23 reizen DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL PZC Zaterdag 19 april 2008 aan Friese westkant Het plein voor café De Doelen in Franeker vraagt om een tussenstop. Harlingen heeft genoeg horeca voor een leuke stapavond. Harlingen reïncarneren, zouden ze, volgens onze stads- Goudlerenbehang in het raadhuis van Franeker. gidsen, nu nog feilloos de weg weten. Net achter de binnen stad ligt de Zoutsloot, het pareltje van het res tauratiewerk. Let hier vooral op de paarse huisjes. Tegenwoordig is de kleur machinaal te maken, vroeger werd hier ossenbloed voor ge bruikt. In aangrenzen de straatjes zien we wo ningen met ouderwetse potkas- ten. Ooit neergezet als illegale aan bouw voor opslag, in de loop der tijd gelegaliseerd. Harlingen is absoluut meer dan al leen het vertrekpunt naar Vlieland en Terschelling. Wie aan de west kust van Friesland wil stappen, moet hier zijn. Horeca is er volop en ook hier zijn er veel bijzondere interieurwinkeltjes, zoals Quint in de Voorstraat. „De lucht aan deze kant van Friesland inspireert veel kunstenaars en als afgeleide daar van zie je veel van dit soort win keltjes hier", zegt onze gids. Voor een lichte lunch zakken we een paar kilometer af naar café De Zwaan in Makkum. De lokale 'mieck' is een aanrader en het ge bak van krentendeeg, abrikoos, amandelspijs en slagroom vult uit- Ameland Schiermonnikoog :ker h Den Helder Holwerd FRIESLAND Leeuwarden Drachten Sneek Heerenveen Stavoren Planetarium Franeker. stekend. Van stress voor Koningin nedag is hier weinig te merken. Hier en daar voorzien schilders ge vels van een likje verf maar verder zijn ze er wel klaar voor. In Mak kum, met twee Koninklijke bedrij ven op zo'n drieduizend inwoners, raken ze niet snel van de leg. Makkum is eigenlijk de kern Sta- tum en het verderop gelegen Mak kum. Langs de kust is een beschei den wandelpad met uitzicht op de haven, het kanaal en het recreatie gebied. De kerktoren van Makkum is een baken om je op te richten. Rondom de kerk is mooi te zien hoe de terp is afgegraven. De voet paden liggen een stuk hoger dan de huizen. De steegjes zijn een ver haal apart. Ze lijken dood te lopen, maar zijn een slimme kruip- door-sluipdoor-route, waardoor je weer heel snel in het centrum van Statum staat. Het plaatsje heeft te genwoordig een derde kern. Het recreatiege bied 'De Holle Poarte' met zijn strand, kam peerterrein, vakantie woningen en boule vard trekt elk jaar gro te groepen toeristen. Voor de lokale econo- foto FryslanMarketing mie is het goed. De verstokte Makummer kijkt er zuinig bij. Aan slagbomen en bordjes 'verboden toegang' zijn ze in dit vriendelijke plaatsje nog niet gewend. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl H www.beleeffriesland.nl en www.fryslanmarketing.nl Ma Liefhebbers van musea en goed eten en slapen komen aan de westkust van Friesland aan hun trekken. Enkele suggesties. Eise Eisinga-planetarium in Franeker, het oudste nog wer kende planetarium in de wereld. www.planetarium-friesland.nl Schaatsmuseum Hinde- loopen, vol historie van de Elfste dentocht. www.schaatsmuseum.nl Jopie Huisman, tekeningen, schilderijen en verzamelingen van de gelijknamige kunstenaar en oud ijzer- en lompenhande laar. www.jopiehuismanmuseum.nl De Stadsherberg Franeker. www.stadsherbergfraneker.nl Visrestaurant De Tjotter Har lingen. www.detjotter.nl Het Stadslogement Harlingen www.stadslogementharlingen.nl Speciaal voor u als lezer van deze krant krijgt u een fikse korting op deze twee fantastische korte trips. Wees er snel bij. want OP OP! Boek direct op www.bex.nl of bel: 026 - 356 66 66 (openingstijden: a-vr 09.00 - 17.30 uur, za 10.00- 13.00 uur) :en p.p. o.b.v. 2 pers., tenzij anders aangegeven. Vraag naar de voorwaarden of kijk op onze website. Op alle reizen zijn de ANVR-voorwaarden van toepassing, 2 dagen Movie Park Germany Breng een bezoek aan het grootste pretpark van Europa! Incl. één overnachting in het Van der Valk hotel Moers"", ontbijtbuffet en één entreeticket per persoon. Van 0 3 dagen schitterend Parijs Lentekriebels? Ontdek nu deze wereldstad! Inclusief twee overnachtingen op basis van logies en ontbijt in Hotel Campanile Gare du Nord". Van "0 mm.® WÊmmmmmmmmm,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29