Peuteropvang Tholen over naar Toerdeloo Slaaphuisjes B anj aard zorgen voor discussie Verbouwings uitverkoop Nu: Op de nieuwe *f\Q/ voorjaars/zomercollectie ItJ /O van AutoTe am opf i Opel Agila makelaar Coffeeshop Checkpoint voert pasjes in Subsidie noodzaak voor molens Goesenaar overvallen bij eigen woning Opbrengst festival voor carnaval KvK: Goese havenbedrijven in onzekerheid De Lentetoppers M2Makelaars.nl Thoolse stichting blijft bestaan, maar geeft uitvoering uit handen. Noord-Bevelands Belang vreest overlast van nachtelijk toerisme. korting Bij aankoop van pq/ 2 stuks of meer éL,J /O korting I»] OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Bewonder onze De nieuwe Temptation modellen. 0% Betaal in 3 jaar, Nu vanaf zonder één cent rente! €10.995,- /TXAutoTeam PZC Zaterdag 19 april 2008 29 "w^R'. ,'S TERNEUZEN - Bezoekers van coffeeshop Checkpoint in Terneu- zen moeten zich voortaan laten re gistreren. Vanaf deze zomer krij gen zij alleen nog toegang tot de shop op vertoon van een klanten pas. Het systeem vormt volgens de cof feeshop-directie een 'waterdichte' garantie dat bezoekers niet meer dan de toegestane vijf gram softdrugs per dag bij Checkpoint kunnen kopen. Ook moet het pas jessysteem een remmende wer king hebben op het aantal bezoe kers. Het systeem is echter vooral bedoeld om het gedrag van de be zoekers te beïnvloeden. Het pasjes systeem is gekoppeld aan een huis reglement, dat de strijd aangaat met parkeer- en verkeeroverlast, wildplassen en het achterlaten van rommel op straat. SINT-ANNALAND - Het Thoolse col lege is bereid subsidie te verstrek ken voor het herstel van drie parti culiere molens, maar alleen als het Rijk dat ook doet. Het gaat om mo len De Verwachting in Tholen- stad, De Vier Winden in Sint-An- naland en De Jager in Oud-Vosse- meer. Hoeveel het college even tueel uit wil trekken, moet later dit jaar blijken. Het gaat alleen door als de rijksoverheid als eerste subsidie geeft. Patrick Jungbeker van de molen in Sint-Annaland heeft daar goede hoop op. Vorig jaar viel hij net buiten de boot. De restauratie van de molen kost 350.000 euro. Het Rijk moet daar 175.000 euro aan bijdragen. i In woonbemlddsllng I door Rob Paardekam THOLEN - Kinderopvangorganisatie Toerdeloo uit Steenbergen gaat de peuterspeelzalen in de gemeente Tholen met ingang van het komen de schooljaar draaiende houden. De Stichting Peuterspeelzalen Tho len, die nu nog zelf verantwoorde lijk is voor het reilen en zeilen van de speelzalen, blijft wel bestaan. „In de nieuwe structuur moet je ons meer als een soort raad van toezicht zien", zegt bestuurslid en woordvoerder Han van 't Hof Vorig jaar heeft een extern bureau onderzoek gedaan naar de manier waarop de peuterspeelzalen in de gemeente op dit moment worden gerund. Het advies aan de stich ting was duidelijk: geeft de hele uitvoerende taak uit handen aan een professionele aanbieder van kinderopvang. Het gaat dan om on der meer de pedagogische taken, maar ook de organisatie en het per soneelsbeleid. „Wij hebben nu een coördinator die prima werk ver richt", zegt Van 't Hof „Maar het valt niet mee om al deze zaken in één persoon te verenigen. Je moet ook aan de toekomst denken." Volgens hem kwam er ook veel te veel werk op het bordje van het be stuur terecht. „En laten we eerlijk zijn: wij hebben geen pedagogi sche opleiding gevolgd. Als je een organisatie kan vinden die het be ter kan doen, moet je het niet la ten." Twee aanbieders waren in de race om de uitvoering van het peu- terspeelzaalwerk over te nemen. De keuze is gevallen op Toerdeloo, dat enkele jaren geleden in Steen- De Stichting Peuterspeelzalen Tholen geeft de uitvoerende ta ken uit handen. Vanaf volgend schooljaar worden de peuters op gevangen door Toerdeloo. WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft een di lemma op het bord liggen dat de raad verdeelt: slaaphuisjes. Moeten die er komen op het Banjaard- strand of niet? Donderdag 24 april beslist de raad of het plaatsen van 25 slaaphuisjes op het hoofdstrand van de Banjaard mogelijk zou kun nen worden. Cruijf heeft het ons al geleerd: er zijn maar weinig zaken met alleen maar voordelen. De kunst is om voor- en nadelen tegen elkaar af te wegen. Het college van B en W ziet voordelen van slaaphuisjes. De raad heeft zich immers uitge sproken voor differentiatie in het toeristische aanbod. Nee, vindt een deel van de oppositie en met Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunello Cucinelli, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Ifl] name Noord-Bevelands Belang (NBB), je moet het Banjaardstrand houden zoals het is. Bovendien vreest de NBB overlast van nacht brakers en problemen op de lange termijn met de afslag van zand. Hoewel er eens in de vier jaar nieuw zand wordt opgebracht, is het niet uitgesloten dat plaatsing op termijn fysiek onmogelijk of ui terst begrotelijk wordt. Elders zijn slaaphuisjes bevorder lijk voor de sociale controle geble ken, zegt het college. Er is een ex ploitant in beeld die al tientallen jaren strandhokjes verhuurt en die gewend is aan onzekerheden met zandafslag, en aan heerszieke huur ders. De gemeente wil per se niet dat de huisjes in particuliere han den komen, om greep te kunnen houden op hoe de huisjes eruit zien. Ze moeten positief in het oog springen en het strand aan trekkelijker maken. GOES - Een zestigjarige man uit Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart over een overvallen in de buurt van zijn ei gen woning, in de omgeving van de Appelstraat. De man kwam thuis van een avondje stappen en wilde zijn deur openen toen er opeens twee personen bij hem stonden. De twee pakten de man vast en mis handelden hem. Ze gingen er van door met geld, een gsm en siera den van de man. De man hield aan het voorval een pijnlijke keel, gekneusde ribben en pols en wat lichte schaafwonden over. De politie zoekt eventuele getui gen van het voorval. bergen is begonnen, maar inmid dels in verschillende plaatsen kin deren opvangt. De organisatie gaat zich vanaf volgend schooljaar be zig houden met de dagelijkse gang van zaken op de Thoolse peuter speelzalen. De Stichting Peuterspeelzalen Tho len blijft gewoon bestaan. De leid sters blijven daar in dienst. Feite lijk verandert er voor hen en de kinderen heel weinig. Voor de leid sters kan de nieuwe structuur zelfs voordelen opleveren. „Ze kunnen straks meer uren werken als ze dat willen", zegt Van 't Hof „Wij kun nen ze met alleen de peuterspeel zalen niet meer dan 24 uur bie den. Maar Toerdeloo heeft meer vormen van kinderopvang." De Steenbergse organisatie heeft: op dit moment al een kinderdag verblijf in Poortvliet en in Sint-An- naland biedt ze buitenschoolse op vang aan. In andere kernen gaat Toerdeloo wellicht ook kinderop vang aanbieden. GRAAUW - De organisatie van pop festival Graauwrock in Graauw stelt de opbrengst van de selectie wedstrijd The Road To Graauw rock beschikbaar aan de door brand gedupeerde carnavalsvereni gingen in de gemeente Hulst. Acht bands uit Nederland en België ne men het zaterdag 26 april tegen el kaar op in The Road To Graauw rock op het complex van de voet balvereniging Graauw. Vanaf 19.00 uur gaan de bands Stone Dust (Hulst), Paralyzed (Amsterdam), Nogal Wiedus (Sassenheim), Pa tent Pending (Den Haag), Reckless (Delft), One Custard Pie (Loke ren), Frontline (Brugge) en Oran- geRed (Culemborg) de strijd aan. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl GOES - De gemeente Goes moet be drijven in het havengebied snel duidelijkheid verschaffen over hun toekomst, vindt de Kamer van Koophandel. Het verpauperende havenindus triegebied wordt de komende tien, vijftien jaar omgevormd tot een wijk met tweeduizend woningen. Dat betekent dat bedrijven die moeten verhuizen, niet kunnen uitbreiden zolang ze nog in het ha venindustriegebied zitten. De han delskamer stelt vast dat met veel bedrijven nog niet wordt onder handeld. Volgens wethouder Sop hie van 't Westeinde wordt hard gewerkt aan een oplossing. De wa tergebonden bedrijven moeten echter nog even geduld hebben tot dat duidelijk is of op een nieuw 'nat' terrein bij Schorebrug terecht kunnen. Om dat te onderzoeken, richt de provincie binnenkort een 'task force' op. „Pas als daarover duidelijkheid ontstaat, kunnen on derhandelingen worden opge start", zegt Van 't Westeinde. Niet-watergebonden bedrijven kunnen verkassen naar Poel II en (het toekomstige) Poel V. A g MM Uw pakketvoordeel is maximaal 5.800,-! 31AA4LAKG officieel Opel Deaier Ir voel je v r i j Goes Klein Frankrijk 31, (0113) 23 79 23 Krobbendijke Vlissingen Westweg 5, (0113) 50 20 1 0 Bedrijrsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157