Zeeland Scharendijke ziet plannen stof vangen PZC Jeugd Middelharnis drinkt minder 25 mm Politie lost vier inbraken op SCHQÜWEN-DÜ1VELAND 31 31 Duikers Kabbelaarsrif krijgen steiger - Bezwaren vertragen projecten voor huizen rondweg al jaren. Hk-"s i Kassières supermarkten weigeren drank te verkopen aan jongeren. Recycling Sluisbrug Terneuzen glijdt soepeitjes op zijn plaats Vrijdag 18 aprii 2008 Zeeuws onderwijs lonkt naar leraren van buiten provincie Tip? redzzee@pzc.nl IT door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Plannen zijn er ge noeg, maar ze tot een goed einde brengen is wat anders. Scharendij ke kent verschillende projecten die maar niet van de grond komen. „Ja, dat duurt allemaal veel te lang", zegt voorzitter Herman Bo mer van de dorpsraad Scharendij ke. „Ik maak mij vooral zorgen over het project Bethlehemplein. Dat kan nog wel eens helemaal fout gaan. Zeeuwland wil eind van dit jaar beginnen met de bouw maar of dat lukt?" Een jaar of acht geleden borrelden plannen op voor zorgwoningen bij het Bethlehemplein. Die plan nen zijn van tafel, maar daarvoor in de plaats ligt nu een concreet voorstel voor starters- en senioren woningen. Alleen het bestem mingsplan moet nog aangepast worden, want woningbouw mag daar niet en daar zijn bezwaren te gen gekomen. Volgens Bomer had de gemeente veel eerder moeten beginnen met deze procedure. „Naar mijn idee had het bestem mingsplan al bijgewerkt kunnen zijn." Wethouder Wijnand Ren den weerlegt dat. „Je kunt pas een bestemmingsplan wijzigen als je weet wat er gebouwd wordt." Ook acht jaar geleden is bouwbe drijf Louwerse gekomen met een plan voor woningen in de Dijk- In Scharendijke staan verschillen- de plannen op stapel die maar niet van de grond komen. Bethle hemplein, Dijkstraat en de Rond weg kampen met vertraging. straat. In 2004 kwam een voorzich tig groen licht, maar er is nog geen spa de grond in geweest. „Wij zijn er klaar voor, maar de bouwer be gint maar niet", zegt Renden. „We hebben al een paar keer aangege ven dat hij nu moet bouwen." Mocht het (inmiddels overgeno men) bouwbedrijf daar binnen kort geen gehoor aan geven dan kan het plan van de planningslijst gehaald worden. Dat betekent dat Scharendijke de woningen mis loopt en dat deze worden toegewe zen aan een ander plan in een an dere kern. Tot slot de Rondweg Scharendijke, een diepe wens want de zomerse verkeersdrukte in het dorp hangt de bewoners de keel uit. Halverwe ge vorig jaar was de kogel door de kerk. De provincie legt een rond weg aan en bij de presentatie leek dat plan breed gedragen. Onlangs werd duidelijk dat dit niet langer het geval is: de dorpsraad kondig de aan bezwaar in te dienen. Die vindt dat de rondweg op een ande re plek moet komen omdat de hui dige route toekomstige woning bouw in de weg staat. „Dat klopt niet", zegt Renden. „Met dit huidi ge tracé kan er gewoon gebouwd worden." Bomer houdt echter vol dat woningbouw in de knel komt en wijst ook op belangen van on dernemers bij de Brouwersdam. Is hij niet bang dat het project door te protesteren gevaar loopt en mogelijk wordt afgeblazen? „Ja, die kans bestaat", zegt Bomer. „Het gaat in elk geval nog vele ja ren duren." Tot die tijd rijden in de zomer maanden nog steeds de duizenden toeristen door het dorp waartegen in de jaren tachtig al fel en met spandoeken werd geprotesteerd. SCHARENDIJKE - Aannemersbedrijven zijn bezig met de aanleg van een steiger en een nieuwe dijkovergang bij het Kabbelaarsrif in het Crevelingenmeer bij Scharendij ke. De voorzieningen zijn bedoeld voor duikers. Bij het Koepeltje wordt momenteel een pad voor hulpverle- ners aangelegd. Later wordt het toiletgebouw ver nieuwd en komt er een steiger met lift voor gehandicap te duikers. Ook bij Dreischor en Den Osse worden duik- locaties opgeknapt. Het werk kost 900.000 euro en moet voor de zomer klaar zijn. foto Marijke Folkertsma 'S-CRAVENPOLDER - Vier 's-Graven- polderse jongens hebben bekend betrokken te zijn geweest bij vier inbraken in 's-Gravenpolder. De jongste is vijftien jaar, de oud ste zeventien jaar. De inbraken zijn gepleegd tussen oktober vorig jaar en februari dit jaar. Het viertal heeft in drie huizen ingebroken, waarbij zij onder meer een minibi- ke en een kleine scooter, hebben gestolen. Het vierde doelwit was het onderkomen van speeltuinver eniging 's-Gravenpolder. Ze gooi den ruiten in, trokken de regen pijp kapot en namen een brand blusser mee. Speeltuinvereniging 's-Gravenpolder gaat proberen de schade op de vier jongens te verha len. Het herstelwerk kostte de vere niging circa zevenhonderd euro. door Ton van den Nouweland MIDDELHARNIS - Supermarkten, po litie en zorgorganisaties in Middel harnis hebben de verkoop van drank aan jongeren aan banden weten te leggen. Het project 'Mid delharnis Superfris' wordt nu ook in de andere drie gemeenten op Goeree-Overflakkee ingevoerd. „We hebben de indruk dat er min der alcohol wordt verkocht aan jongeren onder de zestien", zegt Mariska Burema van de gemeente Middelharnis. „Superfris leeft on der de jeugd en in de supermark ten. Ook de Moedige Moeders pak ken het op", aldus de ambtenaar. De Moedige Moeders zijn een groep ouders van verslaafde jonge ren op het Zuid-Hollandse eiland. Superfris ging afgelopen najaar van start en richt zich vooral op su permarkten. Kassières krijgen weerbaarheidstraining. Zo leren ze 'nee' zeggen tegen jongeren die met drank aan de kassa verschij nen. De training is nodig omdat de jonge drinkers vaak kennissen of klasgenoten zijn van de kas- sière. Jongeren ouder dan zestien jaar die drank hebben gekocht, krij gen van de kassière een flyer mee. Daarin staat dat doorverkopen van Het project Middelharnis Super- fris is een succes. Steeds minder jongeren drinken er alcohol. Su perfris wordt nu ook elders inge voerd. bier of breezers aan jongere vriend jes strafbaar is. Controleurs van de gemeente en de politie zien hier op toe. Het succesvolle project wordt nu uitgevoerd naar Goedereede, Dirks- land en Oostflakkee. Burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede is er enthousiast over. Kassières in de andere gemeenten gaan binnenkort op cursus. Maar volgens gemeentewoordvoerster Mie-Wah Pang is het onwaar schijnlijk dat het project nog dit jaar overal van de grond komt. Su perfris is in het leven geroepen na dat een twaalfjarige jongen uit de ze gemeente zich vorig jaar een de lirium had gedronken. Het project wordt uitgevoerd door GGZ Bou- man, politie, supermarkten en ge meente. Tip? redactie@pzc.nl Een reeds geruime tijd vuttende collega kreeg op een receptie zijn boekje met Zeeuwse anekdotes te rug. De journalist had het des tijds in zijn bureaulade laten lig gen en herkende het boekje met een. „Weet je dat ik in 1983 ben gebeld door een lezer. Die zei dat hij de Zeeuwse Almanak van die dag in 1956 ook al eens in de PZC had zien staan. En dat kan kloppen want die almanak kwam uit dit boekje." Toen iedereen was uitgelachen, merkte de iets jongere verslagge ver op dat hij over deze bekente nis een almanak ging schrijven. „Zal je zien dat die dan ook al in de krant heeft gestaan", rea geerde de hoofdredacteur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95