Hl www.nieuwedingen.nl Hobbelhuis 'Je kunt de boom(hut) in!' Het zijn gouden tijden voor boomhut- tenbouwers. Met de kinderen als ex cuus kan je als volwassen man tegen woordig een heuse boomhut (laten) maken. Professioneel boomhuttenbou- wer Rob van der Wulp weet alles van de magie van een boomhut. Voor zo'n 8000 tot 10.000 euro bouwt hij op ba sis van het ontwerp van de kinderen een boomhut op maat. Veilig en toch avontuurlijk. Voor pa en ma maakt hij in een andere hoek van de tuin even tueel nog een Treelounge, een hut voor volwassenen om te ontspannen met een glas wijn of nog even wat te werken op de laptop. heel belangrijk - zonder vergunning gaan bouwen. Dan maar hopen dat de plaatselijke bouwinspecteur niet oplet. Maar als het om dit soort burgerlijke ongehoorzaamheid gaat, is die meestal goed wakker. Verstandiger is het dus om te gaan praten met de gemeente. Het bouwbesluit kent het begrip boom hut niet en alle andere bouwsels vallen onder de noemer schuur of berging. Sommige gemeenten doen heel moei lijk; andere vinden het prachtig en zoe ken naar mogelijkheden om het bouw sel legaal te maken. Pipo-wagen De enige manier om alle gedoe rond een bouwvergunning te omzeilen is een bouwsel op wielen: dat is immers een roerend (want bewegend) goed. Als het ding niet op of aan de openba re weg staat, want dat mag maar vijf dagen achter elkaar, heb je er een heer lijk extra huisje bij. Helaas ontstijgen de meeste 'huisjes op wielen' niet het niveau kip-caravan. En daar kijk je lie ver niet tegenaan. Gelukkig verkoopt Les Roulottes du Travers prachtige nieuwe en gerestaureerde houten woonwagens. Ultieme romantiek in je achtertuin. Met een tractor, paard of ezeltje ervoor kun je er ook nog mee op reis. De Pipo-wagens zijn te koop vanaf 20.000 euro. Sapperdeflap. Oranjerie Van heel ander allooi ben je met een eigen oranjerie in de tuin. Kastelen en landgoederen hadden allemaal zo'n ge bouw waar tropische en subtropische planten uit verre streken mochten overwinteren. Echt koud wordt het na melijk nooit in een oranjerie - eigen lijk niets anders dan een fraai vormge geven plantenkas. Niet alleen planten kunnen profiteren van de aangename stralingswarmte van de zon in de win tertuin, maar ook mensen. Maak een gezellig zitje in de kas tussen exotische kuipplanten of span een hangmat tus sen de palmpjes en geniet van de tropi sche sfeer. Welk seizoen het ook is. Bij www.batisthobbykassen.nl zijn 'Victo riaanse' kassen te koop vanaf zo'n 4000 euro. Op de grond, soms een stukje onder de grond. Van buiten bijna onzicht baar en van binnen helemaal voor kin deren. Het Hobbelhuis lijkt nog het meest op een kabouterhuisje. Het is ge maakt van natuurlijke materialen: het skelet van hout, de wanden van stro, het dak van gras en de binnenkant van leem. Een ronde deur en een rond raam maken het grothuisje compleet. Hobbelhuis gaat precies een kindertijd lang mee. Worden de kinderen te groot voor hun huisje, dan neemt de natuur het weer over en verdwijnt het langzaam in het landschap. Claudia Ke- ijzers van www.hethobbelhuis.nl be dacht het huis als speelplek voor haar kinderen, maar bouwt ze nu door heel Nederland, ook in bomen. Dat zijn de Hobbelboomhutten. Beide hobbelva rianten kosten rond de 8000 euro, maar door zelf mee te bouwen kun je de kosten terugbrengen tot de helft. Bouwvergunning Nee, het kan niet leuker en nee, het kan ook. niet gemakkelijker. Hen hele boel ondeugende jongenslol verdwijnt al als je een bouwvergunning moet aan vragen voor je boomhut. Of je hebt bij voorbaat al een relax-huisje nodig als je er een vergunning voor aanvraagt. Je kunt het er natuurlijk op wagen: na een goed gesprek met de buurman - ikerpagina iks: tuinvilla van likhout ider: Finse kota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79