Veere denkt al aan de nacompetitie Adrie Koster werd voor het laatst kampioen op De Wallen Walcherse derdeklasser lijkt kansloos voor het kampioenschap. Trainer van Ajax vierde 31 jaar geleden met Zierikzee laatste titel. Trainers en spelers zijn positief over topklasse Mosselkweker blijft RBC trouw Vijftien Nederlanders in Amstel Gold Race Dicky Palyama kan de Spelen vergeten WP2C Vrijdag 18 april 2008 43 Joachim Cornelisse: „Slechts een enkeling van deze groep had ooit bovenaan gestaan. De realiteit leerde ons al snel dat het heel moeilijk was om hier goed mee om te gaan." foto Ruben Oreel door Ron de Waal VEERE - Voor de derde maal op rij lijkt Veere veroordeeld tot de na- competitie. De voorgaande twee maal strandde de Walcherse ploeg in het zicht van de haven. Midden velder Joachim Cornelisse is er van overtuigd dat promotie naar de tweede klasse van het zaterdag voetbal er een keer van gaat ko men. Met nog negen wedstrijden te gaan zag het er allemaal zo mooi uit voor Veere. Met vier punten voorsprong op Duiveland prijkte de Walcherse ploeg bovenaan in de stand van de derde klasse. Er werd er al stilletjes gedroomd van een naderend kampioenschap. Maar ook deze droom zal naar alle waarschijnlijkheid bedrog blijken te zijn. Joachim Cornelisse: „Daar ziet het wel naar uit ja. We kwa men tegen Heinkenszand en WHS niet verder dan een gelijk spel en kregen van Duiveland met 9-1 een verschrikkelijk pak slaag. We hadden gehoopt dat Duive land hierna nog punten zou mor sen, maar dat is niet gebeurd. On dertussen kijken we tegen een ach terstand van vier punten aan en moet er wel een klein wonder ge beuren in de laatste twee wedstrij den. Bizar genoeg nemen wij in elk geval de periode van Duive land over, juist de periode waarin we die afstraffing kregen." De druk van het lijstaanvoerder schap rustte volgens de 24-jarige Cornelisse zwaar op de schouders van de relatief jonge spelersgroep. „Slechts een enkeling van deze groep had ooit bovenaan gestaan, en de realiteit leerde ons al snel dat het heel moeilijk was om hier goed mee om te gaan. Helaas was in die periode de trainingsop komst ook niet altijd zo dende rend", stelt de middenvelder. Zodoende kroop Duiveland dich terbij en ging de ploeg hierna zelfs over Veere heen in de stand. Dui veland kan de titel nog nauwelijks ontgaan. „Ik zie die ploeg tegen WHS en Apollo'69 niet zo veel punten meer verspelen. Uiteinde lijk zijn zij dan de terechte kam pioen. In mijn ogen heeft de ster ke voorhoede van Duiveland de doorslag gegeven", aldus Cornelis se. Toch weet de multifunctionele spe ler zeker dat Veere de stap naar de tweede klasse een keer gaat ma ken. „Deze ploeg zit nog lang niet aan zijn plafond. Het enige dat ont breekt is ervaring." In het spelen van nacompetitievoetbal heeft Veere ondertussen al wel de nodi ge ervaring opgebouwd. „Ik kijk daar opnieuw naar uit", vertelt de Veere moet zich ook dit voetbal seizoen weer richten op de na- competitie. De ploeg leek op weg naar de titel, maar beging enkele misstappen. speler, die dit jaar zijn studie aan de Sport Hogeschool in Tilburg hoopt af te ronden. „Eerst moeten we dan tegen een ploeg uit Brabant, en misschien daarna weer VCK, waartegen we morgenmiddag ook spelen. Zo'n nacompetitie is altijd weer iets spe ciaals. De vorm van de dag zal be palend zijn. Het wordt voor ons dus zaak om de reguliere competi tie optimaal af te sluiten, om so wieso met een goed gevoel aan die nacompetitie te beginnen." Volgens zijn trainer Carlos de Jon ge kan Joachim Cornelisse het ni veau van één, en misschien wel twee klassen hoger, zeker aan. „Maar dat wil ik het liefst wel met Veere voor elkaar krijgen. Daar is de laatste jaren op veel vlakken zo veel op een positieve manier veran derd, dat promotie een meer dan verdiende beloning zou zijn." door Dick Sintenie en Rudy Boogert AMSTERDAM - Mocht Ajax zondag de landstitel winnen, dan is het voor het eerst dat trainer Adrie Koster kampioen wordt. „Als spe ler ben ik wel een keer kampioen geworden met Zierikzee." Het was op 3 april 1977. Als rappe buiten speler van Zierikzee vierde Koster zijn tweede kampioenschap. Twee jaar eerder was hij met zijn ploeg van de vierde naar de derde klasse gepromoveerd. In de uitwedstrijd tegen NSV uit Nispen won Zierik zee afgetekend: 0-6. Koster was on grijpbaar voor de Brabantse defen sie en maakte na rust een hattrick: het ging van 0-4 naar 0-6. Hij werd daarmee clubtopscorer met veertien treffers en hij bleef club topscorer aller tijden Kees Ver- kaart met één doelpunt voor. Sail lant detail: de kampioenswedstrijd had plaats op De Wallen, de naam van het sportpark te Nispen. Zierikzee speelde destijds in derde klasse D met tegenstander als Goes, Moerse Boys, Jong Ambon en Steen, dat met vijf punten ach terstand tweede werd. Na het kam pioensseizoen ging Koster naar Ro- da JC. Twee jaar daarna verkaste hij naar PSV, waar hij internatio nal werd. Broer Leen Koster kan morgen ook kampioen worden. Hij is trai ner van derdeklasser Duiveland uit Oosterland. Leen heeft het ge makkelijker dan Adrie, want zijn ITJ Adrie Koster kan zondag met Ajax zijn eerste kampioenschap als trainer vieren. Als speler van Zierikzee is hij wel al eens kam pioen geworden. Tweemaal. team heeft voor het duel met WHS uit Sint Annaland vier pun ten voorsprong op concurrent Veere. Er staan nog twee wedstrij den op het programma. Aan al te boude voorspellingen over de afloop van de titelstrijd in de eredivisie waagde Koster zich gistermiddag niet. „Ik geloof nog steeds in het kampioenschap en de spelersgroep ook. Maar we heb ben het niet in eigen hand." Dat PSV de klus zondag in Arnhem te gen Vitesse eenvoudig zal klaren, ziet Koster niet gebeuren. Een ge lijkspel is voor de Eindhovenaren genoeg voor de vierde landstitel op rij. „Vorig seizoen won PSV de titel in de laatste wedstrijd tegen Vitesse, maar toen voetbalde Vites se nergens meer om. Nu wel. Ze kunnen zich nog kwalificeren voor de play-offs voor het Ue- fa-Cuptoernooi. Ze moeten dus winnen." ZEIST - Een ruime meerheid van trainers en spelers uit de hoofd klasse van het amateurvoetbal is positief over de komst van de top klasse. Dat blijkt uit een telefoni sche enquête van de KNVB onder coaches en aanvoerders van 84 clubs. In totaal 113 trainers en aan voerders (70,2 procent) waren posi tief over het plan met ingang van het seizoen 2009/2010 drie topklas sen in te stellen. ROOSENDAAL - Roem van Yerseke is ook volgend seizoen hoofdspon sor van RBC Roosendaal. De Bra bantse voetbalclub uit de eerste di visie meldde gisteren dat het Zeeuwse schaal- en schelpdieren- bedrijf het contract heeft verlengd. Op de shirts van de spelers prijkt de naam 'Zeeland's Roem'. Het fa miliebedrijf is sinds afgelopen sei zoen hoofdsponsor van RBC. MAASTRICHT - Vijftien Nederland se wielrenners staan zondag aan het vertrek van de Amstel Gold Ra ce. De Nederlandse ploegen Rabo bank en Skil-Shimano leveren bei de vijf Nederlanders. Team Slip stream zet twee renners in die de klassieker uit de ProTour in eigen land rijden. Niki Terpstra (Mil- ram), Maarten Tjallingii (Silen- ce-Lotto) en Karsten Kroon (CSC) zijn de eenlingen. HERNINC - Dicky Palyama kan de Olympische Spelen in Peking ver geten. De negenvoudig Neder lands kampioen badminton bleef gisteren tijdens het EK in Herning in de derde ronde steken. Om naar Peking te mogen had hij op de EK minimaal de halve finales moeten halen. Eric Pang is daarvoor nog wel in de race. Bij de vrouwen geldt dat voor Meulendijks en Jie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45