Zeeland Sluisbrug soepel op z'n plaats Advocaat wil lichte straf voor veelpleger Onderwijs zoekt leraren Workshops verzorging voor kankerpatiënt B Vijfhonderd wandelaars ROC opleiding Twee drijvende bokken manoeuvreren gevaarte probleemloos sluis in. 'De Piraat' Vlissinger is zeven keer eerder veroordeeld voor reeks misdrijven. Zeeuwse middelbare scholen zetten een wervingscampagne op. PZC Vrijdag 18 april 2008 31 door Wout Bareman TERNEUZEN - De betrokkenheid van de toeschouwers is groot. „Als ie maar past", zegt een koukleu mende vrouw met een bezorgde blik. Een man met een oranje jas van Rijkswaterstaat stelt haar ge rust. „Die mannen van Hollandia Kloos weten precies wat ze doen, die hebben al zóveel bruggen ge bouwd en geplaatst. Dat is op de millimeter uitgemeten." Desondanks antwoordt projectlei der Sjoerd van der Linden van wa terstaat op de vraag wat er nu nog mis kan gaan: „Er kan iets mis zijn met de afmetingen. Eerder deze week hadden we ook zo'n pro bleem met één van de onderslag- balken bovenin de brugkelder. Er was te weinig beton weggesloopt, dus die balk paste niet." Dat euvel was, met behulp van een moker, snel verholpen. De plaatsing van de nieuwe noordbrug over de zee sluis in Terneuzen verliep gisteren soepel. Tegen twaalf uur tilden twee drijvende bokken de 450 ton wegende stalen brug van de pon ton Krammer, waarmee het gevaar te woensdag vanuit Krimpen aan den IJssel in de voorhaven van Ter- neuzen arriveerde. Nadat de bok ken de brug op z'n plaats hadden gemanoeuvreerd, werd begonnen met de montage. Vervolgens werd de brug opengezet. Daarvoor had den de brugbouwers maar een paar uur de tijd, want om zeven uur 's avonds werd de stremming van de sluis opgeheven en kwam 'Die mannen van Hollandia hebben dit allemaal tot op de millimeter berekend' de scheepvaart weer op gang. De plaatsing van de brug verliep volgens schema, maar de bouwers hebben wel een week achterstand - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle GOES - Het Oosterscheldezieken- huis in Goes houdt maandag van 16 tot 19 uur een informatiebijeen komst over uiterlijke verzorging van kankerpatiënten. Deze is voor verpleegkundigen. Patiënten kunnen 27 mei en 15 sep tember een twee uur durende workshop verzorging van het uiter lijk volgen en zelf aan de slag gaan met huidverzorging en make-up. Er zijn speciaal getrainde schoon heidsspecialisten, visagisten en een kapper/ haarwerker. De work shops zijn gratis voor mensen die onder behandeling zijn in de Oos- terscheldeziekenhuizen in Goes. Aanmelden kan via 0113-234510 of via onderstaande site. www.goedverzorgdbetergevoel.nl op de planning. Van der Linden: „Maar we gaan er vanuit dat de brug, zoals het voornemen was, eind mei weer in bedrijf is. We hebben de afgelopen dagen trou wens bekeken of de nieuwe brug, na uitvoerige tests, al eerder in ge bruik kan worden genomen. Dan moet hij wel korte tijd handmatig worden bediend, maar volgens ons lukt dat." De noordbrug moest worden vervangen na een zware schadevaring, eind februari 2006. De nieuwe basculebrug (kos ten vijf miljoen) is iets verder van de sluiswand geplaatst om aanva ringen voortaan te voorkomen. In september wordt de zuidbrug ver vangen. Dat vergt tien weken. VUSSINGEN - Ongeveer 500 leerlin gen van de opleiding Vrede en Vei ligheid, afkomstig uit heel Neder land, wandelen 24 april van Vrou wenpolder naar Vlissingen. Ze gaan over het strand en de dijk over een afstand van 33 kilometer. De wandeling wordt gezien als een oefening voor de opleiding. Defensie zorgt voor een bezemwa gen en vrijwilligers van het Rode Kruis voor medische begeleiding. De deelnemers vertrekken om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de aanzet van de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. De finish is op de Vlissingse boulevard voor het ROC gebouw. Daar staat een heu se welkomstpoort opgebouwd. MIDDELBURG - „Mijn cliënt is goud eerlijk en het doet mij pijn dat de officier van justitie negen keer heeft gezegd dat-ie liegt", zei advo caat J. Wouters gisteren op de rechtbank als voorschot op zijn pleidooi. Een 34-jarige Vlissinger moest zich gisteren voor de rechtbank verantwoorden omdat hij ervan werd verdacht midden december zijn buurman bij de keel te heb ben gepakt. Twee weken later zou hij de deur van zijn overbuurman hebben vernield. Een van de eer ste dagen van dit jaar had hij de drank in zijn kerstpakket gevon den en stond hij schreeuwend en tierend op straat en bedreigde hij opnieuw een buurman. Dat alles, betoogden zowel de Vlis singer als de raadsman, was niet ge beurd, met uitzondering van de openbare dronkenschap dan. De rest was een één-tweetje van de buren geweest. En dus pleitte Wouters voor vrijspraak en een lichte straf in plaats van de geëiste ISD-maatregel, waardoor zijn cliënt zijn huis en zijn werk zou kwijtraken. Het dossier dat de officier voor hield, gaf een aardig beeld van de man. De afgelopen vijf jaar werd hij voor in totaal achttien misdrij ven zeven keer veroordeeld. Hij ter roriseerde de buurt, de buren wa ren bang voor hem en als hij ge dronken had, schreeuwde hij de boel bij elkaar en zorgde hij voor veel overlast. Een dag later wist hij meestal niet meer wat er was ge beurd. Over dertien dagen wijst de recht bank vonnis. door René Schrier TERNEUZEN - Het onderwijs in Zee land gaat campagne voeren om le raren van buiten de provincie te in teresseren voor een baan in Zee land. Dat is afgesproken op een vergadering in Terneuzen van di recteuren uit het voortgezet onder wijs en vertegenwoordigers van het ROC en de Hogeschool Zee land. Daarin zijn twee strategiën uitge zet; een voor de korte termijn en een voor de lange. Op zeer korte termijn wordt een inventarisatie van te verwachten lerarenvacatu- res gemaakt. Eind mei staat een on- derwijsbanenmarkt op het pro gramma. Verder zal de afdeling Personeel en Organisatie van het Diensten centrum Onderwijs ingeschakeld worden om een vervangingspool voor leraren op te zetten. De direc teuren en rectoren hebben verder in Terneuzen afgesproken elkaar op de hoogte te houden van vaca tures en mutaties. Verder wordt samen met de HZ een viertal hogescholen rond Zee land benaderd met het verzoek of ze een traject willen beginnen, dat neerkomt op het opleiden van op leiders in het voortgezet onder wijs. Dat betekent dat toekomstige leraren op de hogescholen vakin houdelijk opgeleid worden en op de scholen voor voortgezet onder wijs terecht kunnen voor de peda gogisch didactische opleiding. De vergadering van rectoren en di recteuren uit het Zeeuwse voortge zet onderwijs hebben dit onder in Het Zeeuwse onderwijs heeft plannen besproken om het lera rentekort tegen te gaan. Het gaat om een strategie voor korte en een voor de lange termijn. werp op de agenda gezet om na te gaan hoe actueel de problematiek van het tekort aan leraren in Zee land is. Aanleiding waren onder meer verhalen vanuit de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren waar leerlingen van een school al een jaar geen Engelse les kregen wegens een gebrek aan leraren. Volgens de voorzitter van de verga dering, T. Wevers, speelt het pro bleem ook in andere provincies en al veel langer. Zeeland had er tot voor kort niet zo nadrukkelijk mee te maken. Dat heeft volgens hem onder meer te maken met het feit dat Zeeland als een aantrekkelijk woon- en werkgebied voor leraren wordt gezien. Van de kant van de Hogeschool Zeeland is toegezegd dat gekeken wordt naar het toekomstperspec tief van de mensen die voor een opleiding aan de Pabo kiezen. Ook wordt nagegaan hoe de opleiding aantrekkelijker kan worden ge maakt voor potentiële studenten. illigsslj Nadat de brug op z'n plaats was gemanoeuvreerd, werd direct begonnen met de montage. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33