Bison Team rijdt door Oost-Europa Discussie over slaaphuisjes Banjaard Verbouwings uitverkoop Nu: Op de nieuwe *gf\Q/ voorjaars/zomercollectie UU /O Alleen naar Checkpoint met een pasje Motor botst frontaal op auto in Domburg Tegenslag voor voetbalclub Kloetinge Jaar religieus erfgoed start in basiliek Hulst M2Makelaars.nl Bison-werknemer Daan Kool ziet zijn droom uitkomen. Noord-Bevelands Belang vreest overlast van nachtelijk toerisme, korting Bij aankoop van CO/ 2 stuks of meer 4.3 /O korting OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl w PZC Zaterdag 19 april 2008 I 29 terneuzen - Bezoekers van coffeeshop Checkpoint in Terneu zen moeten zich voortaan laten re gistreren. Vanaf deze zomer krij gen zij alleen nog toegang tot de shop op vertoon van een klanten pas. Het systeem vormt volgens de cof feeshop-directie een 'waterdichte' garantie dat bezoekers niet meer dan de toegestane vijf gram softdrugs per dag bij Checkpoint kunnen kopen. Ook moet het pas jessysteem een remmende wer king hebben op het aantal bezoe kers. Het systeem is echter vooral bedoeld om het gedrag van de be zoekers te beïnvloeden. Het pasjes systeem is gekoppeld aan een huis reglement, dat de strijd aangaat met parkeer- en verkeeroverlast, wildplassen en het achterlaten van rommel op straat. Ook in een bro chure wordt duidelijk gemaakt dat de Terneuzense gemeenschap het gedrag van een aantal bezoekers beu is. Checkpoint zegt deze be zoekers de toegang tot de shop te verbieden als zij zich niet aan de verkeers- en gedragsregels houden. door David Duijnmayer BOEDAPEST - Het Bison Rally Team begint morgen aan de Central Eu rope Rally. De race gaat in zeven dagen door Hongarije en Roeme nië, over 2671 kilometer. Met Kees Tijsterman als coureur en Jean-Pierre Jacobs als navigator heeft de acht man sterke ploeg van de Goese lijmfabrikant vertrou wen in een goede afloop. Bison- werknemer Daan Kool maakt deel uit van het ondersteunende team. Kool, in het dagelijks leven ac countmanager bij Bison, functio neert tijdens de rally als manus- je-van-alles. Die bijrol deert hem niet. „Ik ben geen coureur en geen monteur. Ik ben allang blij dat ik er bij mag zijn. Ik heb geen enkel idee wat me de komende dagen te wachten staat. Tijdens zo'n rally kan er van alles gebeuren. Waar ik nodig ben, zal ik helpen. Op dit moment sta ik bijvoorbeeld de au to te wassen." Een droom die uitkomt, voor Kool. „Ik ben een grote autofreak. Met name lange afstandsrally's volg ik heel actief. Dit stond bij mij zeer hoog op de lijst van din gen die ik ooit nog een keer wilde meemaken. Toen ik gevraagd werd om mee te gaan, hoefde ik dus niet lang na te denken." De Central Europe Rally is in het leven geroepen als alternatief voor de Dakar Rally, die dit jaar werd af gelast wegens de dreiging van ter roristische aanslagen. De naam van de wedstrijdauto, Desert Warrior, verwijst nog naar het Afrikaanse wedstrijdterrein. Een team van lijmfabrikant Bison uit Goes staat morgen aan de start van de Central Europe Ral ly, een autorace door Hongarije en Roemenië. wissenkerke - Cruijff heeft het ons al geleerd: er zijn maar weinig zaken met alleen maar voordelen. De kunst is om voor- en nadelen tegen elkaar af te wegen: een bijna dagelijks karwei voor gemeentera den. Noord-Beveland heeft er een tje op het bord liggen dat de raad verdeelt: slaaphuisjes. Moeten die er komen op het Banjaardstrand of niet? Donderdag 24 april beslist de raad of het plaatsen van 25 slaaphuisjes op het hoofdstrand van de Banjaard mogelijk zou kun nen worden. Het college van B W ziet voor delen. De raad heeft zich immers uitgesproken voor differentiatie in het toeristische aanbod. Nee, vindt een deel van de oppositie, Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunelio Cucinelli, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl met name Noord-Bevelands Be lang (NBB), je moet het Banjaard strand houden zoals het is. Boven dien vreest de NBB overlast van nachtbrakers en problemen op de lange termijn met de afslag van zand. Hoewel er eens in de vier jaar nieuw zand wordt opge bracht, is het niet uitgesloten dat plaatsing op termijn fysiek onmo gelijk of uiterst begrotelijk is. Elders zijn slaaphuisjes bevorder lijk voor de sociale controle geble ken, zegt het college. In beeld is de exploitant die al tientallen jaren strandhokjes verhuurt en die ge wend is aan onzekerheden met zandafslag, en aan heerszieke huur ders. De gemeente wil per se niet dat de huisjes in particuliere han den komen, om greep te kunnen houden op de beeldkwaliteit. De huisjes moeten positief in het oog springen en het strand aantrekkelij ker maken. DOMBURG - Bij een frontale bot sing in Domburg raakte een motor rijder uit de gemeente Veere giste ren gewond. Over de aard van zijn verwondin gen was gisteravond nog niets be kend bij de politie. Het ongeluk gebeurde rond 18.50 uur op de Roosjesweg. Een 52-jari- ge automobilist uit Woerden wil de aan de linkerkant van de weg parkeren en week daarom uit naar de andere rijstrook. Daar reed op hetzelfde moment de 48-jarige motorrijder uit de ge meente Veere. Deze botste fron taal op de personenauto. De auto raakte bij de aanrijding bescha digd. Gelukkig hoefde er niet veel meer aan de auto gedaan te worden, on danks de andere omstandigheden. „Technisch is hij ok, en ook de bouw van de auto is goed geble ken", zegt navigator Jacobs. „We verwachten hier alleen wat meer vocht en nattigheid dan in Afrika, dus daar hebben we wat kleine aanpassingen voor moeten doen." Behalve een nieuwe auto heeft het team ook een nieuwe samenstel ling. In plaats van met zijn broer Raoul rijdt Jean-Pierre Jacobs dit keer met Kees Tijsterman. „Voor ons' is deze race puur testwerk," zegt Jacobs daarom. „We gaan dit jaar nog niet voor de winst. In principe is er geen aparte wed strijd voor amateurs en profs, maar in de praktijk is er een aantal professionele fabrieksteams, dat al tijd vooraan rijdt. Daarachter rijdt een grote groep van amateurs en semi-professionele teams. Ons doel is om over drie jaar tot de bes ten van die groep te behoren." kloetinge - Voetbalvereniging Kloetinge heeft te kampen met nieuwe tegenslag. Waren het eer der omwonenden die protest aan tekenden tegen het toekomstige vierde veld, nu zijn het de gemeen te Goes en de aannemer die - on bewust - tegenwerken. Een aantal weken geleden werden bij het aanrijden van de nieuwe grond voor het vierde veld stenen meegenomen en op het veld ge stort. Om nu gras te gaan zaaien, heeft geen enkele zin. Een bliksembezoek aan het sport park bevestigt dat beeld. Flinke brokstukken zijn opgegraven uit het veld en het ligt nog bezaaid met kiezels. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl hulst - De Zeeuwse openingsma nifestatie van het Jaar van het Reli gieus Erfgoed vindt vrijdag 16 mei plaats in de basiliek in Hulst. Gede puteerde Harry van Waveren ver richt de openingshandeling. De manifestatie is de start van een jaar vol activiteiten in de provincie over de kerken, kloosters, abdijen, begraafplaatsen en moskeeën. Bisschop Hans van den Hende spreekt om 15.00 uur een wel komstwoord. Daarna zijn er diver se toespraken en wordt er meer stemmige muziek ten gehore ge bracht. Sprekers zijn hoogleraar Fred van Lieburg van de Universiteit van Amsterdam en Mart van der Ster- re, de directeur van de Stichting Kerkelijk Kunstbezit Nederland. Yilmaz Coban houdt een verhaal over de bouw van een nieuwe moskee in het Zeeuwse Landschap en Jo Ivens vertelt over de beschie ting van de basiliek in 1944. Na afloop kunnen de 'schatkamer' van de basiliek en de tentoonstel ling Cultuur, wereld, beeld en religie in beeld van Zeeuwse amateurfoto grafen worden bezichtigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111