39 wonen in de bloemenwereld BenZeker.nl berekenen, vergelijken of afsluiten? wonen@wegener.nl 024-3650509 Milieuvriendelijke l l ll collectie van Ikea boegras, gebruikt voor de produc tie van de Kvist vloer, levert het be drijf een alternatief voor hout. Het streven is nobel. Toch staat Ikea ook aan de wieg van de weg- werpmeubelen. Juist door de lage prijzen zou de consument ze eer der vervangen. Beets: „Het voor deel van de meubels is dat je ze net zo makkelijk uit elkaar haalt als in elkaar zet. Daardoor zijn materia len als hout, kunststof, metaal en glas gemakkelijker te selecteren en opnieuw te gebruiken." De introductie van de nieuwe, groene producten moet ook de aan dacht vestigen op de nieuwe werk wijze van Ikea. Was de consument tot nu toe gewend aan één collec tie per jaar, nu verandert het assor timent vier keer per jaar. Ql www.ikea.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl PZC 7atprrlaa 1 Q anril 9Q08 liii- redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Zelf een visje roken in verplaatsbare rookoven Een beetje fijnproever heeft wel eens gerookte vis besteld in een restaurant. Het is nogal bewerke lijk om die speciale smaak ook thuis op het bord te krijgen. Met een speciale rookoven wil dat wel lukken. Cardesign Nederland brengt de ovens vanaf 134,50 euro op de markt. Het principe van de rookoven is dat houtsnippers gaan smeulen. De rook zorgt er niet al leen voor dat het voedsel langer houdbaar is, maar ook dat het zijn specifieke smaak krijgt. Dankzij de handvatten zijn ze gemakkelijk te verplaatsen. Meer info: www.rooko- ven.com foto GPD hem ingezet door 'bloemkunste- naars', bijvoorbeeld Menno Kroon. „Die hebben de branche wakker ge schud en de bloemist, en daardoor de consument, geïnspireerd." Zelf probeert Berends daaraan ook een bijdrage te leveren. Oprechte interesse voor de consument is daarbij de enige succesfactor. „Con sumenten bepalen zelf wat ze ko pen. Dus wil ik weten waaraan ze behoefte hebben. Door goed te luis teren en te kijken kom ik daar van zelf achter." Daarom houdt Be rends maatschappelijke trends scherp in de gaten. Zijn ze rele vant, dan vertaalt hij ze naar plan ten en bloemen. „We gaan terug naar de natuur voor inspiratie, voor beleving en voor gezondheid. Dus wordt groen steeds belangrij ker. Ook duurzaamheid, in relatie tot milieu, krijgt meer aandacht. Dat leidt tot een toenemende vraag naar biologisch geteelde plan ten en bloemen. Bovendien zullen we de geneeskrachtige en cosmeti sche aspecten van planten in de gaten moeten houden." Berends voorziet dat groen in de toekomst meer geïntegreerd zal worden in de inrichting. „Archi tecten zullen planten gaan inteke nen in het in- en exterieur. Daar bij houden ze vanzelf rekening met de hoeveelheid zuurstof en visuele waarden die ze leveren." Ook zal volgens hem de 'echte' betekenis van bloemen en plan ten toenemen. Om die reden pleit hij er voor dat bloemisten de symboliek achter bloemen weer leren kennen. „Geef de klant informatie, vertel het ver haal achter bloem of plant, betrek kinderen erbij. Iedere bloem staat voor een emotie, voor een cul tuur, voor inspiratie. Bepaalde bloemen zijn gekoppeld aan be langrijke gebeurtenissen: geboor te, huwelijk, sterfte. Die kennis zijn we helaas kwijtgeraakt." c Op internet kunt u zelf erg veel uitzoeken en berekenen. Een verstandige voorbereiding op het afsluiten van uw hypotheek. Maar uitkomsten van online berekeningen zijn slechts indicatief. Laat een deskundige het gratis uitzoeken! Ga snel naar BenZeker.nl en vul uw gegevens in Luxe koffiemachine met uitneembare melkkan Nu we toch in de hoek van culinai re woonproducten zijn aanbeland: Atag (www.atag.nl) heeft een nieu we koffiemachine. Volgens de fabri kant drinkt de Nederlander gemid deld zo'n drie koppen koffie per dag. Dat mag dan wel een lekker bakkie zijn. Op de vraag naar luxe koffiemachines speelt de Neder landse producent nu handig in met de CaféMax, een inbouwapparaat met alles erop en eraan. De sterkte van de koffie en de hoeveelheid per kopje zijn handmatig in te stel len. De machine is voorzien van een uitneembare melkkan die na gebruik in de koelkast bewaard kan worden. Maar je moet wel wat over hebben voor zo'n dampend bakje koffie. De CaféMax kost 2.249 euro. foto CPD boven: Draaistoel Tirup (349 euro), een ontwerp van Cari Öjerstam, nu ook in leer te krijgen. foto's GPD milieuvriendelijke Ikea-collectié omvat een Grimen (349 euro) van Magnus Eleback. Een glanzende uitvoering in skai van klassieker Klippan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47