Ju-s tafel Dow eist ontsluitingsweg Verbouwings uitverkoop Nu: Op de nieuwe *f\Q/ voorjaars/zomercollectie lU /O 80 mille voor Hulster leefbaarheidsfonds makelaar Dow wil volwaardige westelijke ontsluiting voor al het verkeer. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Bomen weg voor schoonmaken sloot Stadhuis Oostburg mogelijk onbereikbaar korting Bij aankoop van r- 0/ 2 stuks of meer /O korting Woonstichting en Woongoed stellen geld beschikbaar. M2Makelaars.nl Bustocht voor ouderen langs tulpenvelden Jarige basisschool zingt speciaal Zeemeeuwenlied PZC Zaterdag 19 april 2008 I 29 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Dow Benelux dreigt grond langs de Wevelswaaldijk niet beschikbaar te stellen voor een calamiteitenweg als die weg niet gebruikt kan of mag worden voor alle verkeer. De chemiegigant wil er van verze kerd zijn dat leveranciers, afne mers en personeel ook gebruik kunnen maken van een westelijke ontsluitingsweg. Als er geen vol waardige ontsluitingsweg komt, willen Dow en de bedrijven op de Mosselbanken en het Valuepark ge bruik blijven maken van de be staande Braakmanweg. Die moge lijkheid is uitgesloten, zegt wet houder Co van Schaik, voorzitter van het bestuurlijk overleg over de calamiteitenweg. Provincie, Zee land Seaports en Zeeuwse Milieu federatie zijn eerder overeengeko men dat de Braakmanweg en de Savoyaardsweg aan het verkeer worden onttrokken ten gunste van natuur in het Braakmanbos. Van Schaik stelt dat de calamitei tenweg puur is bedoeld voor het aan- en afrijden van hulpdiensten, mocht er een ramp gebeuren. „We zetten eerder in op een calamitei- tenweg-plus, waardoor ook ander verkeer van die route gebruik zou kunnen maken. Die oplossing bleek echter twee keer zo duur, zo dat een dergelijk tracé niet haal baar meer is. Vandaar dat we moe ten zoeken naar een oplossing die bij calamiteiten bruikbaar is." Van Schaik begrijpt dat Dow en be drijven op het Valuepark bij een ongeluk in de tunnel of op de Her- bert H. Dowweg de bedrijfsactivi teiten willen kunnen voortzetten. „Maar het gaat dan om een weg voor de gewone verkeersafwikke ling. Als Dow vindt dat die niet ge garandeerd is, moet het bedrijf de IJ! Dow bestrijdt dat de aan te leg- gen calamiteitenweg alleen voor noodsituaties is. Alle verkeer moet er gebruik van kunnen ma ken, vindt de chemiegigant. provincie om een onderzoek vra gen. Als dat onderzoek de nood zaak van bredere wegen richting het westen aantoont, moet de pro vincie zorgen voor maatregelen." Woordvoerder Erik van Oosten van Dow stelt dat de term 'calami teitenweg' in een later stadium is uitgevonden. „Het ging van het be gin af aan om een westelijke ont sluitingsweg, die de bestaande Braakmanweg kan vervangen. Wij bestrijden ten zeerste dat de weg alleen is bedoeld voor noodsitua ties. Personeel en leveranciers die uit het westen komen, moeten niet afhankelijk zijn van infrastruc tuur langs de oostkant. Ook al om dat de verkeersdruk aan die kant dan nog verder toeneemt." ons aan d© ten«JfW«ehe Kaai 48 in Mitiiieihu'y GRATIS VOOR VBRHUURDfcRt ROTS-VAST GROET' O® grootste verlmtmi akelaat' van Naderiand T. 0118-611411 E. fniddeiburg@rotsvast.nl SAS VAN GENT - De gemeente Ter- neuzen wil 352 bomen laten omza gen in de gemeentelijke groen strook rondom de begraafplaats aan de Schapersweg in Sas van Gent. Het gaat om verschillende boomsoorten. De massale bomen- kap is nodig om een onderhouds- strook te maken ten behoeve van het opschonen van de aangrenzen de sloot. De aanvraag voor de kap- vergunning ligt tot 2 mei ter inza ge bij de gemeentebalies in Axel, Sas van Gent en Terneuzen. OOSTBURG - De aanleg van een noodstroomaansluiting kan er van daag voor zorgen dat het gemeen tehuis van Oostburg tot 14.00 uur niet bereikbaar is. Het antwoordap paraat met storingsnummers is daardoor niet te horen. Omdat in woners toch op zaterdag nog wel eens bellen voor storingen heeft de gemeente een antwoordappa raat aangesloten op nummer 0117-453317. Voor milieuklachten kunnen mensen als gewoonlijk te recht op nummer 0118-412323. TERNEUZEN - De viering van het 40-jarig bestaan was eind januari al voor zichtig ingezet met een receptie en een taartenbakwedstrijd, maar vrijdag avond was er de grote Zeemeeuw-voorstelling. Voor het jubileumfeestje van de Terneuzense basisschool werd uitgeweken naar de kantine van scho- Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunello Cucinelli, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl lengemeenschap De Rede. Alle leerlingen, zoals hier groep 01 met Hoedje van Papier, en het onderwijzend personeel droegen op het podium met dans en vooral veel zang een steentje aan de viering bij. Met als slot het 'Zeemeeuwenlied', gezongen door alle kinderen. foto Wim Kooyman HULST - De woningcorporaties Woonstichting Hulst en Woon goed Zeeuws-Vlaanderen storten elk 40.000 euro in een leefbaar heidsfonds voor de gemeente Hulst. Dat hebben beide woning bouwverenigingen afgesproken met het gemeentebestuur. Organi satoren van evenementen in buur ten of wijken in de gemeente kun nen een beroep doen op het fonds als hun activiteit dient ter verbete ring van de sociale samenhang in de wijk of de kwaliteit van de woonomgeving. Ook groepen die zich inzetten voor de jeugd of met activiteiten op het gebied van sport, spel, ontspanning en cul tuur kunnen een beroep doen op een bijdrage uit het leefbaarheids- fonds. Verzoeken moeten schrifte lijk worden ingediend bij de Woonstichting. Meer informatie via www.wshulst.nl. Is het geld in een bepaald jaar niet opgebruikt, dan vervalt het restant. Van dit budget kan een bedrag uitgekeerd worden ter ondersteuning van slachtoffers van natuurrampen. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft al langer een eigen leefbaar heidsfonds. Daarin zit voor heel Zeeuws-Vlaanderen 200.000 euro. HULST - Stichting Welzijn Hulst houdt donderdag 24 april een bus tochtje voor ouderen langs de tul penroute. Om 13.00 uur stopt de bus van Boehlé voor gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen. Daar wordt bij terugkeer om 14.30 uur nog even nagepraat onder het genot van een kopje koffie met iets lekkers erbij. De kosten voor dit uitstapje bedragen 5,00 per persoon, inclusief de koffie en trak tatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 147