Sport Zeeuwse skeeleraars liggen op koers Hoek moet diep in de reserves tasten Beenhakker wil verrassen op EK Spelers kiezen voor het eerst beste futsaller 4*4 I Zaterdag 19 april 2008 PZC Domburg on Wheels is de opening van het Zeeuwse seizoen. Domburg on Wheels -19 april re Bondcoach van Polen meer peoplemanager dan voetbalmanager. door René van Stee GOES - De kop van het landelijke skeelerseizoen ging er vorige week afin Brakel. Vandaag strijken de rij ders neer in Domburg voor World on Wheels, dat net zoals de wed strijd in Brakel onderdeel is van World on Wheels, de nationale topcompetitie. De Zeeuwse rijders waren tevre den over hun seizoensstart in Bra kel. „We liggen op koers", ver klaart Andries Minderhoud, die voor het vijfde jaar meerijdt in de - hoogste - A-categorie en 25e werd. Naar eigen zeggen reed hij nog nooit zo makkelijk mee in wedstrijd aan het begin van het seizoen. „Na een dipje in juni en juli vorig jaar, loopt het nu best goed. Ook het schaatsseizoen is prima verlo pen. Ik merk dat ik nog steeds ster ker word", vertelt de 23-jarige in woner van Waarde, die samen met Erwin Mesu voor de Friese formatie Cape Cod uitkomt. Zij Thaakten die overstap min of meer gedwongen, omdat hun sponsor VW Zeeland er onverwacht mee stopte. Erwin Mesu (18) maakte in Brakel zijn debuut in de A-categorie. De Middelburger promoveerde na zijn goede resultaten bij de B-rij- ders, vanaf dit jaar de beloften ge naamd, waar hij tweede in het eindklassement werd. Met een 34e plaats was Mesu niet ontevreden. „Het gaat sneller dan bij de belof ten. In plaats van dat jij de toon zet, maakt nu iemand anders snel heid. Maar het gaat best goed, al ssoet ik nog veel ervaring op doen." Zowel Niels Steenbakker als Oli vier Goud komt terug van blessure leed. De pechduivel zat met name Steenbakker op de hielen. Want de 19-jarige Biggekerkenaar werd vorig jaar niet alleen geveld door de ziekte van Pfeiffer, maar liep ook nog eens een longontsteking op en een ontsteking aan de pezen Van links naar rechts: Andries Minderhoud, Erwin Mesu, Niels Mesu, Niels Steenbak ker en Olivier Goud E 12.00 uur recreatietocht over 30 of 75 km C E 14.30 uur jeugdwedstrijd t/m twaalf jaar (twee ronden van 1,3 km) ru 00 0 lm 15.00 uur WEA Cup 16.00 uur mannen veteranen (24 ronden, 30 km) O. 17.00 uur mannen beloften (24 ronden, 30 km) 18.00 uur vrouwen (20 ronden, 25 km) 19.00 uur mannen, A-rijders (32 ronden, 40 km) in zijn enkels. Hij is sinds januari weer fit. In Brakel, waar hij twee keer eerder won, werd hij tweede. „En daar mag ik niet over moppe ren. Want ik ben van redelijk ver moeten terugkomen." Ook Olivier Goud (20) is optimistisch. Hij was een poos uit de roulatie door een WEA Cup ontstoken botvlies aan de enkel. Na zijn herstel reed hij ettelijke duizenden kilometers op de koers- fiets. Hij won zelfs een B-koers van de TMZ en haalde in Brakel bij de beloften de vijfde plaats. „Ik raak langzaam maar zeker weer in vorm. Zonder blessures wordt het In Domburg wordt vandaag ook om de WEA Cup gestreden. De competi tie bestaat uit tien wedstrijden. Na Domburg wordt er gereden in Goes (23 april), Wemeldinge (14 mei), Ritthem (28 mei), Krabbendijke (11 juni), Oostburg (18 juni), Seroosker- ke (16 juli), Goes (13 augustus), Goes (27 augustus), Goes (27 septem ber). De wedstrijd in Krabbendijke geldt als het Zeeuws kampioenschap op de marathon, in Oostburg wordt dezelfde titel op de tijdrit vergeven. een mooi seizoen." Net als Niels Steenbakker speculeert hij niet over een promotie naar A-rijders. „We moeten eerst maar eens goed presteren", aldus Goud, die wel zijn zinnen heeft gezet op de eind zege in de Holland Inline Cup, de wedstrijdenreeks waarin de rijders tussen de zestig en honderd kilo meter moeten afleggen. Vanaf dit seizoen is ook Niels Me su (16) actiefin het skeelerpeloton. De jongere broer van Erwin rijdt samen met Goud en Steenbakker namens Skate-dump.nl/Koole Sport mee bij de beloften. Hij ziet het skeeleren vooral als goede voor bereiding op het schaatsseizoen. Mede in verband met zijn nog jeugdige leeftijd doet hij alleen PZC Donja Odljk] foto Dirk-jan Gjeltema mee aan de wedstrijden in het ka der van World on Wheels. Vanzelfsprekend maken de vijf Zeeuwen hun opwachting bij Domburg on Wheels. Zij mikken voor eigen publiek op ereplaatsen. Dit zal met name bij de A-rijders, met deelname van landelijke top pers zoals Sjoerd Huisman en Geert-Jan van der een loodzware opgave worden. zie ook het filmpje op onze site www.pzc.nl I** Liefhebbers van de skeelersport komen vandaag aan hun trekken. In Domburg wordt een wedstrijd om de landelijke topcompetitie verreden. HOEK - De topscorer, de aanvoer der en de gangmaker van Hoek zijn er vandaag in de thuiswed strijd tegen Geinoord niet bij. Willem Leushuis moet diep in de reserves tasten, maar is vast van plan om het seizoen waardig af te sluiten. „We krijgen nog prachtige wedstrijden, tegen Spakenburg, Kozakken Boys, Kloetinge... En ie dereen heeft er nog zin in." Sam Ysebaert, met elf goals de topscorer, moet de laatste vier wed strijden missen door een blessure in de liesstreek. Pieter de Munnik en Gideon Imagbudu zijn ge schorst en Mamadouba Gueye is geblesseerd. De A-junior Tijn Tiele- mans zit op de bank. Kloetinge gaat vandaag op bezoek bij Ajax. De Bevelandse ploeg is of ficieel nog niet gedegradeerd, maar maakt zich niet meer al te veel illusies. „We gaan niet meer aan allerlei scenario's denken", zegt trainer Diederik Hiensch. „We gaan vrijuit spelen, maar we hebben nog wel zoveel eerzucht dat we de wedstrijden willen win nen. En het is altijd leuk om bij Ajax te voetballen. Er ligt een pri ma veld en de entourage is leuk." Kloetinge moet het in de uitwed strijd in Amsterdam stellen zonder Bram Plomp (ziekte van Pfeiffer), Corné Schilperoort en Mervin Nie- mantsverdriet (beiden geschorst). Kloetinge is achter de schermen druk bezig om de selectie voor vol gend seizoen samen te stellen. Vast staat dat Regilio Pinas en Cor né Schilperoort naar Hoek vertrek ken. André Siereveld is in beeld bij VC Vlissingen. „We hebben ge sprekken gevoerd met de jongens van de huidige selectie", zegt Hiensch. „Dat ziet er best goed uit. Een groot percentage, zo'n tachtig procent, wil wel blijven. Er wordt verteld dat er een leegloop komt bij Kloetinge, maar dat gerucht kan ik ontzenuwen." TERNEUZEN - Voor het eerst in de geschiedenis van het Zeeuws- Vlaamse futsal wordt dit seizoen een beste futsaller in de eerste klas se van de regionale competitie ge kozen. De vraag wie dat moest worden, werd de voorbije twee weken aan honderd spelers uit de eerste klas se voorgelegd die uit 176 spelers konden kiezen. Voorwaarde was wel dat er niet mocht worden gestemd op een speler van het eigen team. 94 Spe lers leverden hun top drie in. In to taal werd op 58 spelers een stem uitgebracht. Komende maandag (21 april) om 19.30 uur wordt in Hulst, vooraf gaande aan de halve finale van de regiobeker, de uitslag bekendge maakt. Jurgen Beterams, voorzitter van Futsal Zeeuws-Vlaanderen, zal de wisseltrofee aan de winnaar uitrei ken. WARSCHAU - Bondscoach Leo Been hakker hoopt deze zomer op het Europees kampioenschap iedereen te verrassen met 'zijn' Polen. De Nederlandse trainer werd in 2006 aangesteld als laatste hoop na ja ren van teleurstellingen rond de nationale voetbalselectie. „De sfeer was heel negatief, de spe lers hadden geen vertrouwen meer. Maar na twee jaar is het een wereld van verschil. We hebben een mentaal sterk team, iedereen gelooft er weer in. Ik denk dat we een hoop mensen gaan verras sen", aldus Beenhakker. Hij is bo vendien blij met zijn nieuwste aan winst. De geboren Braziliaan van Legia Warschau Roger Guerreiro heeft net op tijd zijn naturalisatie in orde. „Van hem verwacht ik veel." De oud-trainer van onder meer Ajax en Feyenoord zal in de voorbereiding naar het Europese toernooi vooral bezig zijn met de moraal in zijn team. De Poolse competitie is verwikkeld in een corruptiezaak waarbij mogelijk der tig clubs betrokken zijn. Voor een aantal dreigt degradatie. „Het is een rare en smerige zaak. Het is niet makkelijk de spelers daar van af te schermen. Ik ben nu ook meer peoplemanager dan voetbal manager." Polen treft Duitsland als eerste tegenstander en daar kijkt 'Don Leo' naar Uit. „Als we tien keer tegen Duitsland spelen, winnen ze waarschijnlijk zes keer. Maar die andere vier keer is er de mogelijkheid van een verrassing." Leo Beenhakker, bondscoach van Polen, kijkt uit naar het openings duel van het EK met Duitsland. Don Leo zinnespeelt op een stunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 150