V? irf PZC Hospice zet stap vooruit rijbewijs kwijt 25 koopzondag 20 april fö intratuin Vandaag het feest! SCHOUWEN-DUIVELAND Er voeren veel meer smokkelschepen dan we altijd dachten 34 en 35 Rennen voor Running Team Slavengeld wil nu jongeren winnen voor maritieme historie 26 Bestuur werft nieuwe vrijwilligers voor hospice en thuishulp. ALMANAK Spijkerbroek Zaterdag 19 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl BRUINISSE - Zo'n driehonderd kinderen deden gisteren mee over hebben." De lokale AH-vestiging sponsorde gisteren in na- aan een sponsorloop voor het Bru's Running Team. „Ja, het tura in de vorm van wat te eten en te drinken voor de jeugdi- leeft enorm in Bruinisse", zegt Running Team-lid Roy Knop. ge sponsorlopers, afkomstig van obs De Meerpaal en cbs Op „We vinden het ontzettend leuk dat de scholen dit voor ons Dreef. Het Bru's Running Team verwacht een opbrengst van rond de drieduizend euro. Een aantal lopers van het uit totaal 24 mensen bestaande Bru's Running Team liep tijdens de spon sorloop op het veld van VV Bruse Boys. foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het hospice heeft een belangrijke stap vooruit gezet. Na lang wachten is het Rijk over de brug gekomen met subsidie en dat betekent dat het bestuur kan begin nen met het werven van betaalde krachten in eigen dienst. Tot op heden werden betaalde krachten gefinancierd door twee andere or ganisaties waaronder Allévo. Twee parttime coördinatoren en een parttime administratieve kracht moeten de continuïteit in de organisatie waarborgen. Het hospice in Zierikzee is daar naast op zoek naar nieuwe vrijwil ligers. „Tien extra mensen zou heel fijn zijn", zegt Inge Heuff, voorzitter van het bestuur. De aanwas is noodzakelijk omdat in de loop der tijd mensen om uit eenlopende redenen afhaken, bij voorbeeld omdat ze verhuizen of het te druk hebben met andere werkzaamheden. Het is volgens Heuff niet zo dat de zorg nu onder druk zou staan, maar als er plots een griepepide mie uitbreekt of de vrijwilligers trekken er massaal op uit, dan ont staat er wel een probleem. „We zoeken nu vooral mensen die zorg kunnen geven, de handen aan het bed." De nieuwe vrijwilligers zijn niet al leen nodig in het hospice zelf Sinds januari is de voormalige stichting voor vrijwillige palliatie- ve terminale zorg thuis (vptz- thuis) ondergebracht bij het stich ting hospice Schouwen-Duive- land. Bij de vptz-thuis zijn vijftien vrijwilligers actief die mensen ver- PJI Het hospice in Schouwen-Duive- land zoekt nieuwe vrijwilligers. Daarnaast gaat het bestuur partti me krachten aannemen. zorgen die medisch uitbehandeld zijn maar wel nog thuis wonen. Voor deze zorgtaken zijn een paar extra handen ook zeer welkom. „En sommige vrijwilligers geven liever hulp bij mensen thuis dan in een hospice en anderen maakt het niet uit." Heuff verwacht dat zowel bij het hospice als bij de vptz-thuis de hulpvraag de komende tijd zal groeien. De werving van vrijwilli gers heeft echter een tijdje stil heeft gelegen omdat het hospice - voor wat de vrijwilligers betreft - draaide op een interim-coördina tor die niet aan dit soort taken toe kwam. TERNEUZEN - De politie heeft don derdagavond tijdens een snelheids controle op de Koegorsstraat in Terneuzen het rijbewijs ingevor derd van een negentienjarige Bel gische automobilist. Hij passeerde de laser met een snelheid van 114 in plaats van de maximaal toegestane 60 kilometer per uur. De Belg werd aan de kant gezet en kon zijn rijbewijs inleve ren. van 12:00 tot 17:00 uur Bij aankoop van een kamerplant en pot op 19 en 20 april potten wij GRATIS op in 'Seramis'. De ideale voedingsbodem voor ai uw planten! Gemakkelijk, hygiënisch, nooit teveel water en dus langer plezier van uw planten! Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Na acht weken Sonja Bakkeren vonden ze het welletjes. De Ter- neuzenaar is dertien kilo lichter, zijn eega is tevreden met acht ki lootjes. Allebei strakker in het vel, maar niet in de kleding.... hoog tijd voor een dagje winke len dus. Zo belandde het stel in een zaak in Axel, waar vrouwlief met wat broeken en een blouse een pashokje indook. Twee minu ten later ging het gordijntje weer open. „Nou, die broek mag zeker nog een maat kleiner", zei de ver koopster onomwonden, terwijl de Terneuzense de blouse eens strak trok. „Dat is nu precies waarom ik hier ben", reageerde ze. „Dit is namelijk mijn eigen spijkerbroek." dte-Menfósre Optredens van o.a. 7 f.OWOS 3s?fjË Meet Greet Bob de Bouwer f.gp rijf 'ff J# PROGRAMMA Zit WWW.WOOWROmtVAROOEMORTim.Wl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 153