O Kabinet geschokt na drama in Uruzgan Duizend kilo hasj in haven Vuist tegen anorexia 12 en 13 Vrouwen zijn eerder bereid zelf aan een beter milieu te werken. www.vanjole.com Word ook abonnee! 12° HEÏWEEf Bewolkt Zaterdag 19 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 93 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Vrouw is groener dan man door Joep Trommelen NIJMEGEN - Vrouwen denken 'groe ner' dan mannen. Dat blijkt uit een opiniepeiling in opdracht van deze krant over de houding van mensen tegenover het begrip 'duurzaamheid'. Newcom Re search 8c Consultancy ondervroeg daarvoor 1.370 mensen. Van de ondervraagden maakt 45 procent zich zorgen over het mi lieu en bijna 52 procent niet. Ge zondheid scoort met zo'n 53 pro cent hoger als punt van zorg. En of het nou gaat om gezondheid, veiligheid, milieu of geldzaken, vrouwen maken zich op al deze ge bieden méér zorgen dan mannen. Maar ze zijn ook vaker bereid zelf in actie te komen voor een duurza mere wereld. Slechts 8,8 procent is niet bewust bezig met een beter milieu. Bij mannen is dat 15,4 pro cent. Vrouwen laten de auto vaker staan, trekken eerder een trui aan dan dat ze de cv hoger zetten, zeg gen korter te douchen, de kraan eerder dicht te draaien tijdens het tandenpoetsen en apparaten en lampen vaker helemaal uit te scha kelen en niet stand by te laten. Op vallend is verder dat ruim 41 pro cent van de groep van 18 tot en met 34 jaar zich zorgen maakt over geld. Bij de 55-plussers, de ba byboomers, is dat nog geen 24 pro cent. Ruim 14 procent van hen zegt niet bewust met het milieu bezig te zijn, tegenover 10,7 pro cent van de jongeren. De oppositie tegen de vliegtaks is bij mannen (29 procent) twee keer Vrouwen willen duurzamer leven dan mannen, blijkt uit een onder zoek in opdracht van deze krant. Ze maken zich meer zorgen over het milieu. zo groot als bij vrouwen (15 pro cent). Slechts 6,8 procent van de ondervraagden denkt dat de extra heffing op vliegtickets ook daad werkelijk helpt de luchtvervuiling te verminderen. Verder blijkt dat bewoners van huurwoningen minder snel bereid zijn energiebesparende maatrege len te nemen dan mensen met een eigen huis. En als ze hun huis energiezuinig inrichten, doet ruim 50 procent van beide groepen dat met het oog op een lagere energie rekening; het milieu en het broei kaseffect is bij 25 procent de reden. zie verder speciale themabijlage Spectrum over duurzaamheid VLISSINGEN - Een drugshond van de douane heeft donderdagoch tend duizend kilo hasj ontdekt in de haven van Vlissingen, aan de Engelandweg. De drugs zaten ver stopt in een auto die van boord van een autoschip werd getakeld. De Duitse herder was er speciaal bijgehaald, omdat de douane vond dat de auto verdacht 'volgestouwd' was. De hond begon direct enorm te blaffen bij de auto, die een dub bele wand bleek te hebben. Daar achter zaten de drugs verstopt. Het schip is via Senegal, Spanje en Marokko in Nederland gekomen. Waar de auto is geladen, is nog niet bekend. Die is van een 57-jari- ge man uit Amsterdam. Hij is die zelfde avond nog aangehouden in zijn woonplaats en meegenomen naar Torentijd. Daar zit hij vast. Man moet z'n auto en lapje vlees laten staan reageer op www.pzc.nl Jeugd moet kunnen rondhangen BRUINISSE - Wie vakantie viert in Villa Kakelbont, op vakantiepark Aquadelta bij Bruinisse, steunt meteen het goede doel. De villa is een initiatief van enkele bedrijven en wordt via internet ver huurd aan de hoogste bieder. De opbrengst gaat deels naar Stichting Doe een Wens, die de liefste wensen vervult van ernstig zieke kinderen. Tv-presentatrice Wendy van Dijk is ambassadrice van Doe een Wens. Ze opende de villa gisteren door samen met Bo Vries (7) een lint door te knippen. Ook liet ze voor een 'wall of fame' haar handafdruk in gips achter, foto Dirk-Jan Gjeltema eens WWtmmim. 56% oneens I 44% aantal reacties: 428 DEN HAAG - De ministerraad heeft gisteren 'met grote verslagenheid' gereageerd op het bericht dat twee Nederlandse militairen in de Af ghaanse provincie Uruzgan zijn ge sneuveld. Onder hen is de zoon van de donderdag aangetreden nieuwe commandant der strijd krachten Peter van Uhm. Twee an dere militairen raakten zwaarge wond, de situatie van een van hen is kritiek. Premier Balkenende noemde het 'heel erg wrang' dat dit een dag na de feestelijke ceremonie van de overdracht is gebeurd. De Taliban hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag met de bermbom. De vier Nederlanders patrouilleerden ten noordwesten van Kamp Holland en waren op de weg terug naar het kamp. pagina 4 en 5: slachtoffers reden in open jeep Zeeland: 1, 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 14 t/m 16; Buitengebied: 17 t/m 19; Agenda: 20; Cultuur: 21; Weer: 22; Service: 38; Sport: 41 t/m 47; Tele visie in bijlage Media Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Spring - Summer Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1