Zeeland PZC Checkpoint voert pasjessysteem in 'Vertoning was een gotspe' ïuintratuin Veertien bands prediken en aanbidden de blues ZEEUWS-VIA ANDEREN Vandaag is het feest! koopzondag 20 april 25 Hardrijder is rijbewijs kwijt 34 en 35 26 Registreren bezoekers moet overlast in Terneuzen indammen. Raadslid veegt vloer aan met gang van zaken bankgarantie winkels. Er voeren veel meer smokkelschepen dan we altijd dachten Zaterdag 19 april 2008 Zelzate en Assenede schuiven aan bij glastuinbouwproject Tip? redtem@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bezoekers van coffeeshop Checkpoint in Terneu zen moeten zich voortaan laten re gistreren. Vanaf deze zomer krij gen zij alleen nog toegang tot de shop op vertoon van een klanten pas. Het systeem vormt volgens de cof-. feeshop-directie een 'waterdichte' garantie dat bezoekers niet meer dan de toegestane vijf gram softdrugs per dag bij Checkpoint kunnen kopen. Ook moet het pas jessysteem een remmende wer king hebben op het aantal bezoe kers. Een verplichte registratie is een extra drempel, die tot een da ling van het aantal bezoekers leidt, denkt Checkpoint. De voorbije maanden deden overigens zo'n vijf procent minder klanten de shop aan dan in dezelfde periode vorig jaar. Eerst worden de Neder landstalige bezoekers - -geregis treerd, daarna komen de Franstali ge klanten aan de beurt. Het systeem is echter vooral be doeld om het gedrag van de bezoe kers te beïnvloeden. Het pasjessys teem is gekoppeld aan een huisre glement, dat de strijd aangaat met parkeer- en verkeeroverlast, wild- plassen en het achterlaten van rommel op straat. Ook in een bro chure wordt duidelijk gemaakt dat de Terneuzense gemeenschap het FW Checkpoint wil de overlast van bezoekers indammen door de in- voering "van een registratiesys teem. Ook het aantal bezoekers zal waarschijnlijk afnemen. gedrag van een aantal bezoekers beu is. Checkpoint zegt deze be zoekers de toegang tot de shop te verbieden als zij zich niet aan de verkeers- en gedragsregels houden. Hoe de coffeeshop vooral dat eer ste aspect gaat controleren, is niet bekend. De Checkpoint-directie wil namelijk geen vragen over de maatregelen beantwoorden. De invoering van het systeem nam ruim een jaar in beslag, on der meer door de juridische toet sing van de verschillende registra tiesystemen van personalia, het maken van Franse vertalingen van de benodigde formulieren, de aan passing van het kassasysteem en training van personeel. Checkpoint willigt ook een eis van de gemeente Terneuzen in door het restaurant en het café een an dere naam dan de coffeeshop te ge ven. Het gaat weliswaar om drie verschillende ondernemingen on der één dak, maar de directie be aamt dat het voeren van dezelfde naam voor het café en restaurant ongewild wervend kan werken voor de coffeeshop. De nieuwe naam van het café en het restau rant worden nog niet gemeld. Optredens van o.a. ChïpZ ThoWOS Berge Meet Greet BO 'de 'O 'Jf «pg: PROGRAMMA ZIE WWW.WOONBOULEVARDDEMORTIERE.Nt. van 12:00 tot 17:00 uur Bij aankoop van een kamerplant en pot op 19 en 20 april potten wij GRAUSopin 'Seramis'. De ideale voedingsbodem voor al uw planten! Gemakkelijk, hygiënisch, nooit teveel water en dus langer pleziervan uw planten! TERNEUZEN - De politie heeft don derdagavond tijdens een snelheids controle op de Koegorsstraat het rijbewijs ingevorderd van een 19-ja- rige Belgische automobilist. Hij passeerde de laser met een snel heid van 114 in plaats van de toege stane 60 kilometer per uur. De Belg werd aan de kant gezet en kon zijn rijbewijs kon inleveren. Even later betrapte de politie op de Bachlaan een 35-jarige bromfiet ser uit Terneuzen. Hij had 2,3 maal meer gedronken dan toegestaan. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond www.intratuin.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een beschamende vertoning, een gotspe (brutaliteit). Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen laat er weinig misver standen over bestaan. Hij vindt het bestuurlijk onbenul lig en laakbaar dat het Terneuzen se college donderdagavond pas, tij dens een schorsing van de raads vergadering, een bankgarantie van vijf ton kreeg van bestuurder Ron Lensen van projectontwikkelaar Leisure Development. Die bouwt de skipiste en winkels in de Koe- gorspolder. „Maanden lang had het college de tijd om vóór de cru- 1 dale vergadering over de detailhan del bij de skipiste een bankgaran tie te krijgen. Neen! Vlak voor de vergadering is er getekend. In de trant van: „Oh ja, Marnix (Van Oyen van de PvdA, red.), je hebt gelijk. Die bankgarantie is nog niet getekend. Gelukje dat Lensen er is. Dan tekent die hem toch even", foetert Broekhuysen. „Dit heb ik in 22 jaar raadslidmaatschap nog nooit meegemaakt." Hij eist een protocol om 'deze bestuurlijke slor digheden' voortaan te voorkomen. pagina 30: achtergrond detailhandel Alex Schultz The Backbones openden gisteravond de zesde Bluesroute in de Terneuzense binnenstad. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel TERNEUZEN - Jarenlang speelde de Amerikaanse gitarist Alex Schultz in dienst van anderen. Rod Piazza en Lester Butler maak ten dankbaar gebruik van zijn diensten, maar tegenwoordig laat Schultz zich liever begeleiden. Gis teravond bood de Nederlandse bluesband The Backbones in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess hem een ideale ruggensteun om zijn snarentrekkerij de vrije loop te laten. Met een mix van swing, westcoast-grooves en vuige Butlersongs opende hij de zesde editie van de Bluesroute in Terneu zen. Die leidde langs veertien kroe gen, waar tal van bluesstijlen wer den gepredikt en aanbeden. Daar bij speelden opvallend veel lokale bands een rol. Herman de Broek jr ging ouderwets tekeer in Wilhel- mina, jive for your Life swingde in De Haan en ook de aanstormende talenten The Ditch Divers en The Marshmellows zorgden voor een Zeeuws-Vlaamse inbreng. de Mortiere t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143