de ruimte Baby onderzoekt Een kind krijgen, zorgt voor een revolutie in je interieur. Na een paar maanden enkel genoegen te nemen met vertier in bed en box, zoekt baby de ruimte en gaat op onderzoek uit. Aan alles wordt gevoeld en gesabbeld. De hoogste tijd om je huis kindveilig te maken. De kleine mag dan wel bloedje nieuwsgierig zijn, gevaar zien doet ie nog niet. door Moniek Hüsken Roomdivider Een van de grootste gevaren voor de kruipende medeburger vormt de trap. Wie baby's heeft, ontkomt dus niet aan installatie van een of meerdere traphekjes. Geïnspireerd op het aloude traphekje zijn de kamerbrede hekjes die dienst doen als een soort roomdevi- der. Zodat baby niet komt, waar jij niet wilt. Een kamerbreed traphek kost 108 euro, www.skandic.de. Beschermplaatjes Kleintjes zijn dol op gaatjes in de muur. Helemaal als ze aan jou zien, dat je hier van alles in kunt steken. Is dat bij jou de stekker van de stofzuiger (helaas, moet ook gebeuren), hen in spireert het om eens lekker zelf te gaan pulken in een van die gaatjes met potlood of pen. Beschermplaatjes op alle elektrische wanddozen die op een voor kinderen bereikbare hoogte lig gen, zijn dan ook geen overbodige luxe. Prijs: 0,79 euro per stuk via www.geboortewinkel.nl. Tip: wees alert bij anderen en in openbare ruim tes. Hier is lang niet altijd gedacht aan dit soort basale veiligheid voor kleine kinderen. Kookrekje Wie kleine kinderen heeft, bewaart messen, lucifers en aanstekers in afge sloten kastjes. Ook kookt hij bij voor keur op de achterste pitten van het for nuis. Maar laat daar nou net dat sud- derplaatje zitten, waarmee je de pie pers in nog geen dag gaar krijgt. Wie zo'n kookplaat heeft, kan overwegen een fornuisrekje aan te schaffen zodat ie wel in de voorste linie kan kokkerel len. Dat rekje zorgt ervoor dat de jon ge onderzoeker de pannen niet zo maar van het vuur af trekt en een plens kokend water over zich heen krijgt. 33,50 euro, www.ba- by-walz.com. Na het koken kan het rekje omlaag worden geklapt over de knoppen zodat ukkie ook hier niet mee kan experimenteren. Deurtjes op slot In baby's ontdekkingstocht blijft niets onopgemerkt. Hij pakt niet alleen je hele boekenkast uit (zover hij er bij kan komen), maar is ook dol op kast- deurtjes. Die kunnen lekker open en dicht en er zit in desbetreffende kast vast iets om mee te spelen. Voor wie gevaarlijke producten in zo'n kastje heeft staan die hij niet ergens anders (hoog) kwijt kan, biedt de magneti sche kinderbeveiliging uitkomst. Bij dit systeem wordt aan de binnenkant van een kastdeurtje een magneet be vestigd, die aan de buitenkant niet is j te zien. De deur kan alleen worden ontgrendeld met een magnetische sleu tel. Die houd je natuurlijk angstvallig uit het kielzog van de dreumes. Prijs 16,95 euro, www.babywinkel.nl. Veilig in de badkamer Kleine kinderen vinden het heerlijk om in bad te gaan. Als ze tummy-tub en babybadje zijn ontgroeid, houdt niets je tegen ze in het grote-men- sen-bad te laten badderen. Het aan brengen van een thermostatische kraan die warm en koud water mengt, is dan geen overbodige luxe. Dan loop je niet het risico dat ze onverwachts de hete kraan aanzetten en te heet wa ter over zich heen krijgen. Het hoofd stoten aan deze kraan en hier een lelij ke buil aan over houden, voorkom je door de kranen te voorzien van een badkraanstootkussen. Prijs 6,95 euro, www.kinderveiligheidswinkel.nl. De kans op uitglijden wordt verminderd met antislip visjes. Prijs 6,95 euro, ook te koop via de kinderveiligheidswin- kel. M.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77