IvREISRFIORR Mooie natuur en aardige mensen Je hoeft je komende vakantie niet te vervelen met deze spelletjes voor buiten. Graadmeter m reizen@wegener.nl 2 reizen 1024-3650360 pZC Zaterdag 19 april 2008 Bij onze oosterburen is het vooral erg gezellig. Het lijkt erop dat die gezelligheid een belangrijke redenen is waarom Duitsland momenteel populairder is dan Frankrijk als vakantieland. In de poll op de website van Reisradar vroegen wij u: Wat vindt u zo bijzonder aan Duitsland? f) Het is gezellig 27% Sauerland 16% Het is dichtbij 15% Het is goedkoop 5% J'Mi ft Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we be nieuwd naar het antwoord op de vraag: Wat vindt u zo bijzonder aan Duitsland? f&r'. De cijfers uit het Continu f Vakantie Onderzoek spre ken voor zich. Voor het eerst in meer dan tien jaar is Duitsland populairder dan Frank rijk. Een van de redenen is dat we steeds vaker op vakantie gaan. Ook valt op dat onze vakantiebe hoefte steeds diverser wordt. Veel mensen boeken tegenwoor dig in een jaar tijd een stedentrip, een zonvakantie en een korte ho telvakantie. En onze oosterburen staan daarbij erg in de belangstel ling. „Door internet is er een we reld voor me opengegaan. Ik kan nu op elk moment meteen zien wélke vakanties er allemaal zijn. Je ziet wat goedkoop is en voor je het weet, sta je er. Zo was ik met het gezin begin dit jaar in Berlijn na een aanbieding te hebben ge- zién op internet. Ik zit er nu over te denken om dit jaar nog een lang weekend naar Sauerland te gaan. Voor een korte vakantie is het land ideaal. Zeker door de be perkte afstand en dat je vrij ge makkelijk met de taal uit de voe ten kunt", laat lezer J. Westerterp weten. Hij reageerde op www.reis- radar.nl Het imago van de Duitsers lijkt de afgelopen jaren te zijn veranderd. K. Janssen: „Ze staan nuchter in het leven, maar reageren niet zo opgefokt zoals vaak in Nederland gebeurt. Ik durf het land inmid dels 'echt gezellig' te noemen. De meeste inwoners maken graag een praatje met je en proberen je te helpen als je problemen hebt. Ik ken weinig landen waar dat zo is. En zeker niet in Frankrijk, waar ik jarenlang geweest ben." Door de diverse mogelijkheden die Duitsland biedt, kan tegen woordig iedereen er een vakantie vieren; jong en oud. Maar overbe kende gebieden blijven populair. „Duitsland heeft veel natuur en gebouwen. En dat vind ik een ideale combinatie. Zeker om te wandelen of te fietsen, zoals wij elk jaar doen. Daarom zijn vol gens mij gebieden als Sauerland en Eifel zo populair. Je voelt je echt in het buitenland. Er is veel ruimte en daar word ik altijd vro lijk van. Dan krijg ik zin om dingen te doen", aldus I mevrouw S. Sartre. 'J redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Speeltoestel Wil je klimmen, klauteren, schommelen en glijden in één, dan kom je uit bij de speelburchten voor in de tuin. Deze heeft een glijbaan, zandbak, handgrepen, schom mels en een stevige trap. De toestellen zijn met opties nog uit te breiden. Adviesprijs vanaf 88o euro. El www.versier.nl Watergun Deze 'supergun' biedt veel wa terpret. Het pistool is voor dubbel gebruik. Het schiet niet alleen water, maar ook projectielen van schuim. Bij aankoop krijg je er twaalf schuimprofielen bij die vol gens de fabrikant geen pijn doen als je iemand raakt. Adviesprijs 18,90 euro. El www.pixmania.com Vlieger Van oudsher hét spelletje voor buiten: vliegeren. Je kunt ze zo duur maken als je wilt, maar voor zes euro von den wij deze Diamond kite Willy op internet. El www.wepa-online.nl Stedenvakanties worden steeds populairder. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl illustratie Saskia van der Linden Buitenlandse spelletjes Uitgekeken op de gewone spelletjes? Kijk eens op de si te van de buitenspeelbond. Stuck in the mud, blikkies- bak, l'ora del lupo, en down-down kangaroo zijn spelletjes uit Canada, Zuid-Afrika, Italië en Austra lië waar je weinig voor nodig hebt. El www.buitenspeelbond.nl Trampoline Een trampoline is leuk, maar er gebeuren ook nog wel eens ongelukken mee. Op de site van kieskeurig.nl sprong deze Mega Fun 244 eruit. Veel springplezier en toch veilig volgens mensen die er al een hebben gekocht en getest. Adviesprijs 119 euro. El www.kieskeurig.nl Rugzak Deze rugzak is wel heel han dig. Alles bij elkaar zitten er maar liefst zeven spelletjes voor buiten in: beachball set (met daarop een schaak en backgammonprint), frisbee, opblaasbare strandbal, schaak en backgammon speelstuk ken en een gooi- en vangspel. Adviesprijs 37,95 euro. El www.gadgethouse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35