Zeeuwse skeeleraars liggen op koers WOONPLAZA MIDDELBURG deloft Computercursussen Geldboete voor Van der Vaart Workshop Fotobewerking 'Nederlanders' in Deense selectie 44 Zaterdag 19 april 2008 PZC Domburg on Wheels is de opening van het Zeeuwse seizoen. www.flowershopenzo.nl Trendhopper Böxspring GoedSlapen E 15.00 uur WEA Cup Domburg on Wheels -19 april S door René van Stee GOES - De kop van het landelijke skeelerseizoen ging er vorige week afin Brakel. Vandaag strijken de rij ders neer in Domburg voor World on Wheels, dat net zoals de wed strijd in Brakel onderdeel is van World on Wheels, de nationale topcompetitie. De Zeeuwse rijders waren tevre den over hun seizoensstart in Bra kel. „We liggen op koers", ver klaart Andries Minderhoud, die voor het vijfde jaar meerijdt in de - hoogste - A-categorie en 25e werd. Naar eigen zeggen reed hij nog nooit zo makkelijk mee in wedstrijd aan het begin van het seizoen. „Na een dipje in juni en juli vorig jaar, loopt het nu best goed. Ook het schaatsseizoen is prima verlo pen. Ik merk dat ik nog steeds ster ker word", vertelt de 23-jarige in woner van Waarde, die samen met Erwin Mesu voor de Friese formatie Cape Cod uitkomt. Zij maakten die overstap min of meer gedwongen, omdat hun sponsor VW Zeeland er onverwacht mee stopte. Erwin Mesu (18) maakte in Brakel zijn debuut in de A-categorie. De Middelburger promoveerde na zijn goede resultaten bij de B-rij- ders, vanaf dit jaar de beloften ge naamd, waar hij tweede in het eindklassement werd. Met een 34e plaats was Mesu niet ontevreden. „Het gaat sneller dan bij de belof ten. In plaats van dat jij de toon zet, maakt nu iemand anders snel heid. Maar het gaat best goed, al moet ik nog veel ervaring op doen." Zowel Niels Steenbakker als Oli vier Goud komt terug van blessure leed. De pechduivel zat met name Steenbakker op de hielen. Want de 19-jarige Biggekerkenaar werd vorig jaar niet alleen geveld door de ziekte van Pfeiffer, maar liep ook nog eens een longontsteking op en een ontsteking aan de pezen Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 HAMBURG - De Duitse voetbalclub HSV heeft Rafael van der Vaart een geldboete opgelegd naar aanlei ding van zijn kritiek op coach Huub Stevens. De Nederlandse in ternational liet in het openbaar we ten niets te snappen van de schor sing van zijn teamgenoot Vincent Kompany. Stevens heeft Kompany een week op non-actief gezet omdat hij zich zaterdag in het verloren duel met MSV Duisburg niet aan de tacti sche afspraken hield. De Belg mag vanaf maandag weer meetrainen. Volgens de leiding van HSV heeft Van der Vaart de gedragscode van de club overtreden. x.iV I naast Hotel Arneville -\TD. collection Elke ie zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! Per direct starten de volgende cursussen: Windows XP en Vista Internet en Email Senioren Word Excel Publisher Powerpoint De cursussen worden klassikaal gegeven (max. 9 personen), maar u kunt ook kiezen voor ons zelfstudieproject. Voor aile cursussen: we hebben basis- en gevorderdenpakketten. Tevens kunt u per direct inschrijven voor onze populaire Twijfelt u? Informeer naar de vrijblijvend te volgen proefles (niet voor de workshop). U bent tot niets verplicht! Stap Vooruit Opleidingen Postbus 82 4430 AB 's Gravenpolder Tel.: (0113) 639174 (voorkeur) (0113) 311335 0645 556500 Email: info@stapvooruit.nl Website: www.stapvooruit.nl KOPENHAGEN - Bondscoach Mor ten Olsen heeft de Ajacieden Ken neth Perez en Dennis Rommedahl en Patrick Mtiliga van NAC opge nomen in zijn voorlopige selectie voor het duel met Nederland. De Denen spelen op 29 mei in Eind hoven een oefenwedstrijd tegen Oranje. Olsen maakt op 19 mei zijn defini-1 tieve ploeg bekend. Naast de wed-' strijd tegen Nederland oefent De-J nemarken op 1 juni tegen Polen,! dat onder leiding staat van coacfn Leo Beenhakker. De Denen zijn deze zomer niet ac tief bij het Europees kampioen schap. 12.00 uur recreatietocht over 30 of 75 km g 14.30 uur jeugdwedstrijd t/m twaalf jaar (twee ronden van 1,3 km) o 16.00 uur mannen veteranen (24 ronden, 30 km) 17.00 uur mannen beloften (24 ronden, 30 km) 18.00 uur vrouwen (20 ronden, 25 km) 19.00 uur mannen, A-rijders (32 ronden, 40 km) in zijn enkels. Hij is sinds januari weer fit. In Brakel, waar hij twee keer eerder won, werd hij tweede. „En daar mag ik niet over moppe ren. Want ik ben van redelijk ver moeten terugkomen." Ook Olivier Goud (20) is optimistisch. Hij was een poos uit de roulatie door een WEA Cup ontstoken botvlies aan de enkel. Na zijn herstel reed hij ettelijke duizenden kilometers op de koers- fiets. Hij won zelfs een B-koers van de TMZ en haalde in Brakel bij de beloften de vijfde plaats. „Ik raak langzaam maar zeker weer in vorm. Zonder blessures wordt het In Domburg wordt vandaag ook om de WEA Cup gestreden. De competi tie bestaat uit tien wedstrijden. Na Domburg wordt er gereden in Goes (23 april), Wemeldinge (14 mei), Ritthem (28 mei), Krabbendijke (11 juni), Oostburg (18 juni), Seroosker- ke (16 juli), Goes (13 augustus), Goes (27 augustus). Goes (27 septem ber). De wedstrijd in Krabbendijke geldt als het Zeeuws kampioenschap op de marathon, in Oostburg wordt dezelfde titel op de tijdrit vergeven. Van links naar rechts: Andries Minderhoud, Erwin Mesu, Niels Mesu, Niels Steenbak ker en Olivier Goud gjj Noordzee m cm een mooi seizoen." Net als Niels Steenbakker speculeert hij niet over een promotie naar A-rijders. „We moeten eerst maar eens goed presteren", aldus Goud, die wel zijn zinnen heeft gezet op de eind zege in de Holland Inline Cup, de wedstrijdenreeks waarin de rijders tussen de zestig en honderd kilo meter moeten afleggen. Vanaf dit seizoen is ook Niels Me su (16) actief in het skeelerpeloton. De jongere broer van Erwin rijdt samen met Goud en Steenbakker namens Skate-dump.nl/Koole Sport mee bij de beloften. Hij ziet het skeeleren vooral als goede voor bereiding op het schaatsseizoen. Mede in verband met zijn nog jeugdige leeftijd doet hij alleen mee aan de wedstrijden in het ka der van World on Wheels. Vanzelfsprekend maken de vijf Zeeuwen hun opwachting bij Domburg on Wheels. Zij mikken voor eigen publiek op ereplaatsen. Dit zal met name bij de A-rijders, met deelname van landelijke top pers zoals Sjoerd Huisman en Geert-Jan van der een loodzware opgave worden. zie ook het filmpje op onze site www.pzc.nl Liefhebbers van de skeelersport komen vandaag aan hun trekken. In Domburg wordt een wedstrijd om de landelijke topcompetitie verreden. PZC j Öonja Odijk fêio Dirk-jan Gjeftema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 160