Zeeland Exploitanten voor voetbalmuseum Bison-team klaar voor Central Europe Rally 26 I Zaterdag 19 april 2008 PZC Bison werknemer Daan Kool ziet zijn droom uitkomen. Bedenkers opgelucht dat Voetbal Experience er nu echt gaat komen. Goes wil controle op parkeren Colignylaan Brassband Wilhelmina geeft voorjaarsconcert Verzamelbeurs in Middelburg Kinderkoor Lichterlaaie haalt 4000 euro op Heinkenszand houdt al vroeg avondvierdaagse Keurmerk voor groepswoningen SVRZ Tholen steekt alleen geld in t 1 U/xo jr 11 if" rlp nrn fi p molens als Rijk dat ook doet LOCai DOarü IS Uil üe grdlie Particuliere molens moeten voor tonnen worden verbouwd. Intensiever contact met wijkverenigingen lijkt wethouder praktischer. door David Duijnmayer BOEDAPEST - Het Bison Rally Team begint morgen aan de Central Eu rope Rally. De race gaat in zeven dagen door Hongarije en Roeme nië, over 2671 kilometer. Met Kees Tijsterman als coureur en Jean-Pierre Jacobs als navigator heeft de acht man sterke ploeg van de Goese lijmfabrikant ver trouwen in een goede afloop. Bison werknemer Daan Kool maakt deel uit van het ondersteu nende team. Kool, in het dagelijks leven ac countmanager bij Bison, functio neert tijdens de rally als manus- je-van-alles. Die bijrol deert hem niet. „Ik ben geen coureur en geen monteur. Ik ben allang blij dat ik er bij mag zijn. Ik heb geen enkel idee wat me de komende dagen te wachten staat. Tijdens zo'n rally kan van alles gebeuren. Waar ik nodig ben, zal ik helpen. Op dit moment sta ik bijvoorbeeld de au to te wassen." Een droom die uitkomt, voor Kool. „Ik ben een grote autofreak. Met name lange afstandsrally's volg ik heel actief Dit stond bij mij zeer hoog op de lijst van din gen die ik ooit nog een keer wilde meemaken. Toen ik gevraagd werd om mee te gaan, hoefde ik dus niet lang na te denken." De Central Europe Rally is in het Daan Kool bij de net gewassen Desert Warrior. De accountmanager van Bison International uit Goes is in Hongarije voor de Central Europe rally. leven geroepen als alternatief voor de Dakar Rally, die dit jaar werd af gelast wegens de dreiging van ter roristische aanslagen. In 2009 ver huist de Dakar Rally daarom van Afrika naar Zuid-Amerika. De naam van de wedstrijdauto, Desert Warrior, verwijst nog naar het Afrikaanse wedstrijdterrein. Gelukkig hoefde er niet veel meer aan de auto gedaan te worden, on danks de andere omstandigheden. „Technisch is hij ok, en ook de bouw van de auto is goed geble ken", zegt navigator Jacobs. „We verwachten hier alleen wat meer vocht en nattigheid dan in Afrika, dus daar hebben we wat kleine aanpassingen voor moeten doen." Behalve een nieuwe auto heeft het Bison Rally Team ook een nieuwe samenstelling. In plaats van met zijn broer Raoul rijdt Jean-Pierre Jacobs dit keer met Kees Tijster man. „Voor ons is deze race puur testwerk," zegt Jacobs daarom. „We gaan dit jaar nog niet voor de winst. In principe is er geen aparte wedstrijd voor amateurs en profs, maar in de praktijk is er een aantal professionele fabrieksteams, dat al tijd vooraan rijdt. Daarachter rijdt een grote groep van amateurs en semi-professionele teams. Ons doel is om over drie jaar tot de bes ten van die groep te behoren." Een team van lijmfabrikant Bison uit Goes staat morgen aan de start van de Central Europe Ral ly, een autorace door Hongarije en Roemenië. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is definitief: Middelburg krijgt een voetbalat tractie van nationale allure. De twee eigenaren van Zeeland Attrac ties gaan het Voetbal Experience in de Mortiere exploiteren. Ze zijn nu al directeur van Miniatuur Wal cheren in Middelburg en het Arse naal en speelcircus Bambini in Vlissingen. Voetbal Experience moet nog voor Kerstmis 2009 de deuren openen. Het maakt onder deel uit van het Zeeuws Evene menten Podium (ZEP). Het idee komt van voetbaljourna listen Hugo Borst, Johan Derksen, Jaap de Groot en Matty Verkam man. Zij wilden eigenlijk een voet balmuseum, waar bijzondere ob jecten uit de Nederlandse voetbal geschiedenis te zien zouden zijn: de bal waarmee Marco van Basten scoorde en de finale besliste op het EK in 1988 of de kicksen van Faas Wilkes. Gaandeweg is het plan aangepast: de nadruk ligt nu op het ervaren van voetbal: „Je kan er eigenlijk heel de dag spe len", zei Verkamman gisteren tij dens een persconferentie. Verkamman, die ook namens de anderen sprak, zei opgelucht te zijn dat Voetbal Experience er nu écht komt: „Het gaat door, daar hebben we wel eens onze twijfels over gehad de afgelopen jaren. De ze plannen hebben onze verwach tingen overtroffen." Dat het oor spronkelijke idee uiteindelijk is op geleukt, daar kunnen ze mee le ven. „We begrijpen dat je het met die voetbalschoenen in een moder- 1*5 Recreatiebedrijf Zeeland Attrac- ties gaat ook Voetbal Experience in Middelburg exploiteren. Het attractiepark moet voor Kerst mis 2009 de deuren openen. ne recreatievoorziening niet redt." Zeeland Attracties krijgt straks twee grote onderdelen van het be drijf pal naast elkaar in de Mortie re: volgend voorjaar opent daar ook al een nieuwe versie van het vertrouwde Miniatuur Walcheren. Het is een risico om twee nieuwe attracties bijna tegelijkertijd te ope nen, erkent Edgar Angelini, één van de directeuren. „Maar we den ken dat de risico's aanvaardbaar zijn." Angelini en Van Rijswijk waren 'meteen enthousiast' over het plan, dat al zo goed als klaar was toen zij besloten mee te doen. Ze hebben alleen het accent verlegd: lag eerst de nadruk op Oranje, de aanpak wordt nu internationalen Begin juni moet de eerste paal van het ZEP in de grond zitten. Ander halfjaar later is alles klaar. De eige naren hopen op tweehonderddui zend bezoekers per jaar. Een toe gangskaartje gaat vermoedelijk 13,50 kosten. GOES - De gemeente Goes vraagt de politie strenger te controleren op auto's die op fietsstroken in de Louise de Colignylaan in Goes staan. Volgens burgemeester Dick van der Zaag is het verboden om au to's te parkeren op de fietssugges- tiestroken, maar doen veel bestuur ders dat de laatste tijd meer vanwe ge wegwerkzaamheden op en bij de Oranjeweg. COLIJNSPLAAT - Brassband Wilhel mina uit Colijnsplaat geeft zondag een voorjaarsconcert in dorpshuis De Brug. Er wordt filmmuziek gespeeld met special effects, en onder leiding van dirigent Arjo Briggeman spe len ook leerlingen van de Brass band enkele nummers. De zaal opent om 15.30 uur, het concert begint om 16.00 uur. MIDDELBURG - In het ontmoetings centrum Dauwendaele in het win kelcentrum aan de Vrijlandstraat in Middelburg is vandaag een alge mene verzamelbeurs. De beurs wordt georganiseerd door de afde ling Zeeland van de vereniging De Verzamelaar. Er zijn postzegels, an sichtkaarten, munten en nog meer verzamelobjecten te koop. De toe gang is gratis. De deuren zijn open van 9.00 tot 16.00 uur. GOES - Het Goese kinderkoor Lich terlaaie heeft met het jubileumcon cert vierduizend euro opgehaald voor stichting De Figurant. Maan dag werd de cheque overhandigd aan Theo van Teijlingen, ambassa deur van de stichting. De op brengst gaat naar medische hulp voor kinderen in Oeganda. Lichter laaie hield het concert in februari, vanwege het tienjarig bestaan. HEINKENSZAND - Heinkenszand is er vroeg bij met de avondvierdaag se. Volgende week maandag tot en met donderdag is het al zo ver. Ver trekpunt is De Stenge. Inschrijven kan via a4d@live.nl of maandag vanaf 17.30 uur. Start van de tien kilometer is om 18.00 uur, die van de vijf kilometer om 18.30 uur. Be woners van woonzorgcentrum De Koriander zijn uitgenodigd woens dag de vijf kilometer mee te lopen. HEINKENSZAND - De Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) heeft het keurmerk 'Corona klein schalig wonen' behaald. De stich ting kreeg het keurmerk gisteren uitgereikt voor de kleinschalige groepswoningen aan de Koriander in Heinkenszand. De SVRZ is de eerste organisatie in Nederland die het label kleinschalig wonen toege kend heeft gekregen. SINT-ANNALAND - Het Thoolse col lege is bereid subsidie te verstrek ken voor het herstel van drie parti culiere molens, maar alleen als het Rijk dat ook doet. Het gaat om molen De Verwach ting in Tholen-stad, De Vier Win den in Sint-Annaland en De Jager in Oud-Vossemeer. Hoeveel het college eventueel uit wil trekken, moet later dit jaar blijken. Het gaat sowieso alleen door als de rijks overheid als eerste subsidie geeft. Patrick Jungbeker van de molen in Sint-Annaland heeft daar goede hoop op. Vorig jaar viel hij net bui ten de boot. De restauratie van de molen kost 350.000 euro. Het rijk zou daar 175.000 euro aan moeten bijdragen. Er dient heel veel te ge beuren om De Vier Winden weer in oude glorie te herstellen. Zo wordt de kap volledig hersteld, worden de staart, de roedes en de spruiten vervangen, komt er veel nieuw metselwerk en is een groot deel van het binnenwerk aan ver vanging toe. „In 2010 wil ik de mo len weer draaiend hebben", zegt Jungbeker, die ook nog een inza melingsactie wil houden. Ook voor het herstel van de mo lens in Oud-Vossemeer en Tho len-stad is veel geld nodig. De eige naar van die laatste is bezig vol doende centen bij elkaar te krijgen voor een volledige restauratie. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes gooit het idee van local board over boord. Een proef in Goes-West is mislukt en een nieuwe poging in een andere wijk heeft volgens wet houder Joost Adriaanse (SGP/ Christenunie, welzijn) weinig zin. Een local board is een groep wijk bewoners die wensen en proble men in kaart brengt en daar een oplossing voor zoekt, vanuit de mensen zélf Een mooi initiatief, dat elders in het land al op diverse plekken draait en succesvol is. Maar het is in Goes-West, dat proefproject was voor de rest van de gemeente, niet gelukt om het van de grond te krijgen. Provincie en gemeente trokken er 50.000 eu ro voor uit. Daarvoor werden een enquête en een wijkschouw ge houden en bloembakken in de Ja cob Catsstraat geplaatst. Goes-West staat aan de vooravond van een grootscheepse vernieu wing van de wijk. Een flink deel van de huurwoningen wordt ver vangen door nieuwbouw en ook de openbare ruimte wordt grondig veranderd. Omdat er te veel tege lijk staat te gebeuren, was Goes-West juist een moeilijke wijk om een local board op te zetten. Er is overwogen om een nieuwe poging te wagen, bijvoorbeeld in de Goese Polder, maar wethouder Adriaanse ziet veel meer heil in een praktische aanpak. „We heb ben een dorpenplatform en een wijkenplatform. Als we zorgen dat die ambtelijk worden onder steund, komen we een heel eind. Verder wil ik zelf, samen met een 'Ik kan direct actie ondernemen, zonder allerlei briefwisselingen' ambtenaar, vaker aanschuiven bij dorps- en wijkverenigingen. Als ik daar zaken hoor die om een oplos sing vragen, kan ik direct actie on dernemen zonder dat er eerst aller lei briefwisselingen plaatsvinden. Dat bespaart een hoop tijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 138