Een nieuwe woonwagen voor Tomas LaBan Zee landelijk wonen.n 20% KORTING Sponsorhome voor Zeelandia Burgemeester geïnstalleerd INTER BORG Cultuurweek Roosevelt Over moeder en zoon Van Wanrooij, op het Zaaihoekweg-kampj e. OP ALLE AANKOPEN voor Client-Card-houders Nog geen CLIENTCARD? KOM SNEL iiiniiHn w PZC Zaterdag 19 april 2008 27 Middelburg tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt l door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Al sinds de deconcen tratie van woonwagenkamp Wind hoek („zeg maar liever opsplitsing van onze families") in 1990 woont Tomas van Wanrooij in een staca ravan aan de Zaaihoekweg in Vlis- singen. Maar binnenkort krijgt hij van de gemeente een nieuwe socia le huurwoonwagen. Nee, ja, ruim is het niet. Een bed, een bank, twee kastjes en een aan recht. Tapijtje op de vloer - klaar. Meer dan een portret van zijn va der, een goudomrande asbak en een porseleinen vaasje met plastic rozen past er verder niet in. Toeval lig geeft Tomas daar sowieso niet zoveel om. Maar dat er geen plaats meer was voor zijn zuurstofappa raat, maakte het lastiger. En dus vroeg hij een nieuwe huur woonwagen aan. Eentje met inpan dig sanitair. „Eigenlijk douchen we liever buiten, maar ja, dat gaat niet meer. Ik heb een lamme arm, een kunstknie en versleten longen. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Ik heb altijd in de auto's gezeten, dus dan weet je het wel." Als het goed is, wordt zijn nieuwe woonwagen nog voor de bouwvak gebracht. Die komt dan naast die van zijn moeder te staan, zodat zij voor hem kan blijven zorgen. Ook al is ze bijna 72. Nog jaaaren wil ze op het kampje blijven, het liefst zo MIDDELBURG - Ajax en Feyenoord hadden er al een, nu heeft ook voetbalvereniging Zeelandia een ei gen sponsorhome. Gisteren werd de sponsorhome officieel geopend in aanwezigheid van genodigden, waaronder burgemeester Schouwe- naar en wethouder sportzaken Al- bert de Vries. Het doel van de sponsorhome is vooral het ontvangen van de ruim honderd geldschieters van Zeelan dia. Die kunnen zich er ook pre- lang mogelijk, maar als dat straks niet meer lukt wil ze ook best naar de overkant. Naar Ter Reede. „Jawel hoor", zegt ze resoluut, met haar armen over elkaar. Maar wie had dat ooit van haar verwacht? Zo traditioneel als ze vroeger was. Want moeder Van Wanrooij is, zo- 'Met paard en wagen zelfs nog. Maar dat heeft Tomas al niet meer meegemaakt' als ze zelf zegt, 'nog een échte kam per'. Haar familie trok rond. „Naar Rotterdam, Breda, België... Overal zijn we geweest. Met paard en wa gen zelfs nog. Maar dat heeft To mas al niet meer meegemaakt." senteren aan andere sponsoren en zo eventueel met elkaar samenwer ken. „Zo kunnen we naast de grootste en mooiste club van Zee land ook de beste worden", zegt Kees Verhagen, voorzitter van de sponsorcommissie en tevens pen ningmeester van Zeelandia. „We hopen Middelburg weer op de kaart te zetten als voetbalstad en misschien zelfs over een paar jaar weer landskampioen van de ama teurs te worden." en ontvang hem GRATIS Altijd 10% korting met uw clientcard PARFUMERIE- Aktie loopt t/m 26 april 2008 Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Segeersstraat 10 Tel.0118 - 613401 WISSENKERKE - Henny van Kooten, de nieuwe burgemeester van Noord-Beveland is gisteren officieel geïnstalleerd. Hij wil, analoog aan de gesp in het ge meentewapen, de boel samenbin den. Op de politieke kleur van de nieuwe burgemeester, SGP, is her en der met verbazing gereageerd. „Geeft niks", zei de Kapelse burge meester Siebe Kramer bij de plech tigheid. „Zodra je bent begonnen, sta je boven de partijen en is je kleur volstrekt onbelangrijk." En nu zitten ze met zijn tienen -woonwagens, welteverstaan- op dat kleine kampje. Vroeger waren ze met veertig. Het zit haar nog hoog. „Ja, want jullie kunnen wo nen waar je maar wilt. Wij niet! Tante Lena, die trof het. Die kreeg haar kinderen mee hierheen. Maar voor mijn moeder was geen plaats meer. Die ging naar Souburg." Op straat spelen kinderen, iemand hangt de was op en er klinkt mu ziek. Nee, geen Frans Bauer. Het is gezellig op het kampje -zeker in de zomer- maar het is niet zoals eerst. Je schoenen uitdoen hoeft zelfs al niet meer („al doet die ambtenaar, die Van Alphen, dat elke keer keu rig toch") en nu krijgt Tomas ook nog eens een toilet binnen. Maar tussen de burgers? Liever niet. MEUBELMAKERIJ Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MIDDELBURG - De studentenvereni ging van de Roosevelt Academy (RASA) houdt volgende week weer een cultuurweek. De studen ten willen Middelburgers laten zien wat ze allemaal buiten de col leges doen. Maandag geven muziekstudenten van de Roosevelt Academy om 20.00 uur een concert in de burger zaal van het oude stadhuis aan de Markt. De toegang is gratis. Op 23 april is er een talentenshow in ca fé 't Schuttershof Als afsluiting is er zaterdag een marktdag op de Markt. Daar zijn verschillende acti viteiten en er treden een aantal bandjes op. fül AMBIANCE Voor al uw binnen- en buiten zonwering Tomas van Wanrooij krijgt een nieuwe sociale huurwoonwagen. Zo werkt dat, als je caravan niet meer voldoet. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109