Zeeland idee niet wegtoeteren Still Life in Diekhuus |p Parstsj van ©e temem Brandweer helpt commandant uit de brand Zes bands in derde ronde van Regioruis Dek^ Secretaresses Zierikzee krijgen verrassing voor secretaressedag. s PZC Vrijdag 18 april 2008 127 Ook de secretaresses van Zeelandia krijgen van Stefan Kalwij een versnapering op secretaressedag. PvdA Zeeland roept kandidaten op voor de verkiezingen van Waterschap Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws- Vlaanderen. Partijleden kunnen zich kandidaat stellen door, voor 2 mei 2008, een brief met CV te sturen aan: secretaris geweest PvdA Zeeland, Eva Besnyöstraat 27, 4361 DB WESTKAPELLE of per e-mail: secretarispvda@zeelandnet.nl Alle relevante stukken, zoals een profielschets van de kandidaat, zijn beschikbaar op www.pvda.zeeland.nl foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Oh, wat ontzettend leuk, wat lief" De reacties doen Stefan Kalwij en Sjanie Brugge- man bijna blozen. Ze rijden don derdagochtend door Zierikzee om bij zoveel mogelijk secretaresses een verrassing te brengen. „Het is vandaag secretaressedag en we vonden dit leuk om te doen", zegt Stefan Kalwij van Brasserie Maritiem. Om acht uur is een team van het bedrijf begonnen met het klaarmaken van 135 bakjes met daarin een sushi met rauwe to nijn, een klein broodje met serra- me de watervlo, kunnen opbla zen. En die is juist nodig voor de vissen. Toch valt de schade in de haven van Tholen op dat gebied wel mee, stelt De Feijter. Rijkswaterstaat gaat volgens hem onverminderd door met het be strijden van de blauwalg. Maar nu echte oplossingen niet voorhan den blijken te zijn, moet die nood gedwongen teruggrijpen naar de lapmiddelen. Verzilten lijkt op termijn de enige goede oplossing, maar dat heeft volgens De Feijter heel veel conse quenties en het duurt bovendien jaren voor het is gerealiseerd. Rijkswaterstaat gaat daarom maar weer een oliescherm plaatsen om de drijflagen uit de Thoolse haven te houden. noham en een minibakje vers fruit. Die delen Kalwij en Brugge- man uit en natuurlijk krijgen de se cretaresses daarbij ook een kaartje met informatie over het cateringbe drijf. Om tien uur rijdt de auto met de dozen vol hapjes het terrein van Zeelandia op. „We hebben hier zes secretaresses", zegt Bruggeman als ze op de papieren kijkt. Snel wor den de benodigde bakjes gepakt en het team loopt het bedrijf bin nen. In hoog tempo gaat het trap op trap af op zoek naar de vrou wen. Als eerste zijn de drie direc tiesecretaresses Nel de Heer, Noor Versendaal en Monique Lutgenau aan de beurt. „Jemig, echt waar? Voor ons? Wat leuk. Nou hartelijk bedankt." De dames zijn echt over- Algenplaag De blauwalg komt voor in zoet, stilstaand water. In deze wiersoort kan de giftige cyano- bacterie ontstaan. In 2002 was de blauwalg een grote plaag in de Krammer en het Volkerak. Duizenden vogels legden het loodje. De proef met ultrasone gelui den kost 23.000 euro en is ook in de haven van Ooltgens- plaat uitgevoerd. Volgens het Nederlands Insti tuut voor Ecologie is de zoge naamde driehoeksmossel dol op groenalg. De mosselen kun nen een meer 'schooneten'. vallen. „Ik wist niet eens dat het se cretaressedag was." De baas heeft ook nog geen bloemetje neergezet. „Maar andere jaren kregen we wel altijd wat hoor. De dag is nog niet voorbij." Veel tijd om te praten is er niet. De auto ligt vol en de lijst is nog 'Ik wist niet eens dat het vandaag secretaressedag was' lang, dus op naar het volgende adres. Bij een kruispunt is het even oppassen. Een fietser heeft voorrang en de dozen met lekkers schuiven vervaarlijk achter in de bus. Bij het volgende adres zit MIDDELHARNIS - Filmhuis Middel- harnis vertoont donderdag 24 april in het Diekhuus de film Still Life van Zhang Ke Jian. De film gaat over de gedwongen verhui zing van 1,2 miljoen mensen uit de regio van de Chinese Driekloven- dam, de grootste waterkrachtcen trale van de wereld. In een sobere documentairestijl legt Jian het leven rond de dam vast. Hij filmt de administratieve maar één secretaresse. Kalwij legt een bakje op het grote zilveren dienblad en zet daar overheen een zilveren stolp. Hij hanteert de over- valtechniek, loopt naar binnen en vraagt aan de eerste die voorbij loopt waar de secretaresse zit. „Oh, die zit boven. Zal ik u daar heen brengen?" „Graag." De secretaresse zit in vergadering, maar wordt er moeiteloos even uit gehaald. „Oh, wat leuk. Ik wist niet dat het secretaressedag was. Nou, hartelijk dank." De reacties worden na een uurtje voorspel baar, maar zijn daarom niet min der leuk. „Ja, dit is toch heel erg leuk om te doen. Al die verbaasde gezichten", zegt Kalwij als hij weer in de auto zit. Nog een stuk of zes adressen heeft hij te gaan. rompslomp rond de gedwongen migratie. Hij laat ook de werkman nen met ontblote bovenlijven zien, die monotoon inhakken op grauwe, oude gebouwen. De roken de bakstenen worden door man nen in witte pakken gedesinfec teerd. Aan de hand van parallelle zoektochten toont Jian de scha duwzijde van de spectaculaire groei van supermacht China. De film begint om 20.00 uur. HULST - Het was maar een eenvou dig schoorsteenbrandje gistera vond voor de brandweer van Hulst. Toch moesten de spuitgas ten op weg naar de routineklus zich even achter de oren krabben. De te blussen vuurhaard aan de Julianalaan in Hulst bleek name lijk te woeden in de woning van de brandweercommandant Jan Rijk. De brandmelding kwam rond 20.30 uur binnen bij de alarmcen trale. Binnen een kwartier was er een brandweerwagen ter plaatse. De vuurhaard was snel daarna be dwongen. Volgens brandweerofficier van dienst Tom Pauwels was er geen sprake van noemenswaardige scha de in de woning. „Zelfs in de wo ning van de commandant kan wel eens zo'n brandje ontstaan", rea geerde Pauwels nuchter op de toch opmerkelijke brandmelding. Brandweercommandant Rijk zelf was gisteravond niet bereikbaar voor een reactie. RENESSE - Tijdens de laatste voor ronde van Regioruis vrijdagavond 25 april in De Stulp in Renesse doen zes beginnende rockbands een poging zich in de finale te spe len. Die is op 16 mei in Brogum. De deelnemers zijn: F.O.D., Go- Fish, Audiofungus, Side Walk Sto ne, Zaniac en Capital Sentimental. Doel van het project is jonge bands de kans te geven voor pu bliek op te treden. De zes forma ties in De Stulp benaderen elk op eigen manier en met verschillende interpretaties een andere rockstijl. Zo grijpt F.O.D. uit Middelburg te rug op de oorspronkelijke punk van de Sex Pistols en de Ramones. Emo en hiphop bieden ingrediën ten voor het Zuid-Bevelandse Au- diofbnges. Capital Sentimental is geïnspireerd door oude hippie-psy- chedelica. De Schouwse band Go- Fish komt met een mix van pop en rock. Side Walk Stone biedt op britpop geïnspireerde rock en de band Zaniac met leden uit verschil lende Zeeuwse regio's is geconcen treerd rond zangeres en pianiste Anouk uit Nieuwerkerk. Voor belangstellenden rijdt er voor twee euro heen en gratis te rug een speciale Regioruis-bus langs diverse kernen in de regio. Regioruis begint om 20.00 uur. ZATERDAG 19 APRIL OPEN DAG BIJ DEK BIJ AUTOMORET, HANDELSPOORT 6 IN TERNEUZEN Gratis proefrijden en spectaculaire open dag aanbiedingen! OPEN DAG -> AA 1 7 nn lllll* ■lÈÈf^ - -.t. l 3.OU- i uvii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97