Spert Dekker en Freire kunnen De Bruijn mikt weer op EK- titel EK blijkt eindpunt olympische shuttlebus van badmintonners mmkm Nederlandse ploeg kampt met heus Gold Race-complex, Nederland voor 't eerst niet vertegenwoordigd op Olympische Spelen. 42 Zaterdag 19 april 2008 PZC door Frits Bakker CARVIN - De Hulster biljarter Jean Paul de Bruijn maakt dit weekein de weer jacht op een internationa le titel. In het Franse Carvin zijn dinsdag de voorronden van het Eu ropees kampioenschap bandstoten van start gegaan. De Bruijn kwam later pas in actie, heeft drie winst- partijen achter de rug en de voor ronden overleefd. Met zestien spelers over uit die voorronden wordt vanaf vandaag in het Complex Sportif van Car vin, dertig kilometer onder Lille, volgens het knock-out systeem ver der gespeeld. Jean Paul de Bruijn is op papier de grootste kansheb ber. Zes keer, waarvan drie keer op rij, veroverde hij al de Europese ti tel, vorig jaar werd hij ook wereld kampioen in Spanje. In de kwalificatieronden rekende de Zeeuw in de afgelopen dagen af met de Fransman David Jacquet (125-74 in zestien beurten), de Griek George Sakkas (125-70 in der tien) en de Duitser Wolfgang Zen- kner (125-111 in acht). Daardoor werd hij ongeslagen winnaar van zijn poule van vier en plaatste hij zich bij de beste zestien spelers. „Ik ben nog niet goed op stoom ge komen, want grote series heb ik nog niet gemaakt." Frédéric Caudron maakte in de poules de beste indruk met een moyenne van 16.50. De Bruijn staat net boven de tien gemiddeld. „Dat wil nog niets zeggen, want het toernooi begint pas nu we op knock-out gaan spelen." door Patrick Delait VALKENBURG - Vergeet de namen van Tom Boonen, Stijn Devolder, Fabian Cancellara en Alessandro Ballan. Terwijl de kasseivreters in het peloton even op adem komen, begint voor een ander soort ren ner het seizoen pas echt in de Am- stel Gold Race. Het woord is vanaf morgen een week lang aan de mannen die ook bergop uit de voe ten kunnen. In het drieluik Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bas tenaken-Luik is het de beurt aan de Davide Rebellins en de Ale jandro Valverdes om uit hun hok te komen. Sinds de finish van de Amstel Gold Race in 2003 werd verplaatst van de Maasboulevard in Maas tricht naar de Cauberg in Valken burg hebben de kanonnen het nog geen enkele keer laten afweten. Aleksandr Vinokourov (2003), Da- vide Rebellin (2004), Danilo di Lu- ca (2005), Frank Schleck (2006) en Stefan Schumacher (2007): het is een rijtje winnaars dat er niet om liegt. Alleen de allergrootsten over leven het nerveuze gewriemel op de 31 klimmetjes die over de Zuid-Limburgse zakdoek zijn uit gestrooid. Bij die groten hoorde ook Michael Boogerd, ook al mocht hij op 'zijn' Cauberg nooit met champagne spuiten. Door drie keer als tweede te finishen (2003, 2004, 2005) en een keer als derde (2006) bezorgde de winnaar van de editie 1999 (toen nog in Maastricht) de Neder landse Rabo-ploeg een heus Am stel Gold Race-complex. Welke tac tiek Rabo ook uitdokterde om de enige Nederlandse klassieker naar zijn hand te zetten, aan de meet bleef de oranje brigade steevast be teuterd achter. Ook morgen zullen alle ogen weer gericht zijn op het team van de twee Eriks; Breukink en Dekker. Boogerd is dan weliswaar met pen sioen, zijn erfenis is intussen inge palmd door een stel jonge honden waarvan Thomas Dekker mis schien wel het meeste aast op de Nederlandse kluif van het klassie ke voorjaar. Dat de 23-jarige gla mour boy in orde is, liet hij vorige week zien in de Ronde van het Baskenland. Met een derde plek in het eindklassement op 35 secon den van winnaar Alberto Conta- dor lijkt Dekker klaar om Rabo bank én het Nederlandse wielren nen te bevrijden. Veel zal afhangen van het strijd plan waarmee Rabobank morgen ten strijde trekt. Dekker is immers niet de enige troef Hoewel hij de verwachtingen op de Zuid-Lim burgse hellingen nog nooit heeft kunnen inlossen, gelooft de ploeg leiding nog altijd heilig in Oscar Freire. In theorie moet 'Oscarito' het met zijn sprintkwaliteiten op de Cauberg kunnen afmaken, maar wat betekent theorie nog na 256 slopende kilometers? Als ploeg lijkt Rabobank in elk geval beter bewapend dan ooit om de enige thuisklassieker winnend af te slui tend. Ook Robert Gesink, de sensa tie in Parijs-Nice, en de beresterk rijdende Juan Antonio Flecha zijn in staat om de slag op de Eyserbos- weg te overleven. Een collectieve overval van Rabo bank lijkt het enige recept om de buitenlandse troepen te verdrijven van de Limburgse grond. Want ze zijn met velen en tot de tanden be wapend, de mannen die de Am stel Gold Race willen winnen. Da- vide Rebellin, Frank Schleck, Kim Kirchen, Damiano Cunego en Vla dimir Gusev: allemaal zijn ze klaar om Valkenburg te veroveren. Het grootste gevaar voor Rabobank komt uit Spaanse hoek. De Cau berg is immers op het lijf geschre ven van Alejandro Valverde, in 2006 al winnaar van de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik en deze week nog de snelste in Pa- rijs-Camembert. Met lijfwachten van het kaliber Luis Léon Sanchez en Oscar Pereiro aan zijn zijde, hoeft het niemand te verbazen als 'El Imbatido' zichzelf morgen trak teert op een vervroegd geschenk voor zijn 28e verjaardag volgende week. Michael Boogerd is weliswaar met pensioen, zijn erfenis is inge palmd door een stel jonge hon den. Met name Thomas Dekker is hongeriger in de Gold Race. Thomas Dekker (midden) geeft het tempo aan voor Joost Posthuma (links) en Robert Gesink. foto Vincent Jannink/ANP HERNING - Herning is het eindpunt gebleken voor de olympische shut tlebus van de Nederlandse bad mintonners. Voor het eerst sinds de toevoeging van de sport aan het olympisch programma in 1992 (Barcelona) ontbreken de Neder landse spelers straks in Peking op de Olympische Spelen. De eis van NOCNSF om op de Eu ropese titelstrijd in de Deense stad de laatste vier te halen, bleek voor Dicky Palyama, Eric Pang, Judith Meulendijks en Yao Jie uiteindelijk onbegonnen werk. Waarbij vooral de Nederlandse mannen zichzelf kunnen aanrekenen dat ze puike mogelijkheden op plaatsing lieten liggen. Palyama zag de toppers uit zijn speelschema snel verdwijnen, maar slaagde er in de derde ronde niet in de jonge Deen Jan ÈO. Jör- gensen de definitieve kaakslag toe te dienen, een dag later liet Eric Pang in de kwartfinales de Deen Nederland vaardigt geen badmin- tonners af naar de Olympische Spelen in Peking. Met name de mannen laten bij het EK kansen liggen. Joachim Persson na een onstuimig begin ontsnappen. Meulendijks en Yao Jie troffen het niet met respec tievelijk de als eerste geplaatste Pi Hongyan en de favoriete nummer twee Tine Rasmussen als oppo- nentes in de kwartfinales. Ze verlo ren in twee games het uizicht op een reis naar China. Bondscoach Martijn van Doornma len vindt dat hem en zijn spelers niets te verwijten valt. Er is vier jaar keihard gewerkt om Peking te halen en er zijn verzachtende om standigheden aan te voeren waar om het de badmintonners niet is gelukt. Yao Jie en Meulendijks vochten bijvoorbeeld lang tegen blessureleed. „Maar we waren er zelf bij toen twee jaar geleden de kwalificatie-eisen zijn afgesproken en ik ben nog steeds blij dat er dui delijke afspraken lagen. Het beleid van NOCNSF is om medaillekandi daten te sturen. Dat is misschien wat streng, maar het is nu een maal zo", keek Van Dooremalen te rug op het loodzware traject. Voor Palyama en Yao Jie was het de laatste de mogelijkheid om aan wezig te zijn op de Olympische Spelen. Palyama was er nooit eer der, Yao Jie wel in Athene maar verheugde zich vooral op een op treden in augustus in haar geboor teland. Vlietstraat 11a, Terneuzen (ROC Westerscheide) Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Meer weten? Telefoon: 0115 - 64 16 00 of e-mail: info@hz.nl i 1 Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economieën Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding volledige opleiding in Terneuzen) Combi MBB-HBD Economie Leraar Basisonderwijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 124