eeiand er nog niet helemaal op LA Bestuur ziekenhuizen praat over protesten Zelfverrijking Jan Stins STEiWAUS Speciaal team voor palliatieve zorg Anne-Mieke Jansen had meer last verwacht van het spoorwerk Complimenten van provincie en Goes voor Prorail en NS 40°!oWWlM6« *4(HK0MIHGÏ! GRATIS MONTAGE +QRMISU0W. PZC Zaterdag 19 april 2008 I 3 -'■r*£ Spoorwerkers bezig met de vernieuwing van de Zeeuwse lijn bij Rilland. foto Willem Mieras We zullen wel slapeloze nachten hebben, veron derstelde Anne-Mieke Jansen twee maanden geleden. Het werk aan het spoor en de bun deling van het goederenvervoer in de nachtelijke uren, pal achter haar woning aan het spoor tussen Oostdijk en Krabbendijke, zijn haar echter alleszins meegevallen. „Ik had er meer last van ver wacht." Jansen vond het 'leuk en interessant' het verloop van de werkzaamheden te volgen. „Dat kan maar beter je instelling zijn. Je hoort natuurlijk wel wat, maar je moet je er niet aan gaan ergeren. Door alle aandacht die vooraf is ge vestigd op de kans op overlast voor mensen die aan het spoor wo nen, zagen we er wel een beetje te genop. We hebben één nacht iets gehoord. En ja, het aantrillen van de spoorbaan, dat merkte je wel." En de concentratie van het goede renvervoer 's nachts? „Niets van ge merkt. Reden er eigenlijk wel goe derentreinen?" De stevige gesprekken die de provincie en de ge meenten met Prorail en NS hebben gevoerd na de week spooronderhoud in oktober heb ben resultaat gehad. „De bood schap is duidelijk overgekomen", constateert gedeputeerde George van Heukelom. En burgemeester Dick van der Zaag van Goes: „Ze hebben goed geluisterd naar onze kritiek." Prorail heeft de planning van de werkzaamheden zodanig opgezet dat overwegen die van belang zijn voor lokaal verkeer en fietsende scholieren niet langdurig waren af gesloten. NS timmerde een vervan gend vervoerplan in elkaar dat - ondanks de onvermijdelijke vertra ging - het gemis van de trein zo veel mogelijk verzachtte. Van Heu kelom prijst de manier waarop rei zigers werden geïnformeerd. Van der Zaag is tevreden over de inzet van verkeersregelaars, waardoor bussen tijdens de spits hun weg makkelijker konden vervolgen. saBWgwwWBHBwi J J 1 winst! GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. BERGEN OP ZOOM - Ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom heeft een palliatief consultteam inge steld, om de kwaliteit van leven van uitbehandelde en ongeneeslij ke patiënten te verbeteren. Twee internist/oncologen, twee oncolo- gieverpleegkundigen, een geeste lijk verzorger, een anesthesioloog, en een pijnverpleegkundige kijken samen wat medisch en psycho sociaal gedaan kan worden opdat de patiënt het prettiger heeft. Lie- vensberg probeert de palliatieve zorg op één lijn te krijgen met an dere zorgverleners. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De Raad van Toe zicht en directeuren Simons en Zo mer van de fusieziekenhuizen overleggen maandag of zij de vijf honderd handtekeningen van bo ze werknemers van het Zieken huis Walcheren in ontvangst ne men. Ondertussen zijn de lijsten, be doeld als motie van wantrouwen tegen Vlissings directeur Zomer, door het Comité van Verontruste Werknemers van Ziekenhuis Wal cheren in bewaring gegeven bij de Vlissingse notaris D. Sauer. Hij is lid van het Comité Behoud Zieken huis Walcherenen stelt een docu ment op voor de overhandiging, opdat de namen van de onderteke naars niet bekend worden. Ondertekenaars en de intitatiefne- mers van de lijsten klagen over in timidatie door sectorhoofden van Ziekenhuis Walcheren. A. de Vos, oud-chirurg van Zieken huis Walcheren, heeft een docu ment publiek gemaakt waarin hij relaties suggereert tussen het fusie- besluit van de ziekenhuizen boven de Westerschelde met de kernloca tie in Goes, de al jaren bestaande ontwikkelplannen van een zorg boulevard tussen Emergis, Revali- datieGeneeskunde Zeeland en het Goese ziekenhuis en diverse com merciële bedrijven waarin me disch specialisten, ziekenhuismana gers en oud-bestuurders van de ziekenhuizen deelnemen. Hij wil daarmee geen conclusies trekken, stelt hij. Het document geeft volgens hem 'enkel een op somming van tot nu toe geconsta teerde feiten, zonder daarover een mening te willen vormen'. pagina 10: Te Gast: 'Provincie moet actief zijn in ziekenhuiskwestie' pagina 35: 'Ziekenhuizen falen in uit leg besluit' COMMENTAAR Miljoenenbonussen voor mensen in de top van het bedrijfsleven hebben de afgelopen jaren geleid tot grote publieke verontwaardiging. Het is ook moeilijk te verkopen dat werknemers aan de onderkant worden gemaand tot loonmatiging, terwijl er aan de top naar hartenlust wordt gegraaid. Of, nog wranger, je zult maar om redenen van efficiëntie de laan zijn uitgestuurd en kort daarna constateren dat je directie van de onderneming waar je werkte er met de miljoenen vandoor gaat. Mede naar aanleiding van de verontwaardiging ging de politiek aan de slag met het verschijnsel, door oud-premier Wim Kok aangeduid als 'exorbitante zelfverrijking'. De overheid slaagt er echter maar moeilijk in dit probleem aan te pakken. De laatste maanden blijkt echter dat een hele andere partij wel in staat is om een halt toe te roepen aan het bekritiseerde miljoenenfestijn: de aandeelhouders. Zij pikken het niet langer. Zodoende is op aandeelhoudersvergaderingen van diverse grote bedrijven een streep gehaald door de extreem hoge beloningen. De moraal van het verhaal: economie laat zich moeilijk sturen door maatregelen van overheden. Economie reguleert zich over het algemeen zelf. paginal 5: Aandeelhouder maakt eind aan zelfverrijking uurwerkmakerinstrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties Lid ''Restauratoren Nederland" voor mensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t. 01x8-636635 www.janstins.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3