Verdachten schrikken van eis mqVMto 1 Terneuzen wil ook drugstest 1 FOTO VIDEO Officier wil dat tweetal lang uit maatschappij verdwijnt. Protest tegen ontpoldering Zwin laait op w GERARD K IVerschureiT^^-Q Lekker snel en makkelijk! Goedkoper kan niet! www.verschurenfotovideo.nl 32 1 Vrijdag 18 april 2008 PZC W door Emile Calon MIDDELBURG - Een brute verkrach ting, een ware hel. Met die woor den probeerde officier van justitie M, Overmeer gisteren de verkrach ting en mishandeling van twee jonge meiden in Vlissingen te be schrijven. Die twee, 16 en 18 jaar, werden op 27 oktober in het huis van een goede kennis in de Sotte- gemstraat misbruikt. De jongste zelfs meerdere keren. Wat volgens de officier een leuke avond had moeten worden, werd voor hen een ware nachtmerrie waren ze nog heel lang de gevol gen van ondervinden. Beiden heb ben hun studie afgebroken en kun nen volgens de Overmeer nog steeds niet praten over wat er pre cies is gebeurd. „Ze zijn kapot." Ze waren gisteren aanwezig maar verlieten scheldend de rechtszaal toen een advocaat pleitte voor vrij spraak omdat de seks vrijwillig zou hebben plaats gevonden. De twee waren de avond van de 26e met de mannen meegereden naar Vlissingen. Toen ze niet bij de moeder van de oudste terecht konden, gingen ze mee naar de So- ttegemstraat om daar te overnach ten. Van slapen kwam echter niets. Het werd een nacht vol ge weld. De jongste van de twee slaag de erin om midden in de nacht het huis te ontvluchtten. Gekleed in een T-shirt, onder de striemen en blauwe plekken, rende ze in de richting van het ziekenhuis en waarschuwde de politie. Die wist vervolgens haar vriendin te bevrij den en arresteerde in de woning Officier van justitie eist vier jaar cel en tbs tegen twee mannen die in november vorig jaar twee meisjes zouden hebben ver kracht en mishandeld. ook de 36-jarige Schiedammer. De hoofdbewoner, een 41-jarige Vlis- singer, was toen al naar Middel burg vertrokken waar hij enkele dagen later bij zijn vriendin werd aangehouden. Wat Overmeer betreft verdwijnen beide mannen voor lange tijd uit de maatschappij. Ze wees op de ve le veroordelingen die ze al achter de rug hebben. Ze eiste tegen elk van hen vier jaar celstraf en tbs. Een eis die de twee mannen zicht baar deed schrikken. Vooral de Vlissinger. Die herhaalde dat hij die nacht alleen maar vrijwillige seks met een van de twee meiden had gehad. Zijn Schiedamse vriend zei tegen de Middelburgse rechters dat hij zich nauwelijks iets kon herinneren als gevolg van de vele alcohol die hij toen had ge dronken. Overmeer hield de Vlissinger voor dat een jong meisje niet halfnaakt en in paniek de straat opvlucht na een vrijwillige vrijpartij. Tegen de Schiedammer merkte ze op dat hij die ochtend tegenover haar beslist geen dronken indruk had ge maakt. Advocaat O. de Jong van de Vlissin ger pleitte voor vrijspraak. Zijn col lega F. de Vleesschauwer stelde dat tbs een veel te zware straf is. Uitspraak op 29 april. door René Hoonhorst KNOKKE - De Vlaamse Boerenbond is boos. Het kabinet van de Vlaamse Gemeenschap is druk be zig om 180 hectare poldergrond om te vlaggen naar natuur. Het kabinet hoopt daarmee een wetswijziging die tot vertraging kan leiden vóór te zijn, ving de bond op. De Boerenbond heeft bijna een jaar niets uit Brus sel gehoord over ontpolderen van de Willem Leo- poldpolder aan weerskanten van de grens Knok- ke-Retranchement. De alternatieven die de boe ren aandroegen voor ontpoldering waren eerst 'vergeten' en spelen ook geen rol in de plannen die nu worden voorbereid. Uit Nederland zou op maximale ontpoldering worden aangedrongen, hoorde de Boerenbond. Die geruchten leidden Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit Hr Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T+31 (0)113 231220 F +31 (0)113 250335 wwwexcent.eu dentalgoes@excent eu Helpende handen voor mooie tanden. TERNEUZEN - Terneuzen moet zich hard maken bij minister Camiel Eurlings van Verkeer om proeven met controle op drugs in het ver keer ook in de gemeente Terneu zen uit te voeren. Dit gezien het grote aantal drugstoeristen dat da gelijks Terneuzen bezoekt. Giel van Boom (TOP Gemeentebelan gen) pleit daarvoor in schriftelijke raadsvragen. Eurlings begint na de zomer een experiment met het op sporen van drugs in het verkeer. tot nieuwe onrust. De boeren uit de grenspolder reden daarom gisteren in colonne op met zwarte rouwvlaggen en protestborden getooide tracto ren. De Boerenbond stuurde protestbrieven naar diverse ministers van de Vlaamse Gemeenschap, de gouverneur van West-Vlaanderen, de commis saris van Zeeland en de burgemeesters van Knok- ke-Heist en Sluis. foto Peter Nicolai verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl m M Bestel je foto's thuis via k OH www.verschurenfotovideo.nl of in onze winkels. 8 I P.St. <4 B'nnen 48 uur °Pte halen in één van onze winkels. Breda Lange Brugstraat, Ridderstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34