisterochtend in de Afghaanse provincie Uruzgan om het leven kwamen, reden in een open ongepantserde terreinwagen. Dat meldt Defensie. Ook de twee gewonden zaten in dat voertuig. Bij de aanslag met een bermbom kwam ook de zoon om van Com mandant der Strijdkrachten gene raal Peter van Uhm, die de dag er voor als hoogste militair was aan getreden. De 23-jarige eerste luitenant Den nis van Uhm uit Nijmegen en de 22-jarige soldaat eerste klasse Mark Schouwink uit Hengelo maakten deel uit van het 45e pantserinfante- riebataljon uit Ermelo. De gewon de militairen, de in kritieke toe stand verkerende soldaat eerste klasse Toninho Norden (20) uit Amsterdam en korporaal eerste klasse Roger Hack (25) waren daar ook gelegerd. De militairen maakten deel uit van een groep van zo'n honderd Nederlandse en Afghaanse militai ren die al enkele dagen bezig was met een verkenningsmissie. Die operatie moest duidelijkheid ver- AMSTERDAM - Amsterdam ver vangt de komende jaren op grote schaal energieslurpende straatlan taarns door zuinige led-lampen van Philips. De gemeente heeft een samenwerkingscontract gete kend met het elektronicabedrijf Volgens wethouder Tjeerd Herre- ma van Verkeer gaat het om een 'wereldprimeur' waarbij Amster dam 'als eerste stad ter wereld led-verlichting gebruikt'. De gemeenteraad van Amsterdam besloot vorig jaar dat de stad voor 2015 C02-neutraal moet zijn. Dit houdt in dat de uitstoot van het broeikasgas koolstofdioxide sterk moet verminderen. Led-lampen verbruiken tot tien keer minder energie dan de huidi ge straatverlichting. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. OE 3GNT BEN S-CHArT- Wü/ivWfAJ jMAAA- MAG IK VÖOfi. ut- EEK T3EO/VMkEAJ 7 Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4