Agenda B B B B 29 H B WONEN&TUINEN PZC APRIL 2008 Er waait een frisse wind door woon- en tuinland. Kleur, sfeer en geur, zijn de thema's die op alle woonbeurzen en tuinevenemen- ten terugkomen. Lentebeurs Oen Bosch Voel je de drive om alles te veranderen, ga dan naar de grote voorjaarsbeurs in de Brabanthallen. De lentebeurs geeft volop frisse ideeën voor de woning, de tuin, mo de, make-up en lekker eten. Laat je verras sen door de nieuwste geuren en kleuren. Op de lentebeurs is het niet alleen kijken, maar vooral ook doen. Doe mee aan workshops bloemschikken, food&fun, tui narchitectuur of gezond leven. Zo is deze lentebeurs vooral een beleefbeurs. 25, 26 en 27 april van 10.00 tot 17.00 uur. Brabanthallen 's-Hertogenbosch Volwassenen: €10,-, Kinderen t/m 12: €5,-. www.levedelente.nl Landgoedfair Beeckestijn Landgoedfair Beeckestijn is een van de grootste buitenevenementen van Neder land. Hoe richt je je huis in, hoe breng je kleur aan in de tuin? Op de landgoedfair staan tal van standhouders te popelen om hun adviezen te geven Het thema van deze voorjaarsbeurs is 'Colour your life'. Tegenwoordig mag je een fel kleurtje op de muren smeren en oude kastjes vrolijk oppimpen. Sfeervolle meubels, tweede hands of antiek, zijn helemaal hip. Ook klassiek is in: classy meubels en serviezen voor binnen en buiten. 27 april tot en met 1 mei van 10.00 tot 18.00 Rijksweg 136, Velsen-Zuid Volwassenen: €15,-kinderen tot twaalf gratis. www.landgoedfairbeeckestijn.estatee- vents.nl Open Dag De Overturn In Warnsveld is een van de oudste tuinen van Nederland te bezoeken. In de tuin staan majestueuze, bijzondere bomen, zo als een stokoude honingboom, een tul penboom en een vaantjesboom, ook wel zakdoekenboom genoemd. In de Over turn ben je aan het juiste adres als je eens kennis wilt maken met een Engelse land- schapsstijltuin. Deze dateert uit 1832, en blinkt uit in de aanleg van besloten hoek jes en doorkijkjes. De Overturn houdt op 1 mei Open Dag. Ook tijdens landelijke Monumentendagen in het najaar is de his torische tuin geopend. De tuin ligt op bui tenplaats Welgelegen. Een deel van de monumentale boerderij is ingericht als ga lerie. De rijke stinzenflora geeft de tuin van het vroege voorjaar tot in mei een be toverende kleur. 1 mei van 11.00 tot 17.00 uur Molenstraat 6, Warnsveld Volwassenen: €2,50, kinderen gratis. De galerie is vrij toegankelijk. Honden niet toegelaten. www.deovertuin.nl Tuindagen Slot Zuylen In de middeleeuwse kasteeltuin van Slot Zuylen in Oud-Zuilen worden op 24 en 25 mei de jaarlijkse Tuindagen gehouden. Het tweedaagse evenement staat in het teken van alles wat met tuinieren en het buitenleven te maken heeft. Van tuinont werp, tuinmeubels en tuingereedschap, tot brocante, steenhouwerij en zilversme derij. De hele dag zijn er presentaties, de monstraties en lezingen. Het middeleeuw se slot wordt al meer dan vijftig jaar open gesteld als kasteelmuseum, een prachtig decor, aan de Vecht. 24 en 25 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Tournooiveld 1, Oud-Zuilen volwassen: €4,-kinderen: €1,-, parkeren: €2,- food, handgemaakte zepen, luxe linnen goed, glaswerk en creatieve kleding vind je hier in de vele stands. De grote tuinaf- deling puilt uit van de planten en bloem bollen. Maar de Farm Country Fair is nog veel meer: shows met krokodillen, wolspinnen, een paardendorp (tientallen rassen) en koeiendorp. Je kunt hier ook een glaasje paardenmelk drinken. De markt geeft een romantische inkijk in het buiten- en boerenleven. 20, 21 en 22 juni, vr en za: 11.00 tot 22.00 uur, zo 10.00 tot 18.00 uur. Dinxperlosestraatweg, Aalten volwassenen: 12,50, kinderen t/m 14 jaar: €2,50 www.countryfair.nl www.slotzuylen.nl Rozendag in De Tuinen in Demen Rozen worden al sinds eeuwen bejubeld om hun schoonheid. De Grieken en Ro meinen versierden er hun tempels en pa leizen mee. In het Brabantse Demen kun je op 15 juni, op Rozendag, inspiratie op doen van de vele mogelijkheden van de roos. Ruim honderd soorten staan dan in bloei. Speciaal zijn de oranje en rozerode rozentuinen, prachtig om te zien, en heer lijk om te ruiken. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur worden rondleidingen gegeven door de rozentuinen. De Tuinen van De men liggen aan de dijk langs de Maas. Vanaf 25 mei zijn de Demense tuinen el ke donderdag en zondag geopend voor publiek. Op aanvraag worden ook groepslezingen gegeven over kleur gebruik in de tuin. In de knusse theeschenkerij wordt op Rozen dag rozenthee geserveerd. 15 juni van 11.00 tot 17.00 uur Kleine Poelstraat 13 men Entree: €3,50 Bloem Tuin Feestje vieren, kokkerellen, baden in een jacuzzi. Het binnenleven verplaatst zich steeds vaker naar onze tuin. Alledaagse dingen zoals eten en televisie kijken, wor den speciaal als je dat buitenshuis doet. Daarom besteedt de vijftiende editie van Bloem Tuin extra veel aandacht aan de moderne tuin, waar niets onmogelijk is. Dit buitenevenement vindt plaats op land goed Gulbergen, midden in een licht- glooiend bos ligt. Ook romantische tuin- liefhebbers, die met kleurige bloemen, kaarsen en kunst hun huis en tuin een heel eigen karakter willen geven, komen aan hun trekken. 25 juli tot en met 3 augustus van 10.00 tot 18.00 uur. Landgoed Gulbergen, Nuenen Volwassenen: €10,00, 65+ en CJP: €8,00, kinderen tot 12: gratis, honden aange lijnd. www.bloem-en-tuin.nl www.detuineninde- men.nl Farm Country Fair In het Achter- hoekse Aalten trekt de Farm Country Fair jaarlijks ruim 30.000 bezoe kers, die alles willen we ten over het buitenleven en landelijk wonen. Slow-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81