Zeeland PZC Tijd dat we hier eens ingrijpen' Plan voor wijk Essenvelt vertraagd 25 Politie pakt drugsdealers WALCHEREN 31 31 Vlissings college maakt fietstocht door het Middengebied. Kwaliteitsteam van de gemeente zet vraagtekens bij concept. Recycling t Sluisbrug Terneuzen glijdt soepeitjes op zijn plaats Zeeuws onderwijs lonkt naar leraren van buiten provincie Vrijdag 18 april 2008 Tip? redwalch@pzc.nl In een brandgang bij de Schuitvaartgracht moeten de wethouders afstappen. Een bewoner ruimt net zijn schuurtje op en heeft alles even in de gang gezet. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Veel nieuws vertel je de nieuwe wethouders van Vlissin- gen niet over het Middengebied. Niet omdat ze het ergens anders nog veel erger hebben gezien, maar omdat ze er al lang zijn ge weest. Gelijk, in hun eerste week. „Hé, daar heb je de Ravenstein!" Net het fietsenhok van het stad huis verlaten, gaat het gelijk mis. Opstopping in een brandgang bij de Schuitvaartgracht. Een bewo ner ruimt net zijn schuurtje op en had alles even in de gang gezet. En dus moeten de wethouders even van hun leenfietsen af stappen. Mooi moment om even goed om zich heen te kijken. „Ow ow ow", klinkt het, „het wordt tijd dat we hier eens ingrijpen." En inderdaad. Die muren, die ko zijnen, die tuintjes die veel weg hebben van een vuilnisbelt. „Kijk, die woningen voegen we dan sa men tot één huis", legt wethouder Piet Polderman uit aan zijn collega Frans Prins. „Alles gaan we op knappen. Ik heb ook tegen l'Es- caut gezegd dat we ze in de huur sector moeten houden. Dat ge beurt. Nee, we gaan ervoor zorgen dat dit er straks allemaal keurig netjes bij staat." En hij stapt weer op zijn fiets. In de Sottegemstraat 'Als je die tuintjes toch ziet, daar wordt niet met liefde gewoond' kijkt het gezelschap even weemoe dig naar rechts, waar het zieken huis staat, en steekt dan over. Gro te huizen in de prinsenbuurt. „Wat moeten we hier nou weer", klinkt het morrend. Hup, terug de volksbuurt in: het Fort. Bij het bruggetje dreigt het koppel Polder man Prins de kopgroep, met uit leg-ambtenaren en volgers Jacques Suurmond en Rob van Dooren, kwijt te raken. Maar bij de Bonedij- kestraat halen ze die weer bij. Tja, het is geen Bijlmer. Toch is Amsterdammer Polderman onder de indruk. „Het ziet er allemaal vreselijk verwaarloosd uit. Als je die tuintjes ziet, daar wordt niet met liefde gewoond. Er is geen ge meenschapsgevoel. Daar moeten we iets aan doen." Dat hebben de bewoners wel va ker gehoord. Maar Polderman heeft ook een plan. „Er komt een nieuwe woonvisie en daar gaan we flink de tijd voor nemen. Al leen het Middengebied, en de Oude Stad overigens, hoeven niet zo lang te wachten. Hier gaan we zo snel mogelijk aan de slag." De bewoners, die 's avonds naar de bijeenkomst in de oude Raven stein komen, krijgen meer van dat soort concrete antwoorden. Drugs overlast in de brandgangen? 'Die sluiten we wellicht af. Hoge snel heden in de Bonedijkestraat? 'Gaan we handhaven'. Rondslinge rende kliko's? 'Staat genoteerd'. Wethouder Rob van Dooren be looft bijna alle problemen voor de zomer op te lossen. Eindelijk: ap plaus. VLISSINGEN - Bij een drugsactie in de Vlissingse Bonedijkestraat heeft de politie gisterochtend vijf ver dachten aangehouden. De actie was gepland. Twaalf agen ten arriveerden om 9.00 uur 's och tends in de straat en hielden ter plekke drie mensen in een auto aan. Zij worden verdacht van han del en gebruik van harddrugs. Tijdens deze aanhouding viel het oog van de agenten op nog twee dealers, die wel heel openlijk hun 'werk' deden op straat. Ook zij zijn aangehouden en meegeno men naar het politiebureau. De vijf verdachten zijn allen Vlis- singers, in de leeftijd van 19 tot 40 jaar. Na verhoor zijn twee van hen weer vrijgelaten. Zij waren slechts gebruikers. De rest zit nog vast. door Dewi Gigengack MIDDELBURG - Het plan voor de wijk Essenvelt, dat de gemeente Middelburg deze maand zou pre senteren, is nog niet af Het heeft vertraging opgelopen omdat het gemeentelijk kwaliteitsteam te veel vragen bij het ontwerp heeft. Welke onduidelijkheden er precies bestaan, wilde zowel projectleider Ad van den Kieboom als wethou der Hannie Kool niet zeggen. „Het heeft te maken met de steden bouwkundige kwaliteit", zegt Van den Kieboom. „Bijvoorbeeld de wegen en de overgangen van privé naar openbaar. Het totaalplaatje." „Er moeten nog dingen onder zocht worden voordat we met een concreet plan naar buiten komen", zegt wethouder Kool. Net als de projectleider ontwijkt ze de vraag wélke zaken dan nader bekeken moeten worden. „We moeten ze ker weten dat alles erin zit wat we erin willen hebben. Het hele plan moet kloppen voordat we ermee verdergaan." Volgens de wethouder is de ge meente te voortvarend geweest bij het plannen van de presentatie. „We hebben onszelf een uiterste datum opgelegd om een stok ach- W* Het plan voor de wijk Essenvelt heeft vertraging opgelopen. Het zou deze maand gepresenteerd worden, maar het kwaliteitsteam zet er vraagtekens bij. ter de deur te hebben. Maar die was te optimistisch." Ze bena drukt dat er 'niks bijzonders aan de hand is'. Eind mei wil de ge meente meer duidelijkheid heb ben over wanneer alsnog een con ceptplan gepresenteerd kan wor den. De wijk Essenvelt komt ten zui den van de Erasmuswijk, tussen de Oude Vlissingseweg en het Ka naal door Walcheren. Er komen ongeveer driehonderd woningen. Essenvelt moet een duurzame, groene wijk worden met een dorps karakter. Minstens zeventig procent van de huizen moet ge bruik kunnen maken van zon- ne-energie. De bouw moet in 2010 beginnen. Of dit ook later wordt, is niet be kend. Tip? redactie@pzc.nl Een reeds geruime tijd vuttende collega kreeg op een receptie zijn boekje met Zeeuwse anekdotes te rug. De journalist had het des tijds in zijn bureaulade laten lig gen en herkende het boekje met een. „Weetje dat ik in 1983 ben gebeld door een lezer. Die zei dat hij de Zeeuwse Almanak van die dag in 1956 ook al eens in de PZC had zien staan. En dat kan kloppen want die almanak kwam uit dit boekje." Toen iedereen was uitgelachen, merkte de iets jongere verslagge ver op dat hij over deze bekente nis een almanak ging schrijven. „Zal je zien dat die dan ook al in de krant heeft gestaan", rea geerde de hoofdredacteur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27