onderhoudsstop weer lering' La Ban Zee Wonen in kanaalzone geen feestje Slagwerkdemonstratie landelijk wonen.n Jaar religieus erfgoed 20% KORTING Middelburg krijgt 'Voetbal Experience' optiek Van Schaik: we moeten gebied aantrekkelijker maken om in te wonen. OP ALLE AANKOPEN voor Client-Card-houders Nog geen CLIENTCARD? KOM SNEL Z PZC Zaterdag 19 april 2008 27 tobartZ Noordstraat 13, Brillen, oogmeting, contactlenzen Tel. 0115-562772 Naftakraker LHC2 van Dow in Terneuzen is de voorbije weken helemaal uit elkaar gehaald, schoongemaakt, gemodificeerd en gemoderniseerd en op nieuw in elkaar gezet. foto Camile Schelstraete Oostblok. Dow ontfermde zich niet over het onderdak van deze arbeiders, dat moesten de onder aannemers zelf regelen. Schipper: „Ze hebben overal gezeten, in ho tels, op campings, bij verhuurbe drijven. Klachten daarover zijn uit gebleven. Zelf hebben wel elke dag TERNEUZEN - De slagwerkgroep van harmonie De Vliegende Hol lander en de slagwerkleerlingen van Toonbeeld geven morgen (zondag) een demonstratie in de grote zaal van Toonbeeld aan de Bellamystraat in Terneuzen. gezorgd voor de maaltijdvoorzie ning en het vervoer voor deze mensen." Tientallen miljoenen eu ro's heeft de stop Dow gekost, maar dat wordt - zegt Schipper - snel terugverdiend als de kraker weer draait en meer rendement zal hebben dan voor de stop. De Toonbeeld-slagwerkers staan onder leiding van Michael de Leer- snijder, De Vliegende Hollan der-percussionisten worden geleid door Jan Anthonisse. Er wordt van af 10.30 uur zowel klassiek werk ge speeld als popsongs. Door de belangrijke positie die Dow-Terneuzen binnen het con cern inneemt kan de vestiging ini tiatieven ontplooien die niet di rect tot de core business horen. Zo wil Dow een maintenancepark aanleggen naast het bedrijfsterrein bij de Westerscheldetunnel; een HULST - De Zeeuwse openingsma nifestatie van het Jaar van het Reli gieus Erfgoed vindt vrijdag 16 mei plaats in de basiliek in Hulst. Gede puteerde Harry van Waveren (cul tuur) van de provincie Zeeland ver richt de openingshandeling. De manifestatie is de start van een jaar vol activiteiten in de provincie over de kerken, kloosters, abdijen, begraafplaatsen en moskeeën. Bisschop Hans van den Hende voert om 15.00 uur het welkomst woord. Daarna zijn er diverse toe spraken en wordt er meerstemmi ge muziek ten gehore gebracht door Studium Chorale onder lei ding van Hans Leenders. bundeling van onderhoudsbedrij ven, onderwijs en kantoren. „Ik ge loof er heilig in dat we door zo'n bundeling van kracht en kennis voor de regio iets van belang neer zetten. Bij een volgende stop kan zo'n centrum ons ook goede dien sten bewijzen", aldus Schipper. Sprekers die die middag aan het woord komen, zijn onder meer hoogleraar Fred van Lieburg van de universiteit van Amsterdam en Mart van der Sterre, de directeur van de stichting Kerkelijk Kunstbe zit Nederland. Yilmaz Coban houdt een verhaal over de bouw van een nieuwe moskee in het Zeeuwse Land schap, en Jo Ivens vertelt over de beschieting van de basiliek in 1944. Na afloop is er de gelegen heid om de 'schatkamer' van de ba siliek te bezichtigen en de tentoon stelling 'Cultuur, wereld, beeld en religie In Beeld' van Zeeuwse ama teurfotografen. TERNEUZEN - Het Grenzeloze Ka naalzoneproject mag niet verzan den in een praatcircus over econo mie, infrastructuur en havenont wikkelingen. De Kanaalzone aan weerszijden van de grens zal de ko mende jaren als woongebied aan trekkelijker moeten worden ge maakt. Dat kan, volgens waarnemend-bur gemeester Co van Schaik, alleen als het project milieu en woonom geving tot eerste prioriteit maakt. „Op ruimtelijk gebied is alles in de Kanaalzone zo goed als vastgelegd. Veel verder kan de haven en de in dustrie niet oprukken. We zullen dan ook meer oog moeten hebben voor de leefomgeving, voor het mi lieu in onze regio. Daar zit al een behoorlijke druk op", aldus Van Schaik. Windmolens, fabrieken en nieuwe wegen maken de Kanaalzo ne voor nieuwkomers niet echt aantrekkelijk. „Sas van Gent, maar ook de zuidkant van Terneuzen zouden als woongebied beter sco ren als de aankleding van die ker nen wat beter zou zijn. Daar moe ten we echt aan gaan werken." MIDDELBURG - Middelburg krijgt een voetbalattractie van nationale allure. De twee eigenaren van Zee land Attracties gaan het Voetbal Ex perience in de Mortiere exploite ren. Ze zijn nu al directeur van Mi niatuur Walcheren in Middelburg en het Arsenaal en speelcircus Bambini in Vlissingen. Voetbal Ex perience moet nog voor Kerstmis 2009 de deuren openen. Het idee komt van voetbaljourna listen onder wie Matty Verkam man. Zij wilden eigenlijk een voet balmuseum, waar bijzondere ob jecten uit de Nederlandse voetbal geschiedenis te zien zouden zijn. Gaandeweg is het plan aangepast: de nadruk ligt nu op het ervaren van voetbal: „Je kan er eigenlijk heel de dag spelen", zei Verkam man gisteren op een persconferen tie. De eigenaren hopen op twee honderdduizend bezoekers per jaar. en ontvang hem GRATIS Altijd 10% korting met uw clientcard PARFUMERIE- Aktie loopt t/m 26 april 2008 Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Segeersstraat 10 Tel.0118 - 613401

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 145