Vrouwenkabinet Spanje maakt kennis met ETA 500 m2 Studenten China uitgezet tijdens Spelen Bevolking wil nadruk op sociale vraagstukken en minder op terreur. begint op ons showplein! €24,95 NIEUW €2.150,00 m 43,35 perm1 INSPIRATIE voor uw tuin BOUWEN nCT HOUTHANDEL UEm /VlfUC bV Srf 8 Vrijdag 18 april 2008 PZC PEKING - China wil geen buiten landse studenten tijdens de Olym pische Spelen. Tienduizenden stu denten moeten in juli en augustus het communistische land uit. Ook wie het volgende semester ge woon doorstudeert, moet weg, zei gisteren een woordvoerster van een universiteit in de Chinese hoofdstad. De gebruikelijke zomer cursussen aan universiteiten ko men te vervallen. Bij de Nederlandse organisatie voor internationale samenwerking in het hoger onderwijs Nuffic was nog niets bekend over de maatre gel. In China studeren enkele tien tallen Nederlanders Chinees. Peking scherpte eerder al de inreis- bepalingen aan voor toeristen en buitenlandse zakenlieden. De re den voor de verscherpte regels is officieel niet bekendgemaakt, maar zou zijn ingegeven door ter reurdreiging in verband met de Olympische Spelen in augustus. Ondertussen blijft de internationa le tocht van de olympische vlam tot anti-Chinese protesten leiden. Ook in de Indiase hoofdstad New Delhi grepen pro-Tibet-demon- stranten de komst van de fakkel aan om hun kritiek te uiten op de Chinese overheersing in Tibet en de schending van mensenrechten. Bij de aankomst van de vlam op de luchthaven kwam het tot scher mutselingen tussen ordetroepen en demonstranten. door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Nog geen 24 uur na de officiële installatie van zijn nieuwe regering kreeg José Luis Rodriguez Zapatero al weer te ma ken met de Baskische terreur van de ETA. Zeven politieagenten lie pen lichte verwondingen op toen gistermorgen een bom (aangekon digd) ontplofte in het kantoor van de socialistische partij in Bilbao. In tegenstelling tot vier jaar gele den, toen het eerste kabinet Zapa tero aantrad, staat de dialoog met de ETA niet meer zo hoog op de agenda. Alle energie van de nieu we bewindslieden richt zich nu op de kwakkelende economie en de rampen die zich afspelen op de Spaanse woningmarkt. Zapatero heeft, net als zijn voor gangers, de ETA nu 'gedelegeerd' aan het politie- en het justitiële ap paraat. Na de mislukte dialoog van vorig jaar ziet de premier voorlo pig geen heil meer in praten. Te meer omdat de ETA, hoe verzwakt ze ook is door de vele arrestaties, een nieuw offensief heeft aange kondigd. Dat resulteerde inmid dels in vier dodelijke slachtoffers. De aanslag van gisteren bewijst op nieuw dat het dreigement van de ETA serieus moet worden geno men. De verdeeldheid in de Spaanse po Agenten zoeken naar bewijsmateriaal na de aanslag van de ETA. foto EPA litiek over de aanpak van het onaf hankelijkheidsstreven van de Bas- ken is de belangrijkste reden dat de ETA al bijna veertig jaar de Spaanse samenleving kan terrorise ren. Daarbij vielen bijna duizend doden te betreuren. Koning Juan Carlos benadrukte woensdag bij de installatie van het tweede kabi net Zapatero dan ook dat 'de plicht is van alle democratische krachten om in eenheid een einde te maken aan het barbaarse terro risme'. Zapatero heeft de deur naar een dialoog met de ETA op de langere termijn nog niet helemaal dichtge gooid. Maar zijn nieuwe kabinet, dat voor de helft plus een uit vrou wen bestaat, zal zich meer richten op de sociale vraagstukken waar Spanje mee worstelt. De Spaanse bevolking vindt volgens opiniepei lingen dat het probleem van het terrorisme en de inrichting van de staat niet meer zoveel aandacht hoeven te hebben als Zapatero er de eerste vier jaar aan heeft gege ven. De slechte kwaliteit van het onder wijs, het ontbreken van een vol waardige kenniseconomie, de op lossing van de vraagstukken die sa menhangen met de immigratie, en de modernisering van de samenle ving zijn voor de kiezer veel be- PN De Spaanse regering richt zich meer op het herstel van de eco nomie, dan op terreurbestrijding. De bevolking lijkt het met die koers eens te zijn. langrijken Zapatero lijkt daarop in te spelen, want de nieuwe minis tersploeg is een afspiegeling van de wensen uit de bevolking. Veel jonge, intelligente vrouwen die dicht bij de praktijk van alle dag staan. De kritiek van sommige commen tatoren dat de nieuwe ploeg niet genoeg ervaring heeft en te weinig politiek door de wol is geverfd, heeft Zapatero opgevangen met een harde kern van ervaren rotten. Onder hen is de oerdegelijke en be kwame minister van Economische Zaken Pedro Solbes. Zapatero heeft bij de start van zijn nieuwe regering de hand uitgesto ken naar oppositieleider Mariano Rajoy, zijn grote politieke tegen stander. Deze lijkt op zijn beurt te willen ophouden met de agressie ve manier van oppositievoeren die Spanje de afgelopen vier jaar van hem gewend was. De leider van de conservatieve Volkspartij (PP) heeft bovendien zijn handen vol aan het in bedwang houden van zijn eigen achterban. Zijn positie wordt bedreigd door de ultracon servatieve rivaal Esperanza Aguir- re, presidente van de deelregering van de regio Madrid die als een soort Rita Verdonk de rechtse krachten, onder wie de rooms-ka- tholieke bisschoppen, aan zich weet te binden. Als Rajoy zich weet los te weken van de haviken binnen zijn partij, is er kans dat Spanje tot de broodnodige eensge zinde aanpak komt van het ETA-terrorisme. Lekker buiten bezig zijn, De tuin hoort er helemaal hij! Vandaar dat wij 01 is hebben gespecialiseerd in sierbestrating en een grote diversiteit aan tuinhout en blokhutten. Zo kunt u uw tuindroom met het beste materiaal realiseren. En ge niet u het hele jaar door van uw tuin. natuursteen topper m m «s ggÉ anticato natuursteen 40x40x2 NU 24,95 per m nu voor tuinscherm geïmpregneerd 16 cm dik 180x180 cm i... .:J; nu 39,95 per stuk SAUNA SA700R COMPLEET met kachel en basis set met stenen BETONSCHUTTING 1 betonpalen met 1 houten schermen NU voor NU €17,95perm- Openingstijden Ma - Vr 07.30 - 17.30 uur en Za 08.00 -13.00 uur Nijverheidsstraat 35 4458 AV 's-Heer Arendskerke Telefoon 0113 56 3700 E-mail info@jongebh.nl Internet www.jongebh.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8