eningen Pastoor preekt via podcasting Tekenen en schrijven voor PZC 'Kom in beweging voor de Sportboulevard' Jarige PZC roept op om Zeeuwse verhalen te vertellen. PZC Zaterdag 19 april 2008 I 1 1 EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Met een hooggesloten toga zat hij aan tafel bij Pauw en Witteman. Hij formu leerde scherp en sprak ook over zware onderwerpen, zoals het seks schandaal in de Verenigde Staten, haast blijmoedig. Het spreken over de zin van het geloof is dagelijkse kost voor pastoor Roderick Vonhö- gen. Maar dat is niet zo opmerke lijk. Veel priesters kunnen dat. Dat hij furore maakt als 'podcastpas- toor', maakt hem bijzonder. Podcasten is het uitzenden van ra dioreportages via internet. Geloof en moderne media kunnen blijk baar goed samengaan. De podcast- pastoor rent als een razende repor ter van Rome naar Amersfoort en afgelopen week naar de VS, waar Paus Benedictus XVI een bezoek aflegde. Zijn gedrag is modern, zijn taalge bruik ook, maar zijn voorkomen is niet van deze tijd. De eerste in druk is dat de man in een verkeerd pak zit. Immers, veel geestelijken dragen geen toga wanneer ze niet liturgisch bezig zijn. Vonhögen voorspelde in de tv-uit- zending dat de paus in de VS die per zou ingaan op het schandaal rond kindermisbruik door katho lieke priesters. Hij kreeg gelijk. Een dag later stond in de krant dat de paus het gedrag van de priesters ernstig veroordeelde en dat 'geen woord de pijn en schade kan be schrijven die zulk misbruik toe brengt'. Eindelijk, het was de eer ste keer dat de paus hierover kriti sche woorden sprak. Roderick zorgde ervoor dat die boodschap snel breder verspreid werd. Zijn volgers en bezoekers van http://sqpn.com/ rekenen op de alertheid van de podcastpas- toor. Hij maakt korte metten met het stoffige imago van het katholie ke geloof Vonhögen, zo blijkt, doet niet alleen aan podcasting, hij werkt ook multimediaal. Op zijn site krijg je een indruk van de moderne katholieke kerk. Je wordt met filmpjes, foto's, muziek, reac ties en tips voor en door katholie ken om de oren geslagen. Dat is erg veel van het goede. Man en pak passen ineens wel bij elkaar. De krant bestaat nu een maal uit uw verhalen. Dat stond deze week bo ven een artikel over de fes tiviteiten rond het 250-jarige be staan van de PZC. Dat geldt voor jong en oud. Speciaal voor jong hebben we in ons jubileumjaar een teken-, schrijfwedstrijd opgezet met als hoofdprijs een publicatie in de krant, maar bovenal een ontmoe ting met koningin Beatrix op vrij dag 30 mei. De koningin is eregast van de jari ge PZC. Vier kinderen die de PZC-teken- of schrijfwedstrijd winnen, mogen haar de winnende pagina of tekening aanbieden. De ze week zijn alle basisscholen uit genodigd voor de wedstrijd. Op www.pzcopschool.nl kan het tab blad 'Voor de Koningin' geopend worden, voor meer informatie. De wedstrijdjury bestaat uit Kees Lammers, vormgever van de PZC, hoofdredacteur Peter Jansen en le zersredacteur Edith Ramakers. Zij beoordelen de inzendingen op creativiteit, vaardigheid en, indien van toepassing, het taalgebruik. Op papier moet tot uiting komen wat er zo leuk of mooi is aan Zee land. Is het fijner om in Zeeland te wonen dan in een andere provin cie? Voor deze speciale gelegen heid mag het ook een koninklijke creatie worden. De tekeningen en krantenpagina's moeten vrijdag 23 mei in ons bezit zijn. De pagina's moeten gemaild worden naar koningin@pzc.nl en de tekening (alleen het officiële te downloaden tekenvel met de PZC-kop telt) moet opgestuurd worden naar: PZC, ow Voor de Koningin. Postbus 31, 4460 AA Goes. We zijn benieuwd naar de reac ties. Dat zijn we ook naar de verha len die door de lezers opgestuurd worden voor de manifestatie 'Ver tel uw Verhaal'. Enkele vragen die bij het maken van het verhaal aan bod kunnen komen, zijn: Wat Voor de manifestatie 'Vertel uw Verhaal' zijn ook kunstwerken welkom maakt Zeeland tot een bijzondere provincie? Wat is typisch Zeeuws en is dat een aangename eigenaar digheid? Voelt u zich een Zeeuw of zult u dat nooit worden? Wat is uw band met Zeeland en hoe kijkt een 'import-Zeeuw' aan tegen Zee land. Er gelden geen restricties voor de omvang. Kunt u uw eigen verhaal niet zelf optekenen, dan kunt u contact opnemen met de redactie om geïnterviewd te wor den. De redactie bepaalt of het ver haal de moeite waard is voor een groot publiek. Niet alleen verhalen, ook foto's, schilderijen, muziek of kunstwer ken zijn welkom. We willen een al gemeen beeld krijgen van Zeeland door de jaren heen. De PZC en het Zeeuws Museum werken samen in het project Ver tel uw Verhaal. De verhalen wor den gepubliceerd op de site van het museum (www.zeeuwsmu- seum.nl). De PZC maakt later in haar jubileumjaar bekend op wel ke manier er aandacht aan de le- zersbijdragen wordt besteed. Het mailadres is: lezersredacteur@pzc.nl Meer informatie: www.pzc.nl (klik de knop PZC 250 jaar aan). Nadat deze week ook enkele Vlissingse raadsfracties aanga ven dat ze liever hun eigen accommodaties opknappen in plaats van miljoenen euro's te steken in een Sportboule vard, beginnen de betrokken verenigingen zich te roeren. Het gezamenlijke project van de gemeenten Vlissingen en Middel burg staat op losse schroeven. Een reactie van Hans Pluijlaar uit Koudekerke: „De politiek vraagt zich af hoe het komt dat het grote publiek geen vertrouwen meer heeft in die politiek. Ruim tien jaar wordt er gepraat en is de aanleg beloofd van een Sportbouelvard in V O ,;:l f I Vlissingen. De atletiekclubs en hockeyverenigingen zijn fusies aan gegaan om een en ander gemakkelijker te maken. Inmiddels zijn beide atletiekbanen in Middelburg en Vlissingen afgekeurd voor wedstrijden. De financiële problemen in Vlissingen worden nu, na tien jaar wachten, vertaald naar: 'dan maar geen Sportboulevard, dat is toch maar een prestigeproject'. Hoezo prestige? Honderden sporters blijven in de kou staan. Gemeenteraden, kom eens kijken op onze banen. De accommodaties zijn om te huilen. Opknappen is geen optie en kost ook een vermogen. Kom de beloftes na, we hebben lang genoeg geduld gehad. Ook hier gaat de slogan 'kom in beweging' volledig op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11